Design Your Space: ZDJĘCIA wnętrz Czytelników bloga po metamorfozach!

Design Your Space - efekty

Czas na dawno już obiecany wpis z rezultatami metamorfoz wnętrz Czytelników bloga. Pamiętacie jeszcze? W końcu mam dla Was zdjęcia zrobione PO zmianach!

Design Your Space – podsumowanie metamorfoz

Jeśli śledziliście kolejne metamorfozy na blogu, to z pewnością pamiętacie, że większość z nich realizowana była razem ze Śnieżką w roli partnera. Bohaterki wpisów otrzymały sugestię odnośnie nowej kolorystyki oraz zestaw farb do przemalowania swojego zgłoszonego do zmian pomieszczenia.
Bez nazwy-1

Jakie wnętrza odmieniałam w ramach serii Design Your Life? Przeważały wielofunkcyjne pokoje należące do studentek i uczennic, które pomieścić musiały miejsca do spania, do nauki, wypoczynku. Były też dwie różne sypialnie, dwa salony i salon z funkcją sypialni. Żałuję, że nie pojawiła się żadna kuchnia! :)

Publikowane w dzisiejszym wpisie zdjęcia zostały wykonane i udostępnione przez bohaterki poprzednich metamorfoz i przedstawiają efekty ich samodzielnie wprowadzonych zmian, na podstawie moich sugestii. Prawdę mówiąc miałam nadzieję, że uda mi się zaprezentować Wam znacznie więcej tych efektów. Niestety, część osób już nie odezwała się do mnie więcej po opublikowaniu wpisu z projektem. Fakt ten dodatkowo kazał mi zastanowić się nad formułą tej serii – zatem jeśli w końcu wróci, to w trochę innej formie.

Wszystkie wpisy z serii Design Your Space:

• Design Your Space (10): nowoczesny salon Babci i Dziadka
• Design Your Space (9): sypialnia w salon
• Design Your Space (8): z nutą etno
• Design Your Space (7): studencki minimalizm
• Design Your Space (6): pokój nastolatki
• Design Your Space (5): metamorfoza totalna
• Design Your Space (4): sypialnia dla mamy
• Design Your Space (3): skandynawskie inspiracje
• Design Your Space (2): salon z jadalnią
• Design Your Space (1): pokój studentki

No dobrze – ale czas już na obiecane zdjęcia! :)


METAMORFOZA 1 – pokój nastolatki

Zdjęcia pomieszczenia PRZED metamorfozą

Na zdjęciach widzicie pokój 15 letniej Oli, który i wcześniej wyglądał całkiem fajnie, ale jego właścicielce marzyły się zmiany. Ola nie była zadowolona z układu mebli, a sama o sobie napisała tak: „Jestem młodą aktywną dziewczyną, która lubi nowoczesność i chciałabym, aby mój pokój to odzwierciedlał”. Najbardziej podobał się Jej styl loftowy.

Design Your Space Design Your Space Design Your Space

Moja propozycja zmian w pokoju

Zachęcam Was gorąco do zapoznania się z całym wpisem – Design Your Space (6): pokój nastolatki.

Design Your Space - Designyourlife.pl

Oprócz przemeblowania zasugerowałam Oli zmianę kolorystyki – przemalowanie ścian na optycznie powiększającą pomieszczenie biel i odcienie szarości.

Śnieżka Satynowa new

Wnętrze PO METAMORFOZIE zrealizowanej przez właścicielkę pokoju

Wiadomość od Oli po metamorfozie:

„Remont już został wykonany  – jest dużo fajniej i ładniej niż było. Teraz ten pokój jest na prawdę w stylu loftowym. Do części pomysłów się zastosowałam, a część zrobiłam po swojemu, np. cegły zostawiłam w naturalnym kolorze i wydaje mi się że nie zmniejszają pomieszczenia. Ogólnie wszystko wyszło super i jeszcze raz dziękuję za pomoc. Przesyłam parę zdjęć – jeśli ma Pani ochotę może je dodać na bloga, pewnie wiele Czytelniczek jest ciekawa efektu.”

Oczywiście, że mam ochotę – fantastyczna robota, Olu! Cegła na ścianie za łóżkiem wygląda świetnie – w wersji bez przemalowywania jej na biało uzyskany efekt jest bardziej ciepły i przytulny niż w tej zaproponowanej przeze mnie.

metamorfoza1-1

To Ola mieszka w tym pokoju, więc ostatecznie decyzje należały do niej – dobrze, że zrobiła tak, jak czuła :)

111

Jak widzicie w nowej aranżacji zostały wykorzystane już istniejące meble.

metamorfoza1-2


METAMORFOZA 2 – totalna odmiana

Zdjęcia pomieszczenia PRZED metamorfozą

Ten pokój przed metamorfozą zamieszkiwał młodszy brat bohaterki wpisu – zaplanowali Oni pokojową zamianę. Wytyczne, na których miałam bazować, to: preferowane kolory w nowej aranżacji – szarości i błękity, meble mające pozostać w pokoju to komoda z szufladami oraz regał, które trzeba jakoś odnowić, zakupić trzeba będzie m.in. łóżko oraz biurko, budżet przeznaczony na metamorfozę to ok. 1500zł , pokój po metamorfozie ma być prosty i jak najbardziej uniwersalny.

zdjecia-przed

Moja propozycja zmian w pokoju

Zachęcam Was do zapoznania się z całym wpisem – Design Your Space (6): totalna metamorfoza. Tutaj konieczne było wielkie przemeblowanie.

Design Your Space - Designyourlife.pl

Ze względu na niewielkie gabaryty pomieszczenia i dużą ilość znajdujących się w nim mebli zasugerowałam wykorzystanie jak najmniejszych ilości, neutralnych barw z palety Magnat Ceramic. Ania ostatecznie zdecydowała się po prostu na biel.

kolory-wybrane

Poniżej zobaczyć możecie całą paletę farb Magnat – a po kliknięciu tutaj w powiększeniu.

paleta magnat

Wnętrze PO METAMORFOZIE zrealizowanej przez właścicielkę pokoju

„Po dłuugim czasie wysyłam zdjęcia metamorfozy. Wciąż nie do końca skończonej, ale prędko to się chyba nie zmieni, a nie chcę czekać w nieskończoność ;)

Pokój jest naprawdę świetny, rozstawienie mebli jest bardzo wygodne, a dodatki i przede wszystkim zdjęcia sprawiają, że pokój mimo dużej ilości bieli nie wygląda szpitalnie ;) Pokój, może to niewidoczne na zdjęciach, wydaję się być naprawdę duży i przestronny.

Jestem naprawdę zadowolona, dlatego bardzo, bardzo dziękuję! ;)”.

Jak się domyślacie – uwielbiam otrzymywać takie wiadomości. Na zdjęciach nie ma wprowadzonych jeszcze wszystkich zmian. Najważniejsze jednak jest dla mnie to, że właścicielce pokoju dobrze się w nim mieszka.

metamorfoza3-1 metamorfoza3-2 3


METAMORFOZA 3 – studencki minimalizm

Zdjęcia pomieszczenia PRZED metamorfozą

Poniżej widzicie zdjęcia pokoju Magdy, studentki, który mieści się w jej rodzinnym domu. Magdalenie marzył się urządzony z wyczuciem i smakiem pokój, który będzie wydawał się bardziej „dorosły”. Sądziła, że przydałoby się w nim przemeblowanie i chciała, by znajdujące się tam elementy stworzyły spójną całość, pomimo że nie planowała wymieniać mebli na nowe i większość z nich miała w pokoju pozostać. Miało być przede wszystkim bardziej nowocześnie i minimalistycznie.

Przed metamorfozą przed3 Przed metamorfozą

Moja propozycja zmian w pokoju

Zachęcam Was do zapoznania się z całym wpisem – Design Your Space (7): studencki minimalizm. Zaproponowałam dwie rożne opcje, a Magda ostatecznie zdecydowała się na tę pierwszą.

Design Your Space

Zasugerowałam jej zastosowanie jasnych, neutralnych barw – biel w połączeniu z jasnym beżem.

 

śnieżka satynowa

Wnętrze PO METAMORFOZIE zrealizowanej przez właścicielkę pokoju

Muszę powiedzieć, że Magda podeszła do zaproponowanych przeze mnie zmian najbardziej „na poważnie”. Trzymała się wszystkich moich wskazówek przy wprowadzaniu zmian, dzięki czemu efekt końcowy wygląda naprawdę super. Jestem z niej dumna – szczególnie, że podobno prawie wszystkimi zmianami zajęła się w pojedynkę! :)

„Nawet nie wiesz jak przyjemnie jest siedzieć i pisać tego maila z mojego odmienionego pokoju! A wszystko dzięki Tobie! :) Remont już za mną, wiem, że trochę długo to trwało, ale chciałam zrobić wszystko sama. Tak też się stało, a pracy miałam dość sporo, bo zaczęłam od położenia gładzi szpachlowej i później jeszcze to całe docieranie, gruntowanie malowanie itp. Musiałam pozbyć się też wielu rzeczy, taki remont to jednak dobra okazja żeby 'odgracić’ przestrzeń :)
 
Nadal brakuje mi kilku dodatków, które zaplanowałam kupić lecz ostatnio do Ikei w ogóle mi nie po drodze. Ogromnie podoba mi się ściana z tapetą i łóżko i nowa pościel i poduszki i narzuta i biurko-toaletka i… wszystko!!!”.

Uśmiecham się szeroko za każdym razem, gdy wracam do tego mejla. Efekt jest świetny! Magda zdecydowała się również na przemalowanie biurka na biało i wyszło naprawdę super.

metamorfoza2-1 metamorfoza2-2 metamorfoza2-3 metamorfoza2-4

 


To tyle w dzisiejszym podsumowaniu – mam nadzieję, że przypadło Wam do gustu :) Ja jestem ogromnie dumna z tej trójki, która faktycznie podjęła się zasugerowanych przeze mnie zmian, a potem zechciała podzielić z Wami efektem końcowym. Nie wszystko zostało zrobione w 100% zgodnie z moimi wytycznymi, ale to dziewczyny mają być zadowolone i one mają dobrze czuć się w swoich przestrzeniach.

Dajcie jednak znać, czy powinnam za jakiś czas wrócić do realizacji cyklu i czy jest Wam w jakiś sposób pomocny :)