Ostatnio odnoszę wrażenie, że gdzie się nie ruszę – i gdzie nie spojrzę – natykam się na wnętrza zza granicy. Podobnie wygląda  sytuacja w moim blogowym archiwum: Barcelona, Paryż, Rzym, Kopenhaga… Dzisiaj czas na Kraków, bo również i u nas zobaczyć możemy mnóstwo ciekawych realizacji i projektów.

 

Nowoczesne mieszkanie w Krakowie

Mieszkanie, które dzisiaj chcę Wam pokazać mieści się na małym krakowskim osiedlu „Cegielniana Residence” i zostało zaprojektowane przez architekt Ewę Szafraniec z pracowni Novi Art (klik).

Co o projekcie mieszkania mówi jego autorka: „Założeniem było zaprojektowanie mieszkania w stylu nowoczesnym, prostym oraz funkcjonalnym. Zależało mi, aby stworzyć wnętrze, które będzie pasowało do młodych ludzi, kobiety i mężczyzny, cały czas pamiętając o praktycznych rozwiązaniach aranżacji.  Z racji tego, iż mieszkanie nie jest duże zdecydowałam się na jasne kolory oraz odbijające światło powierzchnie, dzięki którym optycznie powiększa się przestrzeń. Wykorzystane zostały proste materiały dostępne na naszym rynku, m in. panele na podłodze, płytki gresowe w łazience, szkło lacobel na ścianach oraz meble wykonane z lakierowanej płyty meblowej, forniru oraz szkła. Do tego dodano duże tafle luster, które powiększają mieszkanie wizualnie. Całość podkreśliłam akcentami kolorystycznymi. Takie drobne i mocne akcenty dodają wyrazu i świeżości. Celowo wkomponowane zostały w takich miejscach, by ewentualna ich wymiana w przyszłości nie była kosztowna i nie wiązała się z generalnym remontem całego mieszkania.”

 

Mnie najbardziej w tym projekcie oczarowały oczywiście krzesła DSW, które są na mojej liście top 5 designerskich krzeseł ;) No i oczywiście ta niezwykle oryginalna lampa na suficie!

 

Za dużymi, lustrzanymi drzwiami w przedpokoju znajduje się garderoba oraz regał kuchenny. Jest to oddzielne pomieszczenie, do którego wchodzi się drzwiami po prawej stronie.  Znajdują się w niej cała garderoba mieszkańców, buty, walizki a w sezonie nawet sprzęt narciarski czy snowboardowy. Garderoba jest wielkości małej łazienki i ma 4 m2 – dzięki temu nie było potrzeby wstawiania we wnętrzu dodatkowych szaf na ubrania.

 

W strefie wejściowej mieszkania znalazła się specjalnie zaprojektowana zabudowa, która pełni rolę szafki na buty (mieszczą się w dolnych szufladach), schowków na szaliki czapki, oraz inne, rzadziej używane przedmioty. Całość składa się z wiszących, lekkich boxów i utrzymana jest w kolorystyce nawiązującej do wszystkich elementów pomieszczenia. Zastosowany podwieszony – nietypowy – sufit jest niezwykle efektowny i mocno skupia uwagę wchodzących do mieszkania.

 

Łazienka urządzona jest bardzo minimalistycznie i skromnie, a zastosowane w niej szare płytki stanowią idealne tło dla akcentów w kolorze soczystej pomarańczy.

 

# Jak Wam się podoba ten projekt? Mi bardzo przypadł do gustu, bo ja najlepiej czuję się w takich nowoczesnych klimatach :)