Dzisiejszy post z cyklu „pięć zdjęć” jest trochę inny, niż te wcześniejsze. Zamiast pokazywać kadry z mojej codzienności – zapraszam Was do obejrzenia wyjątkowych pięciu nocnych zdjęć z Katowic.

Wszystkie zdjęcia są autorstwa mojego Tomka, a jeszcze więcej ciekawych kadrów ze Śląskiem w roli głównej znajdziecie na jego stronie 1001miejsc.pl. Mnie również zdarza się tam przygotowywać swoje teksty i zdjęcia. Tomek wyjątkowo upodobał sobie fotografię nocną, w której moim skromnym zdaniem, po prostu wymiata. Poprosiłam go o dodatkowo o przygotowanie poradnika o fotografii nocnej, którego lekturę serdecznie Wam polecam. Tymczasem – obejrzyjcie pięć ciekawych nocnych kadrów z Katowic.

Katowice nocą

 1. Poniższe ujęcie przedstawiające charakterystyczny punkt Katowic jest jednym z moich ulubionych! Ciekawostką jest fakt, że nie da się go już powtórzyć, ponieważ wysoki budynek DOKP, z którego zostało wykonane został zburzony.

Zdjęcia nocne - Katowice2. Wszyscy rozpoznają tutaj ikonę Katowic, czyli Spodek, prawda?

Zdjęcia nocne - Katowice

3. Jeszcze jeden kadr z Okiem Miasta Katowice w roli głównej.

Zdjęcia nocne - Katowice

4. Międzynarodowe Centrum Kongresowe sfotografowane z placu przed katowicką siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Zdjęcia nocne - Katowice

5. Poniżej możecie zobaczyć naszą nową, ulubioną miejscówkę, Sztauwajery. To taka knajpa na świeżym powietrzu mieszcząca się w Dolinie Trzech Stawów. Warto się wybrać!

Zdjęcia nocne - Katowice

To tyle dzisiaj – mam nadzieję, że spodobała się Wam taka zajawka fotografii nocnej, o której więcej przeczytacie już niedługo. Życzę Wam wszystkim udanego tygodnia!