Cześć wszystkim – dzisiaj będzie kilka słów o wnętrzach na poddaszu. Taka przestrzeń wymaga indywidualnego podejścia i znalezienia różnego rodzaju, często nietypowych rozwiązań. Sprawę utrudniają nam skosy i niewielkie wysokości, na szczęście z praktycznie każdą sytuacją można sobie jakoś poradzić i ciekawie ją zaaranżować.

 

Wnętrza na poddaszu zawsze robiły na mnie duże wrażenie, ale ich urządzanie „na serio” często jest sporym wyzwaniem. W swojej pracy niejednokrotnie musiałam zmierzyć się z projektowaniem wnętrz pomieszczeń ze skosami i często było to związane z walką o każdy centymetr wysokości. Z wyjątkową uwagą trzeba podejść do określenia lokalizacji strategicznych miejsc, a wiele z elementów wykonać na specjalne zamówienie. Na szczęście… (prawie) wszystko da się zrobić. Sami zobaczcie.

 

Skosy w kuchni, sypialni, salonie, biurze i w łazience

Skosy w kuchni na zdjęciu poniżej ze względu na zastosowanie okien dachowych zostały jej największym atutem. Pomieszczenie jest pełne światła, a siedząc przy stole i jedząc śniadanie mamy widok na spory kawałek nieba. Cudne miejsce! To zdjęcie dołącza do reszty pomysłów na moją wymarzoną kuchnię :)

 

Skosy w pokoju dziecięcym to chyba najmniejszy problem, a przestrzeń w ich okolicy idealnie nada się jako miejsce do zabawy. W tym pokoju dziecięcym elementy, które postrzegamy jako wyłącznie praktyczne, czyli rolety na okna dachowe stają się ciekawą dekoracją, a ich kolory idealnie pasują do tego wnętrza i rozweselają je :)

 

Powyższe zdjęcia pokazują, że na poddaszu ze skosami można zaaranżować wnętrza o przeróżnych funkcjach – może się tam znaleźć zarówno kuchnia, salon, sypialnia, miejsce do pracy oraz łazienka. Do stworzenia tej galerii zainspirowała mnie firma VELUX®, która oferuje różnego typu okna dachowe, świetliki i rolety. Źródło zdjęć.

 

Skosy, a regały na książki

Jak już wspomniałam wcześniej wnętrza ze skosami wymagają wyjątkowo indywidualnego podejścia. Możliwe, że nie będziemy w stanie zastosować w nich półek i regałów prosto ze sklepu i warto będzie pomyśleć o zabudowie ścian przygotowanej na specjalne zamówienie. Książki potrafią być dekoracją samą w sobie, co zostało wykorzystane we wnętrzu na zdjęciu poniżej. Cała ściana została zabudowana półkami. Efekt jest bardzo ciekawy, jak dla mnie to taki przyjazdy chaos, w którym idealnie odnajdzie się mol książkowy, właściciel dużej biblioteczki :)

 

 Wnętrze na poddaszu pełne światła

We wnętrzach na poddaszu wyjątkowo podoba mi się to, że są takie jasne. Wpadające przez liczne okna dachowe promienie słoneczne doświetlają każdy zakamarek. Ależ przyjemnie musi się wstawać w takim jasnym pomieszczeniu, jak ta sypialnia – nie ma szans na długie wylegiwanie się w łóżku, gdy słońce świeci nam prosto w oczy ;)

 

Jeszcze kilka inspiracji…

Na koniec jeszcze kilka zdjęć, które wyjątkowo przypadły mi do gustu :)

 

To tyle na dzisiaj, a ja mam nadzieję, że zebrane przeze mnie pomysły na urządzenie poddasza przypadły Wam do gustu.

W odpowiedzi na Wasze prośby staram się ostatnio trochę częściej przygotowywać posty na temat wnętrz i pomysłów na ich urządzenie. To dla Was przecież piszę tego bloga, więc wszelkie sugestie z Waszej strony odnośnie tematyki są przeze mnie zawsze mile widziane! :)