Witajcie kochani, dzisiaj na Design Your Life mamy gości! Udało mi się namówić Wioletę Kelly z bloga InteriorsPL do zaprezentowania wnętrz jej domu. InteriorsPL czytam regularnie już od dłuższego czasu i przy każdej wizycie zachwycam się pięknymi wnętrzami domu autorki bloga. Wiola ma moim zdaniem niesamowite wyczucie smaku i stylu, krótko mówiąc – rewelacyjny gust. Zapraszam Was na zwiedzanie wnętrza domu Wiolety :)

 

Co o sobie i swoim domu pisze Wiola?

„Wierzę, że przestrzeń w której żyjemy jest tak ważna dla naszego samopoczucia, jak dieta i ćwiczenia. Otoczenie w którym przebywamy wpływa na nasz humor i nasze zachowania. Jeśli przestajemy dbać o dom, przestajemy dbać o swoje szczęście. Jestem jak lekarz – ratuję schorowane dusze, przywołuję uśmiechy na twarze, dodaję nutkę ekscytacji. Nazywam się Wioleta Kelly, jestem stylistką wnętrz, a moim zadaniem jest uratowanie świata – pokój po pokoju.”

Hallway

Mój dom jest moim polem ekserymentalnym. To tutaj testuję moje najnowsze pomysły lub DIY. Zresztą mimo, że mieszkam w nim dopiero 5 lat, już mam z nim wiele wspaniałych wspomnień. To tutaj mój jeszcze-wtedy-nie-mąż poprosił mnie o rękę, to tutaj obserwowaliśmy, jak z szalonych i wesołych szczeniaczków wyrosły nam dwa piękne i mądre psy. Imprezy, obiady z przyjaciółmi i rodziną, grille, śmiech i płacz… My się zmieniamy, a dom razem z nami. Każda szczęśliwa chwila, którą razem z mężem przeżyliśmy została uwieczniona na fotografii i oprawiona w ramkę, która następnie została powieszona gdzieś na ścianie. Nasze galerie zdjęć nieustannie zachwycają nas i naszych gości.”

Hallway

„Po latach pracy w biznesie zauważyłam jeden, najczęściej powtarzający się schemat. Przysłowiowy Kowalski kupił nowy dom, urządził go w 90% praktycznymi i najpotrzebniejszymi rzeczami, w 5% prezentami od rodziny i znajomych, w kolejnych 5% dekoracjami, które sam kupił i… na tym się skończyło. Wtedy ja wkraczam do akcji.

Niestety ludzie często zapominają, że urządzanie domu to tak naprawdę nigdy nie kończąca się historia. Wnętrza muszą ewoluować razem z nami i naszymi potrzebami, odzwierciedlać nas samych – nasze miłości, upodobania, hobby, zainteresowania… Czyż jest coś bardziej nudnego od wnętrz z pustymi ścianami, bez zdjęć rodzinnych, pamiątek przywiezionych z podróży lub książek? Czasem niewiele może bardzo wiele!

Pracuję obecnie z klientką, która chciała odmienić wygląd swojego przedpokoju i klatki schodowej. Moje pierwsze wrażenie po przekroczeniu progu jej domu było „Och, jak tu pusto”. Puste ściany (z wyjątkiem lustra) i podłogi… po 30 latach mieszkania w tym domu, przedpokój nadal wyglądał na niezamieszkany!!! Pod lustrem umieściłam robioną na wymiar komódkę (bardzo nieustawne miejsce dało Pani Domu złudzenie, że nic się tam nie zmiesci), na której ustawiłam kilka pamiątek i dekoracji. Od razu zrobiło się przytulniej! Nowy kolor ścian, lepsze oświetlenie i galeria zdjęć na ścianie nad schodami dopełniły transformacji! Teraz, po przekroczeniu progu oko kieruje się od komódki, aż po galerię, dzięki czemu wnętrze automatycznie stało się bardziej intrygujące. Bo o to w tym właśnie chodzi – o oszukiwanie oka :) Ale ciiii… nie mówicie nikomu, to tajemnica!”

Living

Living

Office

Bedroom

Details

Details

Guest bedroom

Bathroom

„Rady, które mogłabym dać właścicielom domów i mieszkań? Znajdźcie jednego blogera, którego dom Wam się  najbardziej podoba i spróbujcie urządzić u siebie podobne wnętrza. Eksperymentujcie i nie bójcie się zmian. Stwórzcie coś własnoręcznie. I przede wszystkim: nie bójcie się koloru! To Wasz sprzymierzeniec, nie wróg.

Gorąco zapraszam na mojego bloga http://InteriorsPL.com, gdzie uczę, pomagam urządzać wnętrza, inspiruję i motywuję do zmian oraz na Pinterest (http://pinterest.com/interiorspl/boards/) i Facebook (https://www.facebook.com/pages/InteriorsPLcom/230168273660537) gdzie znajdziecie tysiące zdjęć najpiękniejszych wnętrz i pomysłów świata :) Dla każdego coś dobrego :)”

Outdoor

 Serdecznie dziękuję Ci Wiolu, że zechciałaś się podzielić z moimi czytelnikami swoimi fotografiami i cennymi radami :)

 

# Jestem przekonana, że Wam wszystkim urządzone przez Wiolettę wnętrza przypadły do gustu równie bardzo jak mnie :) Zajrzyjcie koniecznie na jej bloga, który jest prawdziwą kopalnią wnętrzarskich inspiracji!