Tak się złożyło, że zrobiłam sobie dłuższą przerwę od buszowania po sieci w poszukiwaniu ciekawostek – i chociaż w mejlach, czy komentarzach Czytelnicy niejednokrotnie dopytywali się o nowe PAKIETY INSPIRACJI, to po prostu nie miałam ich z czego przygotować. Wciąż odwiedzam niewiele stron i blogów, staram się selekcjonować i ograniczać ilość otaczających mnie informacji, a i tak czasem mam wrażenie, że można zwariować od ich nadmiaru. Kojarzycie to uczucie znajdowania się gdzieś daleko w tyle pogoni za byciem stale na bieżąco? Polecam Wam gorąco taką „dietę informacyjną”.

Dzisiaj jednak mam dla Was NARESZCIE nowy wpis z inspiracjami i ciekawostkami – zapraszam do przeglądania i lektury :)

COŚ KREATYWNEGO – pomysł na ciekawy DIY kalendarz na biurko

Taki DIY kalendarz na biurko może być fajnym pomysłem na prezent. Ze względu na jego formę używanie można rozpocząć w dowolnym momencie w roku.

DIY kalendarz na biurko

COŚ ZABAWNEGO – urocze ilustracje przedstawiające role, jakie pełnią w naszych domach koty

Szczerze uśmiechnęłam się przeglądając te ilustracje z kotami – prawda w 100%!

Obrazki z kotami

COŚ INSPIRUJĄCEGO – miejsca na świecie, które wyglądają jak wyjęte z bajki lub filmu

Aż trudno uwierzyć, że wszystkie te miejsca istnieją naprawdę – zobaczcie koniecznie 10 miejsc na świecie, sprawiających wrażenie jakby wyjętych z bajki lub filmu.

Zamek jak z bajki

COŚ DLA FANÓW INSTAGRAMA – czyli jak do maksimum wykorzystać możliwości obróbki w aplikacji

Kojarzycie Alabasterfox na Instagramie i te cudowne, pełne światła zdjęcia flat lay? Na Jej blogu znajdziecie wpis, w którym krok po kroku wyjaśnia w jaki sposób obrabia swoje zdjęcia w aplikacji Instagram. Myślałam, że to przy użyciu specjalnych filtrów, a tu się okazuje, że po prostu wykorzystuje Ona do maksimum podstawową aplikację.

Obrobka-zdjec-w-aplikacji-Instagram

źródło zdjęcia

COŚ DLA FANÓW FOTOGRAFII i… tych, co nie lubią spędzać długich godzin na obróbce zdjęć

Akcje do Photoshopa to moje najlepsze odkrycie w ostatnim czasie. Przetestowałam sporo zestawów znalezionych gdzieś w sieci, ale pakiet „podstawowy” z MójSzop.pl absolutnie wymiata! Coś specjalnie dla nieprzepadających za długimi godzinami spędzanymi przy obróbce zdjęć.

Akcje do photoshopa

COŚ PYSZNEGO – przepis do wypróbowania

Ostatnio staram się jeść więcej warzyw i trochę mniej mięsa, dlatego wyjątkowo zainteresował mnie przepis na te wegańskie kotlety z kaszy jaglanej. 3majcie kciuki, aby mi się udały, bo ostatnio mam totalnego pecha! Każde testowane danie okazuje się totalną klapą, nie wiem co robię nie tak… :)

Kotlety jaglane

COŚ PRZYDATNEGO – sposób na wybranie idealnego avocado w sklepie

Jak wybrać w sklepie idealne awokado? Żałuję, że nie znałam tego triku wcześniej… Podobno sprawdza się w 100% :)

avocado

źródło zdjęcia

Życzę Wam wszystkim udanego tygodnia! Podrzućcie koniecznie swoje najciekawsze znaleziska z sieci :)