Lato mamy w Polsce prawie południowoeuropejskie, w takich… kilkudniowych dawkach. Wtedy najprzyjemniej byłoby się schować w hotelowym pokoju z klimatyzacją, ale na co dzień takiej opcji brak. Zamiast jednak narzekać – trzeba to lato w mieście jak najlepiej wykorzystać lub urządzić sobie mały wypad za miasto.

Pięć zdjęć z minionego tygodnia

1. (powyżej) Tytułowe zdjęcie tego posta zostało zrobione gdzieś na obrzeżach Tarnowskich Gór. Kilka-kilkanaście minut w samochodzie i człowiek może się prawie przenieść do jakby innego świata. Taki jest Śląsk.

2. Jednym z punktów na trasie ostatniej misji „Odkryj Śląskie” był Pałac w Pławniowicach. Gorąco polecam Wam odwiedzić to miejsce.

Pięć zdjęć - Designyourlife.pl

3. Miejsce róż, tulipanów i goździków w moim wazonie zajęły ostatnio hortensje prosto z ogrodu. Są przepiękne i „trzymają się” zaskakująco długo.

Pięć zdjęć - Designyourlife.pl

4. A oto jedna z niewielu pamiątek, które przywiozłam sobie z Turcji – trzy maleńkie miseczki. Unikam przywożenia z wakacji zbędnych pierdółek, ale im nie potrafiłam się oprzeć. Idealnie nadają się do przechowywania niewielkiej biżuterii.

Pięć zdjęć - Designyourlife.pl

5. Poniżej możecie zobaczyć nasze najnowsze odkrycie z „kategorii” śląskich lokali – w przyszłym tygodniu napiszę Wam o nim więcej i pokażę zrobione zdjęcia. Takie cuda w Bytomiu, serio!

Stara Piekarnia Bytom

Mam nadzieję, że spędziliście miły tydzień? Tyle ode mnie dzisiaj – życzę Wam udanego weekendu!