Mam dla Was dzisiaj przepis błyskawiczny – idealny na dni, w które kompletnie nie mamy czasu na przygotowanie posiłków (czyli w moim przypadku prawie codziennie). Do przygotowania tortilli będziemy potrzebować ogólnodostępnych składników, do kupienia przed cały rok.

Potrzebne nam będą:

– Tortilla Wraps, do kupienia w każdym markecie; moje znalazłam w Biedronce; tyle sztuk na ile jesteście głodni, składniki dozujemy „na oko”

– mieszanka sałat z rucolą, do kupienia w Biedronce – lub inna sałata, najlepiej lodowa

– pierś z kurczaka, pokrojona w kostkę i usmażona wraz z curry i przyprawą do kurczaka na minimalnej ilości tłuszczu (kosteczki z piersi kurczaka mam w lodówce prawie codziennie, idealne do szybkich sałatek)

– pomidor

– majonez (mniej-więcej 1 łyżka)

Przygotowanie kurczaka: pierś kroimy w kostkę, dodajemy 1-2 łyżki oliwy z oliwek, 1 łyżeczkę curry oraz 1/2 łyżeczki przyprawy do kurczaka, sól + pieprz według uznania. W ten sposób pozwalamy mu się marynować przez minimum 30 minut, ale warto i więcej. Usmażonego kurczaka zawsze mam przygotowanego wcześniej i czeka sobie cierpliwie w lodówce na swoją kolej.

Placki tortilli podgrzewamy na patelni – 1 minutę z każdej strony. Nakładamy sałatę, 1/2 pomidora, kurczaka, majonez, zawijamy i zajadamy :)

Macie jakieś swoje sprawdzone przepisy błyskawiczne? Podzielcie się nimi koniecznie!