Jak zrobić własny organizer i jak połączyć jego strony?

Cieszę się bardzo, że zdecydowałeś się na wykonanie własnego organizera! Mam nadzieję, że będzie Ci służył jak najlepiej i będziesz z niego zadowolony.

Po wydrukowaniu stron z działu DARMOWE PLIKI PDF możliwe są różne możliwości ich poskładania. Jeśli nie wiesz jak zrobić własny organizer i jak połączyć jego strony, to zapraszam do czytania.

Organizer - Designyourlife.pl/sklep

Jak połączyć strony organizera?

Bindowanie – sprężyna drutowa

Jest to rozwiązanie zastosowane w wydrukowanych organizerach, które oferuję do zakupu w sklepie. Metalowa sprężyna jest estetyczna i przede wszystkim trwała (zdecydowania trwalsza niż ta z rozwiązania nr 2). Bindownice do opraw drutowych znajdują się tylko w niektórych miejscach – polecam sprawdzić różne punkty ksero w swoim mieście.

Organizer - Designyourlife.pl/sklep

Bindowanie – sprężyna plastikowa

Bindownice do zakładania tego typu opraw znajdziemy w praktycznie wszystkich punktach ksero. Jest to rozwiązanie najtańsze i najbardziej popularne, ale ma też swoje wady: nie jest tak estetyczne jak rozwiązanie nr 1 i plastikowy grzbiet może się zniszczyć, jeśli organizer będziemy często nosić ze sobą w torbie, czy plecaku.

Segregator

Ta opcja ma wielu swoich zwolenników, bo pozwala nam na dokładanie stron do organizera w dowolnym momencie, zmianę ich kolejności (przy sprężynie plastikowej takie dokładanie jest mocno utrudnione, a przy drutowej wręcz niemożliwe). Jakie wady? Gabaryty gotowego organizera (aczkolwiek jeśli nie nosimy go codziennie ze sobą, to wadą one nie będą) oraz to, że może nam się niewygodnie pisać na „lewych” stronach – sugeruję w tym wypadku wydruk jednostronny.

Organizer Design Your Life w segregatorze

Podkładka z klipsem

Potrzebny Ci jest podręczny organizer gdzieś na biurku? W takiej sytuacji wykorzystać możesz podkładkę z klipsem i zdecydować się na wydruk jednostronny. To rozwiązanie jest najwygodniejsze gdy korzystasz głównie z jednego typu stron, które chcesz zawsze mieć na wierzchu.

Organizer - Designyourlife.pl/sklep

Tablica korkowa/lodówka

Jeśli podobają Ci się gotowe formularze (np. plan miesiąca, czy rozpiska tygodniowa), a nie potrzebujesz całego organizera, to możesz wydrukować sobie strony na większym formacie i przypiąć do tablicy korkowej, czy lodówki.

 

Dalej szukasz organizera idealnego?

Jeśli nie chcesz zajmować się samodzielnym drukowaniem oraz składaniem kartek i wolisz gotowy produkt - serdecznie zapraszam do mojego sklepu!