Jest takich 8 książek o urządzaniu wnętrz bardzo mile widzianych w mojej małej biblioteczce. Moja wishlista zaczyna się rozrastać i postanowiłam się nią z Wami podzielić.

Zdaję sobie sprawę, że najprawdopodobniej nie dowiem się z tych książek niczego nowego, czego już bym nie wiedziała. Podejrzewam, że „chcę je mieć” na podobnej zasadzie, na jakiej blogerki modowe potrzebują 14-tej skórzanej kurtki, a urodowe całej szuflady tuszów do rzęs ;)) Ja po prostu marzę o innego typu gadżetach – o świeczkach, koszyczkach, poduszkach, wnętrzarskiej prasie, książkach i albumach…

 

Książki o wnętrzach – moja wishlista

1. „A Beautiful Mess Happy Handmade Home: Painting, Crafting, and Decorating a Cheerful, More Inspiring Space”, Elsie Larson, Emma Chapman – dostępna tutaj. Premiera kolejnej książki autorek bloga a Beautiful Mess (mojego absolutnego faworyta) przewidziana jest na 26 sierpnia. Już ją rzecz jasna zamówiłam i nie mogę się doczekać przesyłki! Poprzednia książka Elsie i Emmy bardzo przypadła mi do gustu i pisałam Wam o niej tutaj. Jestem przekonana, że ta o urządzaniu domu w stylu hand made będzie jeszcze lepsza, bo to jeden z najmocniejszych tematów na ich blogu. Biorę w ciemno.

2. „Sztuka aranżacji wnętrz”, Holly Becker, Joanna Copestick – dostępna tutaj. To kolejna książka znanej blogerki (Decor8), która dostępna jest w polskim tłumaczeniu. Ogromnie jestem jej ciekawa i z pewnością wkrótce się w nią zaopatrzę, bo spotkałam się z wieloma pozytywnymi recenzjami.

3. „The Nesting Place: It Doesn’t Have to Be Perfect to Be Beautiful”,  Myquillyn Smith – dostępna tutaj. Wygląda na to, że najciekawsze książki o wnętrzach piszą poczytni blogerzy zagraniczni (blog – The Nester). Nie muszę nawet wspominać, że jest to również i moim wielkim marzeniem, no… ale wszystko w swoim czasie, wiadomo. Strasznie lubię na Amazonie to, że do większości książek możemy wirtualnie „zajrzeć” i z grubsza ocenić, czy znajdziemy w niej to, na czym najbardziej nam zależy.

4. „The Nest Home Design Handbook: Simple ways to decorate, organize, and personalize your place”, Carley Roney – dostępna tutaj. Czy Carley Roney również udziela się w sieci? Oczywiście – m.in. w The Nest. Zapowiada się interesująco!

ksiazki o wnetrzach

5. „Domino: The Book of Decorating: A Room-by-Room Guide to Creating a Home That Makes You Happy”, Deborah Needleman, Sara Ruffin Costello, Dara Caponigro – dostępna tutaj. Pozycja ta w niektórych recenzjach nazywana jest książkową wersją magazynu Domino. Opinie na jej temat są różne, ale ja i tak o wszystkim muszę się przekonać na własnej skórze. W końcu od czego mamy allegro – nielubiane książki bez problemu możemy puścić w świat.

6. „Decorate Workshop: Design and Style Your Space in 8 Creative Steps”, Holly Becker – dostępna tutaj. Kolejna pozycja od Holly Becker – prędzej czy później będzie moja!

7. „Paryski szyk w Twoim domu”, Mahdavi India, Delos Soline – dostępna tutaj. Nie mam wielkich oczekiwań na temat tej pozycji, ale jeśli jest wydana równie elegancko jak „Paryski szyk”, o którym pisałam tutaj, to zakupię ją dla samej przyjemności posiadania. No i – tak jak już wspomniałam – lubię wszystko sprawdzić osobiście.

8. „The Perfectly Imperfect Home: How to Decorate and Live Well”, Deborah Needleman – dostępna tutaj. Idealnie nieidealny dom… bardzo pozytywny tytuł. Z tego co podejrzałam na Amazonie książka pełna jest nie zdjęć, a ilustracji. Coś zupełnie innego.

ksiazki o wnetrzach

Kilka książek z tej listy już do mnie „leci” i pewnie napiszę Wam, czy warto było je kupować. Macie u siebie którąś z wymienionych przeze mnie pozycji? A może dodalibyście coś do tej listy – macie jakieś swoje ulubione książki o wnętrzach?