Ostatnio w pracy jesteśmy na etapie planowania tego, jak będzie wyglądało nasze biuro. Szukając inspiracji natknęłam się na stronie ArchDaily na kilka projektów, którymi chciałabym się z Wami podzielić.

Są zupełnie sprzeczne z najbardziej oczywistym wyobrażeniem o powierzchni biurowej. Przestrzeń została zagospodarowana w inny sposób – pojawiają się nietypowe materiały, ciekawe formy.

Poniżej przedstawiam Wam projekt biura autorstwa australijskiej grupy architektów Kannfinch, zrealizowany w 2011r w Melbourne dla firmy Isis.

Jestem zachwycona formą ścianki działowej. Patrząc na nią trudno dokładne stwierdzić, czy trójkąty są  transparentne, czy też tworzy się tylko iluzja przestrzeni poza nimi.

Lada recepcyjna z żywą, zieloną ścianą w tle. Szkoda, że tego typu projekty są tak trudne do zrealizowania  w naszych polskich realiach.

Kolejne zdjęcia przedstawiają realizację projektu architektów Fitzsimmons, z 2011 roku w Oklahoma City.

Nie wiem, czy taki był zamysł projektantów – ale biura w połączeniu z elementami kontrukcji sufitów przynoszą mi na myśl formę liścia. Może ze względu na soczystą zieleń, która pojawia się w różnych miejscach w całym projekcie.

Kolejny projekt to aranżacja wnętrza studia australijskich architektów z firmy Ellivo – wykonany przez nich samych.

Niezwykle spodobała mi się stonowana – ciemna – kolorystyka, czarne ściany, ciekawie użyty kolor żółty i nietypowo rozmieszczone oświetlenie.