Aż trudno w to uwierzyć, że Instagram towarzyszy mi już od 2011 roku, a o tym jak bardzo go lubię pisałam Wam kilka dobrych lat wstecz. Pamiętacie? Początkowo najbardziej ceniłam w nim możliwość obserwowania – od bardziej prywatnej strony – lubianych przeze mnie znanych osób, „czytanych” blogerów i „oglądanych” youtuberów. Bo fajnie jest wiedzieć, czym zajmuje się na co dzień Twoja ulubiona blogerka, co jada na śniadanie i gdzie spędza wakacje :)

Kiedyś na Instagramie można było spotkać tylko realne osoby, a teraz… swój instagramowy profil ma praktycznie każda marka, miasto, czy restauracja. Ale nie tylko – są też przecież profile tematyczne: pomysły na obiad, przepisy na smoothie, sposoby na zgrabne pośladki…

Mój newsfeed na Instagramie jest obrazem tego, co właśnie w danym momencie najbardziej mnie interesuje. Śledzę sporo osób tworzących rzeczy piękne: fotografów, projektantów, stylistów. Każde wrzucone przez nich zdjęcie jest zgodne z moim poczuciem estetyki, więc oglądanie ich sprawia mi po prostu ogromną przyjemność. Dodatkowo obserwowanie znanych i mniej znanych trenerek fitness przypomina mi o tym, że powinnam ruszyć tyłek, a profile z przepisami regularnie podsuwają mi ciekawe pomysły na nowe potrawy do wypróbowania. W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam moją subiektywną listę, czyli najlepsze profile na Instagramie.

Najlepsze profile na Instagramie – moja lista TOP 10

Kerrie Hess Illustration

Kerrie Hess to moja absolutna faworytka – jej ilustracjami najchętniej wytapetowałabym sobie wszystkie ściany w pokoju. Ma bardzo charakterystyczny styl, który potrafi pokazać zarówno na swoich pracach, jak i wszystkich publikowanych na swoim profilu fotografiach.

kerrie hess

 

Claire Zinnecker

Claire Zinnecker to projektantka wnętrz. Bardzo podoba mi się, gdy wszystkie zdjęcia na danym profilu są tak spójne jak u niej – to musi wymagać niesamowitej konsekwencji. Szkoda, że sama tak nie potrafię :) bo trudno mi odmówić sobie opublikowania fajnego zdjęcia tylko dlatego, że nie pasuje do reszty.

clairezinnecker

 

Pieces Calligraphy

Pieces Calligraphy śledzę ze względu na zainteresowanie hand letteringiem. Jej zdjęcia to codzienna dawka inspiracji do ćwiczeń… Bardzo lubię regularnie publikowane przez nią krótkie filmiki, w których można podejrzeć w jaki sposób prowadzi stalówkę, czy pisak.

piecescalligraphy

 

Eleonora Sebastiani

Eleonora Sebastiani to włoska fotografka – jej portfolio zrobiło na mnie duże wrażenie.  Eleonora jest przepiękną kobietą o oryginalnej urodzie, więc oglądanie jej fotografii to sama przyjemność. Do tego wszystkiego sporo włoskiego klimatu… Polecam.

eleosebastiani

 

Allie Seidel

Allie Seidel śledzę na Instagramie ze względu na niezwykły klimat, jaki potrafi uchwycić na swoich fotografiach. Wszystkie są takie spokojne, stonowane i przemyślane. Tak naprawdę nawet nie wiem kim jest, ale na Instagramie najbardziej liczy się dla mnie to, że potrafi zamykać rzeczywistość w wyjątkowych kadrach.

allieseidel

 

Pineapples and coffeecups

Pineapples and coffeecups to profil kipiący kolorami. Wszystkie publikowane na nim zdjęcia wydają mi się być jakieś takie radosne, aż chce się na ich widok uśmiechać.

pineapples

 

The Proper Blog

The Proper Blog to profil blogerki, która tworzy naprawdę niezwykłe DIY, kulinarne przepisy i dekoracje. Dzięki śledzeniu jej Instagrama jestem na bieżąco z tym, co dzieje się na blogu.

theproperblog

 

Mimi Ikonn

Mimi Ikonn to moja obecna nr 1 na Youtube, nie mogło więc zabraknąć jej na mojej liście. Uwielbiam jej styl ubierania się, świetne oko do fotografowania jedzenia i zachłannie śledzę jej wszystkie kolejne podróże. Życie Mimi wydaje się takie absolutnie idealne… naprawdę miło się ją obserwuje.

mimiikonn

 

Evelina

Evelina swego czasu była moją ulubioną youtuberką nagrywającą filmy o modzie. Na każdy kolejny czekałam, jak na nową część Harry’ego Pottera. Mam wrażenie, że styl ubierania Eveliny z czasem robi się coraz dziwniejszy, bo nie do końca trafiają do mnie jej obecne outfity festiwalowe ze skrzydełkami :D, ale w dalszym ciągu chętnie obserwuję jej poczynania.

evelina

Raw Manda 

Raw Manda to raczej nietypowy profil… bo znajdziemy na nim niemalże wyłącznie fotografie misek wypełnionych owocami lub warzywami. Albo jednym i drugim jednocześnie… a wszystkie prezentują się tak apetycznie, że od razu ma się ochotę sięgnąć po jakąś zdrową przekąskę.

rawmanda

 

A Wy – kogo najchętniej śledzicie na Instagramie? Podrzucicie mi swoich ulubieńców?