Zainspirowana biżuterią, którą ostatnio często widuję w większości „sieciówek” odzieżowych postanowiłam przygotować swoją własną wersję. Łańcuchy pojawiają się w wielu różnych wersjach – ja zdecydowałam się na połączenie ich z cyrkoniami. Zapraszam do czytania – i oglądania! – bo nakręciłam dla Was również wideo tutorial :)

 

Podobne bransoletki pokazywałam Wam już rok temu – tutaj – jednak tym razem postanowiłam dodatkowo wykorzystać cyrkonie, dzięki czemu prezentują się one o wiele bardziej elegancko. W filmie obejrzeć możecie zasadę splatania łańcuchów z cyrkoniami i całość tworzenia w dużym skrócie.

Poniżej wideo:

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki

We wszystkie materiały zaopatruję się w pasmanteriach stacjonarnych oraz internetowych. Nie powiem Wam gdzie, w jakich – musicie szukać :) Ale postaram się podać jak najwięcej wytycznych, by jak najłatwiej było Wam dobrać odpowiednie elementy do siebie.

– ŁAŃCUSZEK, aluminiowy, wielkość ogniw mojego łańcucha to 9x7mm

– SZNUREK w kolorze złotym lub srebrnym, jego średnica to 1mm

– CYRKONIE NA PASKU, wielkość moich to 4mm

– KARABIŃCZYK, mój ma wielkość 15mm – ale może być mniejszy, OGNIWA – o średnicy ok. 7-8mm, oraz DROBNIEJSZY ŁAŃCUSZEK do zapinania
potrzebne materiały

Jeśli chodzi o narzędzia, to będą potrzebne głównie szczypce płaskie, im większe, tym łatwiej będzie Wam rozginać ogniwa.

potrzebne narzędzia

 

Wykonanie DIY bransoletki z łańcuszków i cyrkonii

Odmierzamy dwa odcinki łańcuszka o długości ok. 13-14 cm (w zależności od grubości Waszego nadgarstka) oraz taki sam odcinek cyrkonii na pasku. Do owijania będzie Wam potrzebny ok. pół metra połyskującego sznurka (lepiej więcej, niż mniej – i później bawić się z dowiązywaniem).

Zaczynamy od połączenia 2 odcinków łańcuszka ogniwem, a później mocujemy sznurek supełkiem. Więcej zobaczycie na filmie :)

DIY-bransoletka

Następnie zawijamy się za dokładne owijanie – dwukrotnie przekładamy sznureczek pomiędzy każdymi dwoma cyrkoniami. Uzbrajamy się w cierpliwość i staramy się nie używać niecenzuralnych słów, gdy wszystko będzie się nam przesuwało i plątało ;)) Z każdym owinięciem sznurka jest łatwiej, najtrudniejszy jest początek.

DIY-bransoletka

DIY-bransoletka

Do jednego końca mocujemy karabińczyk, do drugiego – łańcuszek, dzięki któremu będzie nam łatwiej zapinać naszą bransoletkę i regulować jej obwód.

DIY-bransoletka

To wszystko! Przygotowałam sobie zarówno złotą jak i srebrną wersję, najbardziej podobają mi się chyba noszone w komplecie :)

DIY bransoletki z łańcuszków

DIY-bransoletki z łańcuszków

# Mam nadzieję, że mój tutorial przypadł Wam do gustu i że wszystkie wskazówki są jasne :)) Pochwalcie się, jeśli zdecydujecie się na samodzielne wykonanie!