Dzisiaj chcę Wam przybliżyć sylwetkę grafika i ilustratora, Jasona Brooks’a, którego prace totalnie mnie ostatnio oczarowały… Kojarzą mi się z prostymi, komiksowymi obrazkami.

Jasonowi grafika towarzyszy już od najmłodszych lat, a pierwsze zlecenia realizował jako nastolatek. Kształcił się m.in. na kierunku Graphic Design na Royal College of Art w Londynie. Ale już w collegu zdobywał liczne nagrody, m.in. za ilustracje mody i już w tym czasie zaczął regularną współpracę z brytyjskim Vogue, a jego prace pojawiały się również w innych topowych magazynach. Wiele podróżował i stworzył wiele ilustracji i szkiców będącymi w pewnym sensie zapiskiem z jego podróży. Pracował dla wielu znanych marek, takich jak m.in.: Guerlain, L’oreal, Martini, Carlsberg, Findlandia oraz Mont Blanc. Zaprojetował również ponad 100 różnych okładek płyt dla wytwórni muzycznej Hed Kandi.

Wyczytałam również, że w tej chwili pracuje nad swoją pierwszą książką, „A Paris Sketchbook”, która ma zostać opublikowana w 2013 roku. Mam nadzieję, że będę miała przyjemność ją obejrzeć.

Jason stworzył wiele ilustracji wnętrz i budynków.

Ilustracja imprezy… aż czuję ten klimat :) Zdjęcie możecie powiększać, klikając na nie.

Poniżej kilka z ilustracji wykonanych dla Hed Kandi.

Jak Wam się podoba twórczość tego Brytyjczyka? Trafia w Wasz gust?