Bardzo przyjemnie pracowało mi się nad tą metamorfozą, ponieważ życzenia dzisiejszej właścicielki pokoju zdecydowanie różniły się od poprzednich. Dzisiaj nie będzie minimalizmu, stylu skandynawskiego, wszechobecnej bieli i szarości. Będą kolory!

O co chodzi w Design Your Space?

Wiem, że wszyscy już dobrze pamiętają o co chodzi w Design Your Space i nie ma sensu bym po raz kolejny tłumaczyła, dlaczego to nie jest kompletny projekt, a jedynie zbiór inspiracji do samodzielnego przeprowadzenia metamorfozy :) W poprzednim wpisie z tej serii znaleźć można obszerniejsze wyjaśnienie. Informacja o zgłoszeniach do serii znajduje się na końcu posta.

Pokój przed metamorfozą…

Bohaterka dzisiejszej metamorfozy, Magdalena (nie, to nie ta sama Magda co poprzednio;)), poprosiła mnie o pomoc w przemeblowaniu pokoju – koniecznym z uwagi na zamiar nabycia pianina. Pomieszczenie już w chwili obecnej zajęte jest stojącymi dookoła meblami, niemniej należy wygospodarować dodatkowe miejsce dla tego sporego instrumentu.

Wytyczne właścicielki pokoju:

  • W pokoju musi się znaleźć miejsce na pianino (nie może stać w pobliżu kaloryfera)
  • Najlepiej byłoby zachować wszystkie dotychczasowe meble
  • Zaplanowany jest zakup mniejszego biurka, ewentualnie jednego dodatkowego mebla
  • W pokoju jest dosyć ciemno – wieszanie firanek i zasłon potęguje ten problem
  • Pokój ma być wygodny i przytulny, ale ma znajdować się w nim tylko minimum potrzebnych przedmiotów
  • W pokoju musi pozostać wolne miejsce do ćwiczeń
  • Magdzie podoba się styl etno, boho i tzw. ekologiczny
  • Chciałaby mieć w pokoju więcej naturalnego drewna
  • Budżet na metamorfozę to 1-2 tys.zł, w zależności od tego, czy będą kupowane meble

Tak oto pomieszczenie prezentuje się obecnie… Wszystko, co w nim widzicie jest własnością poprzedniego lokatora i jest „niekoniecznie” w stylu Magdaleny, obecnej mieszkanki pokoju.

Wnętrze PRZED

Powierzchnia okien jest tutaj niewielka, Magda zrezygnowała więc z dekorowania ich zasłonami czy firankami, ponieważ zaciemniały one pomieszczenie jeszcze bardziej.

Wnętrze PRZED

Znajdującego się w pokoju dużego stołu ze szklanym blatem Magda zamierza się pozbyć. I bardzo dobrze, bo kompletnie nie pasuje do klimatu, jaki ma tutaj wkrótce zapanować… :)

Wnętrze PRZED

Inspiracje do metamorfozy

Poniżej przedstawiam Wam inspiracje przesłane mi przez Magdę. Ponadto – oprócz tego, co pokazują zdjęcia – w swojej wiadomości wspomniała mi, że wyjątkowo podoba się Jej „delikatne” etno i styl ekologiczny, które charakteryzują się m.in. obecnością naturalnego drewna, charakterystycznych wzorów, czy kolorów.

etno-inspiracje

Co warto zmienić w tym pokoju?

• MALOWANIE ŚCIAN

Nie ma prostszego sposobu na błyskawiczną metamorfozę. Z pomieszczenia koniecznie trzeba pozbyć się ciemnofioletowej barwy ściany – na jej miejscu w opcji pierwszej proponuję namalowanie kolorowych trójkątów. To łatwiejsze, niż się wydaje – poniżej zamieszczę Wam kompletny tutorial.

Design Your Space

Gdyby z jakichś względów Magda nie chciała podjąć się wyzwania z malowaniem trójkątów – przygotowałam dla niej również drugą opcję, aczkolwiek jest ona dużo bardziej kosztowna. Na fioletowej ścianie umieściłam wielokolorową tapetę z motywem geometrycznych kształtów. Która opcja bardziej się Wam podoba?

Design Your Space

Do wykonania ściany w trójkąty wybrałam trzy różne pastelowe odcienie z palety Śnieżki Satynowej – poniżej możecie zobaczyć je obok siebie we wzorniku.

• 558 SREBRZYSTY BLASK
• 530 KRÓLOWA NOCY
• 517 RADOSNY ŻÓŁTY

Dodatkowo na ścianie z pianinem proponuję ponownie szarość – 558 SREBRZYSTY BLASK, a na dwóch ścianach z oknami – 500 ŚNIEŻNOBIAŁY (ten przyda się również jako baza dla kolorowych trójkątów).

Wzorniki kolorów

A oto nasze trójkąty w roli głównej :) Żałuję, że nie mam nigdzie własnej wolnej ściany do ozdobienia, bo chętnie bym ją w taki odważny sposób odmieniła.

TUTAJ znajdziecie kompletny tutorial pokazujący w jaki sposób zabrać się za namalowanie na ścianie trójkątów.

• PRZEMEBLOWANIE

Przemeblowanie w pokoju Magda uznała za koniecznie i właśnie ta myśl skłoniła Ją do przeprowadzenia totalnej metamorfozy.

Zaproponowany przeze mnie układ jest dosyć… niestandardowy, ale pozwala na wygodne rozmieszczenie wszystkich mebli, a także wydzielenie różnych stref. Pianino stanęło naprzeciwko okien – to wygodne miejsce, z którego widzimy drzwi, a zarazem oddalone od kaloryfera. Podobna sytuacja występuje przy poszukiwaniu najlepszego miejsca dla biurka – bardziej komfortowo jest nie siedzieć plecami do wejścia, prawda?

Łóżko, przestawione o 90st., od wejścia przesłonięte jest wysokim drewnianym regałem (konieczny zakup), stanowiącym idealne miejsce dla wszystkich etno dodatków, które wprowadzą do pomieszczenia wyjątkowy klimat. Kolejnym nowym meblem jest biurko z blatem w kolorze jasnego drewna, nawiązujące podobnie jak regał do tonacji podłogi. Z uwagi na ciemny brąz i biel istniejących szafek zdecydowałam, że ten właśnie kolor będzie najodpowiedniejszy dla nowych mebli. A na dodatek taki, o jakim myślała Magda.

Design Your Space

Biurko ustawione jest w taki sposób, że można przy nim siedzieć z obu stron – zarówno od strony łóżka, jak i drzwi balkonowych.

Długa, niska komoda trafiła na przeciwległą ścianę, wysoka podręczna szafka – pomiędzy łóżko, a biurko. Obydwa te meble posiadające drewniane boki, natomiast fronty w kolorze białym, znalazły się na tle również białych ścian.

Design Your Space

Design Your Space

• UZUPEŁNIENIE WNĘTRZA DODATKAMI

Czas na dodatki, które pozwolą na wprowadzenie klimatu wymarzonego przez Magdę. To niewielkie pomieszczenie, więc nie możemy przesadzić. Do dekorowania zawsze podchodzę oszczędnie.

Problematyczną kwestię zasłon najlepiej byłoby rozwiązać zamontowaniem rolet rzymskich lub bambusowych, które w ciągu dnia pozostawać mogą w całości odsłonięte.

Jakie dodatki pozwolą na odmienienie tego wnętrza?

Poduszki – i to koniecznie w sporej ilości. W soczystych kolorach, a także we wzory. Poniżej możecie zobaczyć moje propozycje poduszek, które świetnie urozmaicą łóżko i kanapę.

• Fioletowo-bordowa pościel i narzuta na łóżko staną się idealnym tłem dla wzorzystej ściany i poduszek. Tutaj lepiej nie kombinować już z wyraźnymi wzorami.

• Okrągły dywan, który idealnie dopełni całe pomieszczenie i przełamie wszystkie ostre kąty.

Dodatki z nuta etno

1. PODUSZKA W TRÓJKĄTY // 2. LUSTRO // 3, 4, 5. PODUSZKA // 6. NARZUTA NA ŁÓŻKO // 7. OBRAZEK Z TYPOGRAFIĄ // 8. DYWAN // 9. REGAŁ // 10. LAMPION // 11. ŚWIECZNIKI // 12. BIURKO/STOLIK // 13. KOSZ // 14. POŚCIEL

Lustro w kształcie słońca – tutaj można śmiało pokusić się na projekt DIY i wykonać je samodzielnie, znalazłam ciekawy tutorial, dzięki któremu wszystko będzie bajecznie proste.

• Papierowe latarenki, lampiony lub pompony (zawieszone ponad sofą) – te również najlepiej będzie wykonać samodzielnie i zaoszczędzić część przeznaczonego na metamorfozę budżetu.

• Trzy grafiki powieszone nad komodą, dopasowane do rozmiaru umieszczonego dość wysoko niewielkiego okna. Na ścianie uzyskujemy rytm, który odwraca od niego uwagę. Najlepiej grafiki wydrukować na płótnie (wzory nawiązujące do motywu trójkątów na ścianie lub tapety).

• A także: wszelkiej maści niewielkie ozdoby, takie jak świece, świeczniki, lampiony, koszyki i żywe rośliny. Magda ma pole do popisu!

DODATKI DIY

DIY LUSTRO W KSZTAŁCIE SŁOŃCA // DIY PAPIEROWE POMPONY

dodatki-diy

 

Dla Was też coś mam!

Jeśli ktoś z Czytelników chciałby otrzymać na własność ten niewielki wzornik kolorów w kształcie wałka do farby – dajcie znać w komentarzach. Pierwsze 10 osób, które zgłosi swoją chęć dostanie je w prezencie od Śnieżki.

Wzorniki kolorów

Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie zmiany?

partnerzy

Post powstał w ramach współpracy z firmą Śnieżka – jest to kolejna z zaplanowanych wspólnych metamorfoz. Wpisy z serii Design Your Space będą pojawiały się do końca roku – co drugi miesiąc. Do bohaterek wpisów trafiają zestawy farb przygotowane przez Śnieżkę.

PS. Chcesz zgłosić swoje wnętrze do metamorfozy? Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ.