Dzisiaj w roli głównej występuje MARMUR! To najmodniejszy materiał (i wzór) od kilku dobrych sezonów. Na pewno zauważyliście, że pojawia się ostatnio po prostu wszędzie, już nie tylko na podłogach, ścianach czy blatach, a również w meblach i dodatkach. Absolutnie króluje na Pinterestcie. Taki prawdziwy marmur jest jednak bardzo drogi, więc i marmurowe dodatki mają zwykle naprawdę szalone ceny (a przy okazji są straaasznie cieżkie!). Ja przygotowałam dla Was propozycję DIY, z wykorzystaniem folii samoprzylepnej. Przy jej pomocy przeobraziłam różne stare przedmioty, które dostały drugie życie.

Wiem, że nie wszyscy lubią marmur, niektórym bardzo źle się kojarzy, mój mąż na przykład zawsze żartuje sobie z mojego oklejonego marmurem laptopa i mówi, że wygląda jak deska do krojenia. Mnie jednak marmur w takiej nowoczesnej odsłonie bardzo się podoba, dlatego wprowadziłam go u siebie w różnych subtelnych detalach. Najbardziej marzy mi się taki piękny stolik kawowy z prawdziwym marmurowym blatem, który Tomek uważa za najbrzydszą rzecz na świecie. Musiałam zgodzić się na kompromis… :)

DIY marmurowe dodatki do wnętrz

Folię samoprzylepną z marmurowym wzorem znajdziecie we wszystkich marketach budowlanych – ja kupiłam je w OBI i w Castoramie – a także w sklepach i sklepikach z tapetami. Zdecydowałam się okleić nią kilka różnych przedmiotów: zeszyt, pudełko, kubek, zegar, tacę i puszkę po kawie. Taka folia samoprzylepna świetnie sprawdza się do oklejania mebli, np. blatu stołu czy szafki.

Takie DIY zajmuje kilka minut, jest banalnie proste, a efekt jest naprawę super :) Tak wyglądały wszystkie przedmioty przed oklejeniem…

… a tak po fakcie :) Zabawę z oklejaniem zaczęłam od okładki zeszytu, tak na rozgrzewkę. Potem zabrałam się za pudełko po butach, puszki oraz kubek, którego chciałam się pozbyć ze względu na nieciekawy nadruk, a teraz służy jako pojemnik na pisaki.

DIY marmurowe dodatki

DIY marmurowe dodatki

DIY marmurowe dodatki

DIY marmurowe dodatki

DIY marmurowe dodatki

Oklejanie tych wszystkich przedmiotów to kwestia kilku minut, a zmieniają się nie do poznania :) Trochę więcej zabawy miałam z tacą i zegarem, bo musiałam najpierw przemalować srebrną farbą w sprayu te elementy, które oklejone nie są.

DIY marmurowe dodatki

DIY marmurowe dodatki

Nie przepadam za metamorfozami, które zajmują mnóstwo czasu i wymagają użycia mnóstwa narzędzi – najbardziej lubię właśnie takie szybkie akcje z efektem wow.

Kto się skusi na małe oklejanie? :)