Masz ochotę na jakieś drobne zmiany w swoim otoczeniu? Pomyśl o zmianie dekoracji na ścianach! Od lat we wnętrzach rządzą galerie ścienne i wygląda na to, że tak już pozostanie :) Trudno bowiem o prostszą, szybszą, a zarazem bardziej efektowną zmianę w jakichkolwiek czterech ścianach…

W pierwszej części wpisu pokażę Ci nowości jakie znalazły miejsce w naszym mieszkaniu (w przedpokoju, w sypialni oraz… w łazience!). Zdecydowałam się na układ raczej minimalistyczny, ale jeśli masz ochotę i miejsce na coś bardziej rozbudowanego, efektownego, czy szalonego – to w drugiej części przygotowałam kilka pomysłów na ścienną galerię, którą możesz powiesić u siebie.

Partnerem wpisu jest marka Stiledo – w ich sklepie znajdziesz nietuzinkowe plakaty, obrazy, fototapety, a z kodem rabatowym „designyourlife15” otrzymasz -15% na swoje zamówienie (ważny do 14.10.2019).

Nowości na ścianach w naszym mieszkaniu 

Pierwszy z wybranych przeze mnie plakatów to mapa świata. Chodziła mi po głowie od dawna, ale dopiero w tej graficznej, czarno-białej wersji ostatecznie mnie do siebie przekonała. Powiesiliśmy ją w przedpokoju nad szafką z butami.

Mój wybór:monochromatyczna mapa” w rozmiarze 90x60cm (w czarnej ramie).

Kolejne ramki trafiły do sypialni – tutaj zestawiłam ze sobą 3 plakaty z motywem botanicznym. Początkowo myślałam o większej, rozbudowanej galerii, ale ostatecznie wybrałam skromną opcję, aby wizualnie za mocno nie zagracić tego miniaturowego pomieszczenia. Jednak teraz… wciąż kusi mnie jej rozbudowanie :D

Mój wybór:  „szmaragdowe liście„, „wiecznie zielona” i „noc w dżungli” – wszystkie w rozmiarze 40x60cm (w czarnych ramkach).

Trzecim miejscem, które zdecydowałam się urozmaicić jest łazienka. Początkowo w tym miejscu planowana była zabudowa do sufitu, ale blat nad pralką okazał się być bardziej przydatny, niż dodatkowe miejsce do przechowywania. Tuż obok lustrzanej szafki idealnie wpasowała się ta niebiesko-turkusowa abstrakcja.

Mój wybór:groza oceanu” w rozmiarze 90x60cm (tutaj wykorzystałam srebrną ramkę z passe partout, którą miałam już w domu).

Pomysły na ścienną galerię

Wszystkie plakaty z moich propozycji znajdziesz w sklepie Stiledo (pamiętaj o 15% zniżce z kodem rabatowym „designyourlife15” – jest ważny do 14.10.2019!).

Galeria ścienna – propozycja 1 (jesienna galeria)

Plakaty: 1, 2, 3, 4, 5

Galeria ścienna – propozycja 2

Plakaty: 1, 2, 3, 4, 5

Galeria ścienna – propozycja 3

Plakaty: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Galeria ścienna – propozycja 4

Plakaty: 1, 2, 3, 4, 5

Zobacz również…

O galeriach ściennych pisałam na Design Your Life już kilka razy! Jeśli interesuje Cię ten temat – koniecznie zajrzyj do archiwalnych i wciąż aktualnych artykułów:

10 pomysłów na ścienną galerię, czyli co umieścić w ramkach” oraz „Jak zaplanować i powiesić ścienną galerię?„.

Ciekawa jestem, która z moich propozycji galerii ściennej najbardziej przypadła Ci do gustu? Moim faworytem jest domowa dżungla, myślę o rozbudowaniu w taki sposób układu na ścianie w sypialni :)