Testowanie kolejnych koktajli w toku. Słuchajcie, ten dzisiejszy to prawdziwe mistrzostwo świata, jest słodki, o lekko kwaskowatym i bardzo wyrazistym smaku. Łączy w sobie moje ulubione mango i kiwi, które idealnie się ze sobą komponują. Nie miałam przepisu, postanowiłam więc improwizować.

W jednym pojemniku zblendowałam pokrojone na kawałki dojrzałe mango z kilkoma łyżkami naturalnego jogurtu i łyżeczką miodu. Ilość jogurtu polecam dodawać na oko oceniając jaka wychodzi nam konsystencja. Jeśli chcecie zrobić dwie warstwy uzyskana mieszanka musi być dosyć gęsta! W innym wypadku (warstwy) pomieszają się ze sobą.

W drugim pojemniki zblendowałam 2 szt. kiwi pokrojonych na kawałki z 1-2 łyżkami jogurtu i łyżką miodu. Również uważajcie na konsystencję. Przy zagęszczeniu z pewnością pomoże dodanie kostek lodu lub zamrożenie wcześniej w kostkach jogurtu, uzyskacie wtedy gęste, zimne smoothie. Mój blender niestety nie radzi sobie z kostkami lodu, więc muszę bazować na dużej ilości owoców.

Ostrożnie przelewamy obie części do szklanki i się delektujemy, w zależności od gęstości może przydać się łyżeczka :) Wypróbujcie koniecznie i dajcie znać, czy smakowało. Bon apetit!