Czas bym odświeżyła przerwaną wiele miesięcy temu serię Design Your Space. Nie pozwalacie mi jednak o niej zapomnieć, bo zgłoszenia do cyklu pojawiają się na mojej skrzynce regularnie. Ogromnie żałuję, że nie jestem w stanie przesłać pomysłów wszystkim!

Dzisiejsza metamorfoza jest pierwszą z kilku zaplanowanych na ten rok w ramach współpracy z marką Śnieżka. Właściciele zgłoszonych wnętrz otrzymają zestawy farb potrzebne do przeprowadzenia zmian w ich pokojach. Zanim przejdę do właściwej części posta – krótkie przypomnienie, czym jest Design Your Space… :)

O co chodzi w Design Your Space?

Piszecie do mnie mejle z obszernymi opisami Waszych wnętrz i prośbami o rady, co moglibyście w nich poprawić. Wysyłacie zdjęcia swoich pokoi, licząc na moje komentarze, sugestie i pomysły odnośnie zmian, jakie warto byłoby w nich zaprowadzić. Gdy ilość takich wiadomości zaczęła być zbyt duża pomyślałam: „Skoro przeznaczam mój czas na udzielanie indywidualnych rad, to przecież mogłyby z nich skorzystać również inne osoby?”

O to właśnie chodzi w Design Your Space. O to, byście to Wy mogli zmienić własne wnętrza samodzielnie. Wygląda na to, że potrzebujecie po prostu odrobiny inspiracji. Pokazania palcem, że TO i TO nadaje się do wymiany, TO może warto byłoby odnowić, a TO jest super i nawet się nie ważcie tego wyrzucać :)

Zaznaczam tutaj, że Design Your Space TO NIE JEST PROJEKT wnętrza – to jedynie zbiór inspiracji do samodzielnego wprowadzenia zmian u siebie.

Dzisiaj postanowiłam pójść o krok dalej i przygotować nie tylko inspiracje. Stworzyłam uproszczoną wersję pomieszczenia w 3D, by zarówno autorce, jak i wszystkim czytelnikom, łatwiej było sobie wyobrazić proponowane przeze mnie zmiany.

No to zaczynamy!

Przechodzimy do pokoju kolejnej Czytelniczki bloga… Poniżej możecie zobaczyć podesłane przez Nią inspiracje, by wskazać kierunek, w którym powinna pójść nasza metamorfoza.

Inspiracje Design Your Space

W chwili obecnej pokój ten w niczym niestety nie przypomina tego z powyższych zdjęć. Zamieszkuje go – jeszcze! bo planują pokojową zamianę – jej młodszy brat, którego nie udało się Jej zmusić do zaprowadzenia porządku przed zrobieniem zdjęć i wszystkie szczegóły wnętrza musiałam wypatrzeć pomiędzy wszędobylskimi zabawkami, a także zwisającymi z sufitu przeróżnymi przedmiotami. Huśtawka, lina, worek do boksowania – no… chłopak z fantazją.

zdjecia-przed

Źródło zdjęć: 1, 2, 3

 Kilka dodatkowych słów od Czytelniczki:

– Pokój jest niewielki i pomimo sporego okna raczej ciemny.
– Preferowane kolory w nowej aranżacji to szarości i błękity.
– Meble mające pozostać w pokoju to komoda z szufladami oraz regał, które trzeba jakoś odnowić.
– Zakupić trzeba będzie m.in. łóżko oraz biurko.
– Szafę Czytelniczka otrzyma od swojej cioci i ją również trzeba będzie odnowić (szafę, nie ciocię).
– Budżet przeznaczony na metamorfozę to ok. 1500zł.
– Pokój po metamorfozie ma być prosty i jak najbardziej uniwersalny.

Czas na przemeblowanie!

Opcja nr 1 bazuje na stworzeniu wygodnego miejsca do pracy. Biurko ustawione prostopadle względem ściany z oknem jest doskonale doświetlone. Dzięki takiej lokalizacji nie zacieniamy sobie miejsca pracy prawą ręką. Za plecami biurka znajduje się regał (już istniejący w pokoju), a także komoda. Meble przemalowane zostały na kolor biały. Na omawianej ścianie pojawiły się dodatkowe meble: jeszcze jeden regał i druga komoda, dzięki którym zmaksymalizowana została przestrzeń przeznaczona na przechowywanie. Na komodzie/regale za biurkiem postawić można np. drukarkę, czy inne potrzebne przy pracy urządzenia.

Zamontowane zasłony kryją rurki centralnego ogrzewania, a przy okazji sprawiają, że pomieszczenie pomimo bieli i szarości wydaje się bardziej przytulne i kobiece.

Jednoosobowe łóżko o szer. 90cm zastąpić można również np. rozkładaną kanapą/narożnikiem – zdecyduje właścicielka.

Design Your Space - Designyourlife.pl

Do pomalowania ścian wybrane zostały dwa odcienie farb Magnat (producentem Magnata jest właśnie Śnieżka):  C45 Biel i C30 Srebrzysty Granit. Szarość przewidziana została na ścianie z regałami (pięknie kontrastuje z białymi meblami), kolor biały na pozostałych ścianach i suficie. Zadaniem bieli jest rozjaśnienie całości pomieszczenia.

Wersja alternatywna (którą zaproponowałabym jako pierwszą, gdyby nie sugestia Czytelniczki o wyborze bieli i szarości) przewiduje zastąpienie bieli na ścianach odcieniem C1 Biały Diament, a szarości beżem o ciepłym zabarwieniu – C49 Kamień Faraonów. Taki kolor sprawi, że całe wnętrze będzie się nam wydawało przyjemniejsze i cieplejsze.

kolory-wybrane

Poniżej zobaczyć możecie całą paletę farb Magnat – a po kliknięciu tutaj w powiększeniu.

paleta magnat

Bohaterce dzisiejszego wpisu marzy się również toaletka. Nie usiłowałam wpychać do aranżacji dodatkowego stolika, bo przestrzeń jest zbyt mała. Okienny parapet staje się w pewnym sensie przedłużeniem blatu biurka. To właśnie na nim ustawić można np. lusterko do wykonywania makijażu, czy pędzle (kosmetyki kolorowe lepiej schować do szuflady biurka, by nie nagrzewały się na słońcu).

Design Your Space - Designyourlife.pl

Opcja nr 2 bazuje na stworzeniu wygodnej sypialni z miejscem do pracy. Tutaj najważniejszym elementem jest podwójne łóżko o szer. 140cm. Miejsce do pracy wraz z regałem przeniesione zostały pod ścianę, szafa została w swojej poprzedniej lokalizacji – schowana za drzwiami.

Osobiście bardziej skłaniam się ku pierwszej wersji. Opcja druga pokazuje natomiast, jak duży potencjał drzemie nawet w niewielkiej przestrzeni – pomieszczenie ma tylko 3,25m x 3,45m! Przy odrobinie wysiłku na tak skromnym metrażu również można połączyć wiele odmiennych funkcji.

WERSJA 2

Kolorystyka w wersji drugiej przewidziana jest taka sama, jak w przypadku pierwszej opcji. Na wizualizacji możecie zobaczyć na ścianie beż zamiast szarości.

Design Your Space - Designyourlife.pl

Wybrane dodatki 

Wybrany przez bohaterkę dzisiejszego wpisu układ trzeba będzie uzupełnić odpowiednimi dodatkami. Wspomniane błękity postanowiłam zastosować w dodatkach i ożywić je dodatkowo intensywnym odcieniem żółtego.

Moodboard - Designyourlife.pl

1. lustro // 2. zegar // 3. biurko // 4. pościel // 5. plakat // 6. plakat // 7. regał // 8. plakat // 9. łóżko // 10. poduszki // 11. kwiaty // 12. wazon // 13. poduszki // 14. lusterko // 15. zasłony

 

Jak Wam się podobają przygotowane przeze mnie propozycje?

designyourlife sniezka

 Post powstał w ramach współpracy z firmą Śnieżka – jest to pierwsza z zaplanowanych wspólnych metamorfoz. Wpisy z serii Design Your Space będą pojawiały się do końca roku – co drugi miesiąc. Do bohaterek wpisów trafią zestawy farb przygotowane przez Śnieżkę.

Chcesz zgłosić swoje wnętrze do metamorfozy? Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ.