Organizer Design Your Life

Każdy z nas prowadzi inne życie i ma inne obowiązki, dlatego tak trudno jest stworzyć rozwiązanie uniwersalne dla wszystkich. Idea towarzysząca mi od samego początku jest taka: Drukujesz to, co potrzebujesz. Układasz tak, jak chcesz. Spinasz tak, jak Ci wygodnie. W taki oto sposób powstaje własne „narzędzie idealne”.

Od 2013 roku zdążyłam opublikować trzy kolejne wersje organizera do samodzielnego wydruku – obecnie znajdziecie je w dziale DARMOWE PLIKI PDF. Czytelnicy mojego bloga przez cały ten czas sygnalizowali mi, że moje projekty w pełni im odpowiadają, że chętnie by je wykorzystali, ale – nie chce im się bawić w tworzenie organizera w wersji „Do It Yoursef”.

Po setkach odebranych i przeczytanych mejli postanowiłam wyjść tym wszystkim prośbom na przeciw i zdecydowałam się na wyprodukowanie moich formularzy… Tak właśnie powstał drukowany Organizer Design Your Life.

Organizer - Designyourlife.pl/sklep

Z czego wykonany jest Organizer Design Your Life?

Okładka organizera wykonana jest z grubego, kredowego papieru pokrytego matową folią (przód: wzory + logo, tył: same wzory). Jego kartki połączone są metalową sprężyną w kolorze białym.

Strony organizera wydrukowano na białym papierze, po którym świetnie się pisze (długopisem, piórem, cienkopisem itp.), a jego grubość nie pozwala na przebijanie naszych zapisków na drugą stronę kartki.

Dlaczego w organizerze wszystko jest szare, a nie kolorowe?

To nie przypadek – i niekoniecznie kwestia oszczędności. Tabele w kolorze szarym sprawiają, że to nasze zapiski są na pierwszym planie, a ponadto doskonale widoczne są wszelkie napisy zaznaczone zakreślaczem (własny kod kolorystyczny to świetna sprawa – więcej na ten temat przeczytać można na stronie Jak skutecznie korzystać z organizera). Nie o to przecież chodzi, by nowe, puste strony organizera były śliczne – ale żeby po prostu dobrze nam służyły.

Organizer - Designyourlife.pl/sklep

Dlaczego w organizerze nie ma dat?

Brak dat nie jest kwestią lenistwa autorki Organizera Design Your Life, ale dokładnie przemyślanym rozwiązaniem. Brak dat na stronach (a także nagłówków na stronach z notatkami) czyni z niego narzędzie uniwersalne. Wpisanie dat (osobiście radzę z niezbyt dużym wyprzedzeniem) zajmuje nam kilka sekund, a ich brak pozwala na rozpoczęcie korzystania z organizera w dowolnym momencie. Nie musimy więc czekać na nowy rok, nowy miesiąc, czy nawet początek tygodnia. Nie musimy nawet wypełniać go codziennie. Być może zdarzy się nam ominąć czasami cały tydzień (jest tu ktoś, komu nigdy nie zdarzyło się pomijać całych tygodni, czy miesięcy w książkowych kalendarzach?!). Ze względu na brak dat nie będziemy musieli zostawiać pustych, niewykorzystanych kartek. Po prostu wrócimy do jego prowadzenia wtedy, gdy będzie nam wygodnie.

Organizer Design Your Life to nie kalendarz! Moim zdaniem to jego ogromna zaleta, a nie wada. Kalendarz roczny stanowi tutaj wszakże jedną ze stron (na rok 2014 oraz 2015), co pozwoli mieć kontrolę nad datami, ale nie będzie determinować tego, z których stron będziemy w danym momencie korzystać.

Na czym polega uniwersalność tego organizera?

Oprócz stron z planem dnia w organizerze znajduje się wiele różnych typów stron, które pomogą nam w kompleksowym zaplanowaniu swojego czasu. Są to: plan tygodnia wraz z godzinami, plan miesiąca w formie listy, plan miesiąca w formie kratek, a także kilka różnych typów stron przeznaczonych na notatki. Po informacje na temat tego, jak najlepiej jest wypełniać poszczególne formularze odsyłam na stronę Jak skutecznie korzystać z organizera.

 

Szukasz organizera idealnego?

Jeśli dalej szukasz organizera idealnego, ale nie chcesz zajmować się samodzielnym drukowaniem oraz składaniem kartek i wolisz gotowy produkt – serdecznie zapraszam do mojego sklepu :)

>>> ORGANIZACJA OD ZARAZ <<<

organizacjaodzaraz.pl