Jesień rozgościła się w przyrodzie, a ja przygotowałam dla Was nowe, świeżutkie DIY. Czas wpuścić trochę jesiennego klimatu i na bloga, i do naszego mieszkania… lub też w formie DIY świeczników – na stół.

DIY nie musi być czasochłonne, ani kosztowne, by było efektowne. Większość przygotowanych przeze mnie propozycji świeczników nie kosztuje właściwie nic, a wykonanie każdego z nich zajęło mniej niż 5 minut. Niczego specjalnie nie kupowałam, po prostu rozejrzałam się po domu, sprawdziłam co mam w szafkach i zastanowiłam, co mogę przynieść ze sobą ze spaceru po parku. Pamiętajcie, że siła tkwi w prostocie… :)

5 pomysłów na jesienny DIY świecznik

PROPOZYCJA 1 – potrzebne będą: świeca, liść, zielone gałązki, sznurek.

Myślę, że instrukcje są zbędne :) Jeśli boimy się, że gałązki nam się zapalą – dekorację możemy umieścić również na słoiczku lub szklance, a do środka włożyć podgrzewacz lub niewielką świeczkę. U nas na stole świeca paliła się bezpiecznie przez 2 godziny, po tym czasie trzeba było ją zgasić.

Jesienny DIY świecznik

Jesienny DIY świecznik

PROPOZYCJA 2 – potrzebne będą: jabłko, podgrzewacz, nożyk

To moja ulubiona wersja świecznika, od kilku dobrych lat chciałam zrobić coś takiego i w końcu się zmotywowałam. Czy DIY mogłoby być prostsze? Jabłuszko wyjątkowo dobrze prezentuje się ustawione na kolorowych liściach.

Jesienny DIY świecznik

Jesienny DIY świecznik

PROPOZYCJA 3 – potrzebne będą: szklanka, podgrzewacz, kukurydza, sznurek

Wiecie nad czym zastanawiałam się robiąc ten świecznik? Czy z tych ziaren i ciepła świecy nie zrobi mi się popcorn! Teraz śmieję się z siebie, bo nie… nie zrobi, sprawdzone :D

Jesienny DIY świecznik

Jesienny DIY świecznik

PROPOZYCJA 4 – potrzebne będą: szklanka, gałązki, gumka recepturka, sznurek lub rafia

Ten świecznik śmiało będzie można uznać również za świąteczny… :) Gałązki cisa najpierw powtykałam za założoną na szklankę gumkę recepturkę, a później zasłoniłam ją rafią.

Jesienny DIY świecznik

Jesienny DIY świecznik

Jesienny DIY świecznik

PROPOZYCJA 5 – potrzebne będą: szklane naczynie, orzechy, świeca

Jeśli nie mamy naczynia o podobnej formie jak to, na moim zdjęciu, możemy wykorzystać też szklaną miseczkę lub słoik. A zamiast orzechów laskowych – żołędzie lub kasztany.

Jesienny DIY świecznik

Jesienny DIY świecznik

Jak Wam się podobają moje super proste pomysły na jesienne DIY świeczniki? Mocno stęskniłam się za DIY, nie macie pojęcia! W najbliższym czasie pojawi się ich na blogu więcej, kilka pomysłów już czeka na realizację w kolejce :)