W moich czterech ścianach robi się ostatnio coraz bardziej wiosennie i planuję przygotować dla Was osobny materiał na ten temat. Jednak zanim to zrobię, dzisiaj zaprezentuję Wam jedną z wykonanych przeze mnie wiosennych DIY dekoracji, która cieszy oczy ozdabiając moją toaletkę prawie tak pięknie jak świeże, cięte kwiaty.

Wiosenne DIY – potrzebne materiały

–  GAŁĘZIE: można spróbować poszukać takich gdzieś na dworze, ale ja poszłam na łatwiznę i udałam się po do pobliskiej kwiaciarni. Za pęk, który widzicie na poniższym zdjęciu zapłaciłam 4 złote, więc nie jest to duży wydatek. Myślę, że można się pokusić również o przemalowanie gałązek na biało.

–  SERWETKI lub BIBUŁA: ja wykorzystałam serwetki w dwóch kolorach, fioletowe i jasnoróżowe, co pozwoliło na uzyskanie jeszcze ładniejszego efektu niż w przypadku tylko jednego koloru.

–  WAZON, TAŚMA KLEJĄCA, NOŻYCZKI: co do wazonu, to jak widać, układając konkretną kompozycję zmieniłam zdanie i wykorzystałam mniejszy niż ten z poniższego zdjęcia. Wykorzystałam zwykłą, przezroczystą taśmę klejącą, ale jeśli macie dostęp do materiałowej i np. zielonej, to będzie jeszcze ładniej.

Wiosenne DIY kwiaty - Designyourlife.pl

 

Wiosenne DIY – etapy wykonania

1. Zaczęłam od wycinania kwiatków. Każdą z serwetek zgięłam kilkakrotnie na pół aż do uzyskania takiego niewielkiego trójkącika.

Wiosenne DIY kwiaty - Designyourlife.pl

2. Następnie z każdego trójkąta wycięłam kształt serduszka, co po rozłożeniu wyglądało następująco…

Wiosenne DIY kwiaty - Designyourlife.pl

3. Potem wycinałam, wycinałam, wycinałam…

Wiosenne DIY kwiaty - Designyourlife.pl

4.  Aż w końcu mogłam się zabrać za zwijanie kwiatków….

Wiosenne DIY kwiaty - Designyourlife.pl

5.  …a potem mocowanie ich do gałązek taśmą klejącą. Niepotrzebne są tu żadne zaawansowane umiejętności, ani specjalna precyzja.

wiosenne-diy-kwiaty

wiosenne-diy-kwiaty

 

I gotowe!

Banalnie proste, prawda? Jak to w przypadku większości projektów DIY. Wystarczy kilka groszy, godzina czasu, trochę chęci i możemy sobie wyczarować coś ładnego. Kwiatki ozdabiają obecnie moją toaletkę i cieszą oczy za każdym razem, gdy na nie spojrzę.

Wiosenne DIY kwiaty - Designyourlife.pl

 

No, to nareszcie również i na blogu zrobiło się trochę wiosenniej :) Dajcie znać, czy chcecie, bym przygotowała dla Was więcej tutoriali, takich w wiosennym klimacie.