Od dłuższego czasu kusiło mnie wykorzystanie do moich DIY brokatu – na Pinterest’cie zawsze zachwycam się tego typu ozdobami i przyszedł czas na moje podejście. Wykonanie jest prostsze niż mogłoby się Wam wydawać, a brokat dobrze zabezpieczony, więc nie obawiajcie się o osypujące się drobinki. Zapraszam!

Do wykonania własnego brokatowego wazonika potrzebne Wam będą: szklana butelka lub słoik, taśma klejąca (jeśli nie będziecie pokrywać całości naczynia), klej wikolowy Magic, brokat (u mnie wystarczyła taka niewielka fiolka), gąbka.

Zanim zaczniecie, dobrze zabezpieczcie gazetami miejsce Waszej pracy – brokat jak wiadomo jest wszędobylski :) Po skończonej pracy gazetę będziecie mogli zwinąć i wyrzucić, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się brokatu.

Butelkę (dobrze umytą i odtłuszczoną) okleiłam częściowo taśmą malarską. Następnie przy użyciu małej gąbeczki (tak jakby stemplując) pokryłam powierzchnię butelki klejem Magic, a następnie tą samą gąbką nałożyłam brokat. Gąbka BARDZO ułatwia pracę, jeśli zaczniecie obsypywać butelkę to po pierwsze: mnóstwo brokatu zmarnujecie, po drugie: będzie wszędzie. Po nałożeniu pierwszej warstwy brokatu nakładamy kolejną warstwę kleju i znowu brokatu. Jeśli stopień pokrycia jest już właściwy, pozostaje nam po raz kolejny nałożenie na całą powierzchnię warstwy kleju.

Magic mimo, że na początku jest biały, wysycha na przeźroczysto i zabezpiecza naszą warstwę brokatu, który dzięki temu pozostanie na swoim miejscu i nie będzie się osypywać. W innych tutorialach widziałam, że można w tym celu użyć również bezbarwnego lakieru do paznokci, jednak opcja z klejem wydaje mi się prostsza i równie skuteczna.

Czekamy godzinę aż klej dobrze wyschnie I GOTOWE :)

Mam nadzieję, że się Wam spodobało i widzimy się niedługo :)

A tutaj znajdziecie więcej moich DIY.