Pamiętacie moją listę 10 (wnętrz) restauracji kawiarni, które chcę odwiedzić? Dzisiaj pozostajemy w podobnym klimacie, bo mam dla Was zbiór niesamowitych wnętrz sklepów i butików. Oprócz inspirujących wnętrz mieszkalnych lubię oglądać właśnie takie kreatywne dziwactwa, oryginalne i inne niż wszystkie.

Wszystko zaczęło się od wnętrza butiku Philippa Pleina we Włoszech, który kompletnie mnie oczarował. Urządzony jest w sposób niezwykle elegancki i baaardzo glamour :) Czachy i  kryształy mogą się wydawać trochę kiczowate, jednak moim zdaniem ich obecność jest tutaj w 100% uzasadniona. To właśnie przez to wnętrze postanowiłam zrobić porządny research i znaleźć inne, równie oryginalne i nietypowe projekty.

 

Jako drugie w oko wpadło mi to wnętrze sklepu firmy Munich, który mieści się w Walencji (Hiszpania). Ta oryginalna, znajdująca się na ścianach struktura w świetny sposób eksponuje różne modele obuwia. Wszystkie stoją w idealnym porządku, a część z nich zdaje się lewitować w powietrzu… Główną ideą architektów przy kreowaniu tej przestrzeni był minimalizm oraz oszczędność w użyciu materiałów, pojawia się tu tylko lakierowana stal, corian, biała skóra i barisol na suficie.

 

Teraz coś absolutnie specjalnego. Patrzę się na to zdjęcie i zastanawiam się O CO CHODZI :)  Jak wielką trzeba mieć fantazję i otwarty umysł, aby wymyślić coś takiego… Z jednej strony te wszystkie kolory, kształty, faktury i struktury są każda z innej bajki, a z drugiej w jakiś dziwny sposób tworzą one jedną całość. Może nie do końca spójną, ale nie wydaje mi się, by projektantom na tym zależało. Flakony perfum trochę giną na tym abstrakcyjnym tle, ale jakby nie było – robi to wszystko WRAŻENIE. Lepsze lub gorsze, ale robi :) Sklep mieści się w Singapurze.

 

Czas na coś bardziej stonowanego pod względem kolorystyki, nie mniej jednak wariackiego :) Ta niesamowita instalacja z rur znajduje się w showroomie Diesel Denim w Aoyama, w Japonii. Jest to wprost nieprawdopodobnie jak niesamowitą instalację można stworzyć z plastikowych rur. Ich plątanina przypomina mi koronę drzew w lesie… :)

 

Jak Wam się podobają zebrane przeze mnie przykłady, który z nich jest Waszym faworytem? :)