Już prawie trzy tygodnie minęły od naszej wycieczki do Pragi, a mnie dopiero teraz udało się wybrać najciekawsze zdjęcia i zmontować film. Z kilku godzin nagranego materiału przygotowałam dla Was 7-minutowe video, czyli naszą Pragę „w pigułce”. Miłego oglądania!

Zwiedzanie Pragi – mój vlog z podróży

Praga na naszych zdjęciach

Relacja nie byłaby kompletna bez naszych zdjęć. Na bieżąco dzieliłam się z Wami ciekawymi kadrami na moim Instagramie

INSTA-PRAGA - Designyourlife.pl

Dojazd na miejsce i nocleg

Biorąc pod uwagę dużą ilością pytań o najbardziej korzystny dojazd na miejsce i poszukiwanie noclegu postanowiłam opisać Wam, jak sobie z tym poradziliśmy. Zdecydowaliśmy się na dojazd samochodem (z Katowic do Pragi jest około 460 km), a droga zajęła nam niecałe 6 godzin ze względu na ogromne korki w okolicach Brna. Była to opcja najwygodniejsza i najtańsza. Znajomi straszyli nas, że na miejscu zapłacimy ogromne kwoty za parking, co na szczęście okazało się być nieprawdą. Za tygodniowy postój zażyczyli sobie 500 koron, czyli około 70zł.

Jeśli chodzi o nocleg, to po raz pierwszy skorzystałam z serwisu Airbnb, gdzie znaleźć można w bardzo atrakcyjnych cenach pokoje, niewielkie apartamenty, a również całe, duże mieszkania należące do osób prywatnych. Polecam sprawdzić! Za 3 noclegi w miniaturowym mieszkanku w dobrej lokalizacji (kilka przystanków tramwajem od centrum) zapłaciliśmy 500zł.

W poszukiwaniu noclegu zajrzyjcie też koniecznie na Booking, a także na stronę Hotels Combined, na której znajdziecie świetną porównywarkę cen noclegów w hotelach, hostelach, kwaterach prywatnych, pensjonatach i innych. Nie ma sensu przepłacać i warto poświęcić kilka dodatkowych minut na poszukiwanie noclegu w jak najniższej cenie.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania w tym temacie, to piszcie w komentarzach.

Wracamy do zdjęć – teraz czas  na architekturę i krajobrazy, czyli ulubione tematy zdjęć mojego Tomka ;)

  • Przez cały wyjazd kusiło mnie wypróbowanie tych śmiesznych pojazdów na dwóch kołach i w sumie nie wiem czemu tego nie zrobiłam. Rynek Staromiejski jest naprawdę piękny!

Rynek w Pradze - Designyourlife.pl

  • Bardzo lubię to zdjęcie – chłopak siedzący ze szkicownikiem idealnie je dopełnił.

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

  • Klimatyczne uliczki Starego Miasta.

Stare Miasto w Pradze - Designyourlife.pl

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

  • Drugiego dnia po deszczu udało się nam uchwycić niebo w fantastycznych barwach – moment powstawania tego zdjęcia możecie obejrzeć w filmie.

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

  • Most Karola nocą prezentował się magicznie! Jedno z najładniejszych miejsc – również za dnia.

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

  • Sporo czasu spędziliśmy na Hradczanach, gdzie zwiedzaliśmy okolice Zamku i Królewskie Ogrody.

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

  • Katedra Św. Wita w tle… jedno z moich ulubionych zdjęć z całego wyjazdu.

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

Zwiedzanie Pragi - Designyourlife.pl

  • A na koniec widok na całą Pragę z wieży widokowej na Wzgórzu Petrin. To miejsce trzeba odwiedzić i zdecydowanie warto wdrapać się na te niemalże 300 schodów. Widok zapiera dech w piersiach!

Praga nocą - Designyourlife.pl

Dziękuję za wszystkie rekomendacje odnośnie wartych odwiedzenia miejsc i knajpek, w których warto zjeść! Wyjazd okazał się zdecydowanie zbyt krótki i nie udało się nam odwiedzić nawet połowy z zaplanowanych miejsc. Niestety, deszczowa pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, ale to świetny powód, by za jakiś czas jeszcze tam wrócić :)