Zgłoszenia do cyklu czekają w kolejce, czas najwyższy zająć się kolejnym. Mam przyjemność przedstawić Wam dzisiaj nowego Partnera serii – sklep DekorujSam.pl oferujący różnego rodzaju tekstylne dodatki do urządzania wnętrz: zasłony, firany, rolety rzymskie i poduszki, czyli wszystkie te elementy bez których żadne wnętrze nie do końca jest urządzone. Bohaterka dzisiejszego odcinka, Magda, otrzyma od sklepu wybrane przeze mnie produkty z jego oferty.

O co chodzi w Design Your Space?

Mam nadzieję, że wszyscy już pamiętają o co chodzi w Design Your Space i nie ma sensu bym po raz kolejny tłumaczyła, że to nie jest projekt, a zbiór inspiracji do samodzielnego przeprowadzenia metamorfozy. W poprzednim wpisie z serii znajdziecie obszerniejsze wytłumaczenie. Informacja o zgłoszeniach do serii znajduje się na końcu posta.

Jak pokój wygląda obecnie?

Dzisiaj zajmiemy się pokojem Magdy, studentki, który mieści się w jej rodzinnym domu. Duży plus dla Niej za uchwycenie na zdjęciach wszystkich zakamarków pokoju – nareszcie mamy trochę przestrzeni i nie trzeba będzie upychać mebli na centymetry… Magdalenie marzy się urządzony z wyczuciem i smakiem pokój, który będzie wydawał się bardziej „dorosły”. Sądzi, że przydałoby się w nim przemeblowanie i chciałaby, by znajdujące się tam elementy stworzyły spójną całość, pomimo że nie planuje wymieniać mebli na nowe i większość z nich ma w pokoju pozostać. Ma być bardziej nowocześnie i minimalistycznie.

Przed metamorfozą

Przed metamorfozą

przed3

Budżet przewidziany na tę metamorfozę to około 1000zł. Tradycyjnie – ma być jak najtaniej i najlepiej by wszystko totalnie się zmieniło. No nic, zobaczymy, co da się zrobić :)

Inspiracje do metamorfozy

Poniżej zobaczyć możecie przesłane mi przez Magdę zdjęcia przedstawiające styl i klimat, który najbardziej Jej się podoba. A już myślałam, że chociaż raz uda się nam odejść od turkusów, które tak często pojawiają się w moich realizacjach, ale jednak jeszcze nie tym razem. Nie mogę przecież zignorować tak zdecydowanej sugestii :) Wybrane przez Nią wnętrza przepełnione bielą i szarością są chłodne, ale i przytulne zarazem, dzięki charakterystycznym przedmiotom.

Inspiracje do metamorfozy

Źródła zdjęć: 1, 2

Co warto zmienić w pokoju Magdy?

To, co możemy zmienić – to głównie dodatki, ponieważ zakup nowych mebli nie jest planowany. Są w dobrym stanie i nie ma potrzeby ich się pozbywać.

• PRZEMEBLOWANIE

OPCJA 1

Nie mogłam zdecydować się na jedno ustawienie, dlatego przygotowałam dla Magdy dwie propozycje nowego umeblowania. Wcześniej meblościanka zajmowała całą ścianę – sugeruję pozbyć się segmentu z drążkami i drugiego, wąskiego z półkami. Pokój nie jest stale zamieszkiwany przez bohaterkę dzisiejszego posta, więc na pewno pomieści się w mniejszej ilości mebli. Meble zastawiające całą ścianę i widoczne w całej okazałości już „na wejściu” strasznie przytłaczają. Zgodnie z Jej życzeniem biurko zamienia się w toaletkę (można też przemalować je na biało wraz z ramą lustra).

designyourspace2b

Design Your Space

OPCJA 2

W opcji drugiej wysokie meble znalazły się na ścianie z drzwiami, a na ich poprzednim miejscu (z opcji 1) znalazła się kanapa. Biurko/toaletka bez zmian.

designyourspace1

Design Your Space

 

• PRZEMALOWANIE ŚCIAN + POŁOŻENIE TAPETY

Przemalowanie ścian na biało rozjaśni ciemne pomieszczenie, do którego, jak napisała Magda, praktycznie nigdy nie zagląda słońce. Na ścianie na prawo od wejścia dobrze będzie prezentowała się wzorzysta tapeta – właśnie tego typu motyw przesłała mi w swoich inspiracjach. Wzór tapety musi być subtelny, by nie gryzł się z innymi wzorami wykorzystanymi w tej aranżacji (dywan).

• UZUPEŁNIENIE WNĘTRZA DODATKAMI

Teraz moja ulubiona część, czyli dodatki :) Myślę, że Magda powinna rozważyć wymianę uchwytów meblowych na jakieś proste i oszczędne w formie. Ten prosty zabieg doda meblościance odrobiny nowoczesności. Warto byłoby również wymienić karnisz na nowy – dłuższy i powiesić go możliwie jak najwyżej. Pozwoli to poprawić proporcje niskiego pomieszczenia (pokój ma tylko 230cm wysokości).

Jakie dodatki pozwolą na odmienienie tego wnętrza?
• Nowe zasłony o neutralnym wzorze – wiszące w pokoju obecnie są trochę zbyt wyraziste
• Poduszki, poduszki i jeszcze więcej poduszek
• Narzuta na łóżko (sofa wykorzystywana jest do spania i nie zawsze jest składana, jak widzieliście wyżej na zdjęciach)
• Dywan o oryginalnym wzorze
• Różnego rodzaju bibeloty – najlepiej w turkusowym kolorze

Wybrane przeze mnie zasłony wraz z poduszkami Magda dostanie w prezencie od DekorujSam :)

dekorujsam dodatki

1. ZASŁONY // 2. PODUSZKA Aqua // 3. PODUSZKA Wet // 4. PODUSZKA Glam // 5. PODUSZKA Prince // 6. PODUSZKA Autumn

A poniżej pozostałe dodatki pasujące do nowej aranżacji.

DODATKI

1. DYWAN // 2. TAPETA // 3. LAMPION // 4. RAMKA NA ZDJĘCIA // 5. PODUSZKA // 6. WAZON // 7. LAMPA // 8. NARZUTA NA ŁÓŻKO // 9. POŚCIEL // 10. DEKORACJA – NAPIS

Która z wersji ustawienia mebli bardziej się Wam podoba? Którą z nich doradzilibyście Magdzie? :)

partnerzy

Kolejna metamorfoza na blogu jeszcze w lipcu. Chcesz zgłosić swoje wnętrze? Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ.