Za mną intensywny i niezwykle ciekawy weekend! Nauczona doświadczeniem – OD RAZU po powrocie zabrałam się za montaż materiałów wideo. Dobrze wiedziałam, że jeśli nie uporam się ze składaniem filmu bezpośrednio po jego nakręceniu, to skończy on dokładnie tak, jak ten grudniowy. Przed świętami Bożego Narodzenia nagrałam dla Was sporo ciekawego materiału w Warszawie i… nigdy go nie złożyłam, bo ciągle brakowało mi czasu. Im więcej dni mijało od powrotu, tym mniejszą miałam motywację do wygospodarowania tej chwili na montaż, a teraz przecież już nie pora na publikację w świątecznym klimacie.

Nie o grudniu jednak miałam pisać. Miniony weekend upłynął nam z Tomkiem na warsztatach i plenerze fotograficznym w Wielkopolsce. Sześć godzin podróży specjalnie dla ponad 500-letnich Dębów Rogalińskich! Co tam się działo, jak było, gdzie robiliśmy zdjęcia i czego się uczyliśmy? To wszystko do zobaczenia w nagranym vlogu z wyjazdu.

W Wielkopolsce spędziliśmy trzy intensywne dni. Odwiedziliśmy m.in. Rogaliński Park Krajobrazowy, Pałac w Rogalinie (niestety, chyba niedostępny do zwiedzania poza sezonem), widzieliśmy słynne dęby – noszące imiona Lech, Czech i Rus – liczące sobie aż 500-600 lat. Fotografowaliśmy też Zamek w Kórniku i nocne niebo pełne gwiazd – w całkowitej ciemności! Koniecznie zobaczcie to we vlogu.

Uwielbiam wszelkiego rodzaju warsztaty i plenery, bo udział w nich motywuje mnie do próbowania nowych rzeczy i daje możliwość znalezienia się w miejscach, których pewnie nigdy bym nie odwiedziła. Dlatego tak bardzo lubiłam moją Szkołę fotografii – jeśli więc ciekawi Was ten temat, zachęcam do lektury wpisu na blogu:

>>>Moja przygoda z fotografią – o samodzielnej nauce, wartych uwagi książkach i szkole fotograficznej <<<

Teraz czas na kilka naszych zdjęć z wyjazdu :) A więcej fotografii Tomka znajdziecie na jego stronie 1001 miejsc w Polsce, które warto zobaczyć.

Dęby Rogalińskie o zachodzie słońca…

Dęby Rogalińskie

…a tutaj o wschodzie.
Dęby Rogalińskie

Dęby Rogalińskie

Poniżej – moja „wariacja” na temat Dębów o zachodzie słońca… Lightroom pozwala na uzyskanie naprawdę niesamowitych efektów!

Dęby Rogalińskie

Pałac w Rogalinie.

Pałac w Rogalinie

Słynne dęby – Lech, Czech i Rus.

Dęby Lech Czech Rus

Nocne zdjęcia Zamku w Kórniku.

Zamek w Kórniku

A na koniec – trochę zdjęć nocnego nieba w Radzewicach. Jeśli interesuje Was fotografia nocna, to koniecznie zajrzyjcie do wpisu:

>>> Jak robić zdjęcia w nocy? Fotografia nocna – poradnik <<<

Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne

Wyjazd organizowany był przez Pawła Uchorczaka, którego serdecznie w tym miejscu pozdrawiam! :) Tomek już sam wcześniej uczestniczył w zorganizowanym plenerze na Szrenicy, a w najbliższych miesiącach wybieramy się jeszcze wspólnie nad morze. Już nie mogę się doczekać!

Film obejrzany? Jak Wam się podoba moja relacja – tak od razu „na gorąco”?