Kilka dni temu pisałam Wam o tym, że odpowiednie tło może nam „zrobić” całe zdjęcie. Nie muszę Was już chyba przekonywać do tego, jak istotny jest jego właściwy dobór :) W mojej kolekcji teł brakowało mi jednolitej czerni, dlatego postanowiłam sobie takie tło przygotować. Do jego zrobienia wykorzystałam farbę tablicową, dzięki czemu będę mogła przy okazji za każdym razem trochę wyżyć się artystycznie przy użyciu kredy ;)

 

Farba tablicowa pojawia się na Design Your Life już nie pierwszy raz – dawno temu pokazywałam Wam jak możecie zrobić sobie swoją własną tablicę do pisania w ramce. Kilka razy próbowałam na jej tle robić zdjęcia, ale za bardzo ograniczały mnie jej niewielkie rozmiary. Zainspirowana pomysłem Elsie i Emmy z tej książki tym razem zadziałałam z rozmachem :)

 

Przygotowanie własnej tablicy

Moim nowym tłem został kawałek sklejki, który wcześniej był podkładką na zajęciach z rysunku (50x70cm powinno mi wystarczyć). Farbę tablicową kupicie np. na allegro (moja jest z firmy Flugger). Kupiłam małe opakowanie, ale jeśli nie zdecyduję się na pomalowanie całej ściany, to nie wykorzystam jej chyba nigdy. Jeśli chcecie potraktować farbą tablicową tylko jakiś niewielki przedmiot, to warto pomyśleć o wersji w sprayu. Jest ona co prawda o wiele, wiele mniej wydajna, ale malowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Moją tablicę pomalowałam dwukrotnie, z 6 godzinami przerwy pomiędzy kolejnymi warstwami. Polecam użycie wałeczka zamiast pędzla, dzięki niemu unikniecie smug i ewentualnych zacieków. Malowanie wałeczkiem jest super, mam ochotę jeszcze coś pomalować :D

DIY-blackboard

Po dobrym wyschnięciu (odczekałam 24h) powierzchnię tablicy dobrze jest przeszlifować drobnym papierem ściernym.

DIY-blackboard

 

Marker kredowy

To mój najnowszy nabytek, który z pewnością spodoba się narzekającym na wszechobecny pył z kredy. Przy użyciu takiego markera nie kurzy się nam nic a nic, a do jego wytarcia konieczna jest wilgotka szmatka. Kupiłam go na allegro (szukajcie pod mazak/marker kredowy).

DIY-blackboard3

 

No to robimy zdjęcia i się cieszymy ;)

W najbliższym czasie możecie się u mnie spodziewać m.in. zdjęć z tablicą w tle. Takie dopisane kredą napisy wyglądają jeszcze fajniej, niż dodane za pomocą Bamboo :) Moje są akurat dosyć grube, ale jak kupicie marker o cieńszej końcówce, to efekt będzie o wiele subtelniejszy.

DIY-blackboard