No bo jak to jest, że niektórzy są jakby z natury doskonale zorganizowani, ze wszystkimi zadaniami i zobowiązaniami wyrabiają się na czas, funkcjonują na luzie, bez presji i stresu… Non stop tylko się chwalą kolejnymi, robiącymi wrażenie osiągnięciami w pracy, podróżami, leniwymi porankami z książką i upieczonym w domu chlebem.

Mają czas na trening, naukę języków obcych, prowadzenie bloga, weekendowy remont w mieszkaniu, a może nawet właśnie budują własny dom. Realizują kolejne studia podyplomowe i weekendowe wypady z rodziną za miasto. Że nie wspomnę o tym, jak są zawsze doskonale ubrane, uczesane i umalowane…

Zanim pomyślisz sobie, że powyższy akapit to jakiś ideał, do którego powinno się dążyć, chcę powiedzieć głośne, wyraźne STOP. Nie idź w tę stronę!

Nie bierz udziału w wyścigu na to, kto robi i posiada więcej, ciekawiej i intensywniej. To wyścig, który nigdy się nie kończy. Posiadanie tego wszystkiego, co opisałam, teoretycznie jest możliwe – nie jest jednak możliwe jednocześnie i w takim samym stopniu.

Dlatego zamiast tego – skup się na sobie. Zastanów się, czego tak naprawdę chcesz właśnie Ty? Jakie cele chcesz zrealizować dlatego, że są tak cholernie inspirujące, że masz ochotę natychmiast rzucić wszystko i zabrać się za DZIAŁANIE? Zastanów się – jaki kolejny krok możesz zrobić, aby przybliżył Cię do następnej „bazy”, którą sama sobie wyznaczysz.

NAUCZ SIĘ jak jak skuteczniej działać i zarządzać zasobami, którymi dysponujesz. Dowiedź się jak znaleźć takie zasoby, których aktualnie Ci brakuje.

Bo… TAK, dobra organizacja i skuteczność w działaniu to jest coś, czego można się nauczyć.

A wiesz co jest najlepsze? Że mam na to dowód w postaci wypowiedzi kobiet, które ukończyły w czerwcu tego roku pierwszą edycję Kursu Design Your Life. W dzisiejszym wpisie przytoczę ich opinie, którymi podzieliły się ze mną po przerobieniu materiału :)

KURS DESIGN YOUR LIFE

„Brałam udział w różnych kursach online, ale ten będę wspominać najmilej. Przesympatyczne dziewczyny w kursowej grupie i czuwająca nad wszystkim, zawsze pomocna Alina sprawiły, że do pracy nad kursem zabrałam się z ogromną dawką motywacji i zapału. Wybrałam pakiet premium, bo bardzo ważna jest dla mnie możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącym kurs, zadawania pytań i pomoc w razie problemów i wątpliwości.

W kursie Design Your Life zagrało wszystko – Alina na bieżąco odpowiadała na pytania, wspierała i zachęcała do pracy, a w podsumowujących każdy moduł lajwach wyjaśniała wszelkie niejasności i wątpliwości. Materiały to istne kompendium wiedzy odnośnie organizacji i wyznaczania swoich celów. Napisane prostym, przejrzystym językiem, podparte wieloma przykładami dla lepszego zobrazowania omawianego zagadnienia.

Pierwsze moduły to serie wielu pytań, które wymagały sporych przemyśleń i zastanowienia się nad tym, co jest dla mnie ważne, na czym chcę się skupić, jaki kierunek obrać. I to właśnie dzięki nim uświadomiłam sobie, co jest dla mnie priorytetem i na co chcę przeznaczać swój czas.

W kolejnych modułach dowiadujemy się o tym jak tym czasem efektywnie gospodarować… i to naprawdę działa! Dzięki kursowi lepiej zarządzam swoim czasem i produktywniej go wykorzystuję, skupiając się na tym co ważne. Jednocześnie uczę się odpuszczać rzeczy, które są nieistotne, nie przybliżają mnie do realizacji założonych celów, a które wcześniej wypełniały większość mojego wolnego czasu. Wiem, że do doskonałej organizacji jeszcze daleka droga przede mną, ale już widzę spore, pozytywne zmiany w tej kwestii. Jestem pewna, że do kursowych materiałów będę zaglądać jeszcze nie raz :)” – Agata Sikora-Suchwałko


 

„Merytoryczna strona kursu była bardzo rozwinięta, byłam pozytywnie zaskoczona ilością materiału jaki był przygotowany w poszczególnych etapach. Najfajniejsze były zadania, które samodzielnie można było wykonać po zastanowieniu, zwłaszcza w pierwszych modułach kursu – uświadamiały na co do tej pory traciłam czas i pozwalały już na początku skupić się na tym co najważniejsze.” – Monika H.

KURS DESIGN YOUR LIFE

„Kurs pozwolił mi na poznanie siebie na nowo. Dzięki szczegółowo przeprowadzonej analizie codzienności, potrzeb, priorytetów, wyciągnęłam wnioski, które pozwoliły mi na dokładne wyznaczenie właściwych celów.

Materiały są bardzo przejrzyście przygotowane, tekst jest napisany bardzo przystępnym językiem (z humorem :)) oraz zawiera wiele przykładów z życia wziętych, które pozwalają na lepsze utożsamienie się z problemem, czy zmierzenie się z poszczególnymi zadaniami. Ponadto dowiedziałam się o nowych, świetnych rozwiązaniach, strategiach oraz sposobach na motywację.

Dzięki przejściu przez cały kurs moja motywacja do działania wzrosła, a trudne, ogromne cele stały się dużo łatwiejsze do zrealizowania. Dodatkowym atutem jest przemiła grupa wsparcia, nad którą czuwa Alina ze swoim indywidualnym podejściem do każdej z kursantek. Niesamowite jest to, ile Alina poświęciła dla nas dodatkowych godzin. Dziękujemy Ci!” – Julia


 

„Kurs Design Your Life był najlepszym kursem, w jakim miałam możliwość uczestniczyć. Mimo, że odbywał się online, czułam jakby Alina była obok i zawsze podpowiadała, co zrobić, jak można lepiej działać. Podchodziła do każdego w sposób indywidualny.

Jeżeli chodzi o zmiany, to zdecydowanie wiele się zmieniło i cały czas zmienia. Bo mimo, że kurs skończył się, to wracam do materiałów i staram się poprawiać swoją organizację.

Dodatkowo grupa na Facebooku była dużym wsparciem. Rozmawiałyśmy ze sobą, wymieniałyśmy się różnymi metodami, ale również pomagałyśmy sobie w rozwiązywaniu problemów i motywowaniu się wzajemnie. Każdy odnosił się do siebie z szacunkiem i dużą serdecznością.

Za największą wartość kursu uważam materiały przygotowane przez Alinę, których było naprawdę sporo, ponad 100 stron. Trzeba było poświęcić czas na przerobienie ćwiczeń, ale człowiek czekał na nowe materiały z dawką energii i radości, że robi krok do przodu. Również za wartość kursu uznałabym spotkania live oraz jak wspominałam podejście Aliny, nikogo nie zostawiła z problemem, zawsze „stała” obok i pomagała. Na sam koniec powiem jedno: gratuluję ci Alinko i życzę kolejnych sukcesów. :)” – Paulina


 

„Kurs dał mi wiele do myślenia, że moje dni były bez celu, że za dużo czasu marnuje na błahe rzeczy, i że powinnam wziąć się w garść i poszerzać horyzonty …Będę teraz inwestować w siebie i bardziej szanować czas wolny po pracy :)” – Małgorzata Szaroska


 

Dzięki kursowi nauczyłam się jak wyznaczać swoje najważniejsze cele i realnie osadzać je w czasie. DZIAŁAM, nie czekam do kolejnego poniedziałku. Zapisuję wszystkie plany i pomysły, nie pozwalam im uciec z głowy :) Wiem, że nawet małe kroki przybliżają mnie do osiągnięcia celu. Wykorzystuję nowe triki i strategie. Dziękuję Alino za ten kurs <3 Choć jego celem była lepsza organizacja, to dzięki niemu bardziej uwierzyłam w siebie i swoje możliwości. Dziękuję <3 I czekam na kolejne kursy, w których na pewno wezmę udział :)” – Małgorzata

KURS DESIGN YOUR LIFE

„Od jakiegoś czasu miałam wrażenie, że czas ucieka mi między palcami i potrzebuję nowych inspiracji, dlatego zdecydowałam się na zakup Kursu Design Your Life. Kurs przeszedł moje oczekiwania, oczywiście pozytywnie. Obszerny materiał o dobrej treści merytorycznej (do wydruku) z licznymi ćwiczeniami, skłania do pracy i jest bazą do praktyki w codzienności.(szczególnie Inwentaryzacja pomaga odnaleźć siebie, skłania do refleksji… do ustalenia osobistych wartości i priorytetów, stanowiąc podstawę dalszego działania, do realizacji celów.).

Informacje pozwalają na usystematyzowanie posiadanej już wiedzy, a nowe wątki ją poszerzają. Moduły są wysyłane w odstępach czasowych, a nawet Kurs został przedłużony na prośbę kursantek, co świadczy o dużym zaangażowaniu i „elastyczności“ Aliny.

W grupie pracuje się lepiej, mając wsparcie i świadomość, że nie jest się samym, a Sesje LIVE to świetne dopełnienie całości. Zawartość modułów jest tak przygotowana, aby osiągać jak najlepsze rezultaty w praktyce. Można zweryfikować swoje działanie, wyciągać wnioski , uświadamiając sobie co nas frustruje, a co przynosi efekty.

Kurs to pierwszy krok w stronę mojej lepszej organizacji i produktywności, to dobry przewodnik w drodze do spełniania moich celów. Już teraz wiem, że dobrze zaplanowany dzień to “udany dzień”, gdzie ja mam pod kontrolą co jest ważne, a co nie.

Pomału eliminuje „pożeracze czasu” i mam więcej czasu nie tylko dla rodziny, ale także dla siebie. Ogólnie jestem z kursu w pełni zadowolona i cieszę się, że mogłam należeć do grupy jego kursantek. Alino, dziękuję za kurs i serdecznie polecam go każdemu. To był bardzo wartościowy czas.” – M. Szewczyk


 

„Może zacznę od tego, że jestem z kursu ogromnie zadowolona :) Myślę, że mam sporą tendencję do brania na siebie dużej ilości obowiązków, szukania wciąż nowych aktywności, tak aby być maksymalnie produktywną, przez co czas, który mogłam poświęcić na relaks, ciekawe wyjazdy, czy przebywanie z bliskimi przelatywał mi między palcami. Jednocześnie tych aktywności i obowiązków miałam tyle, że na niczym nie skupiałam się na tyle, na ile bym chciała i nie byłam już też pewna czy robię coś, bo faktycznie tego chcę, czy dlatego, że czułam presję, by być aktywną na wielu polach.

W związku z tym bardzo zależało mi na zapanowaniu nad tym wszystkim i wypracowaniu „work life balance”. Oczywiście, moduły poświęcone planowaniu i organizacji pracy były bardzo pomocne i wartościowe, jednak największe wrażenie zrobiła na mnie inwentaryzacja.

Po raz pierwszy zamiast rzucać się w wir planowania kolejnych obowiązków i wyszukiwania nowych aktywności, mogłam na spokojnie usiąść, zastanowić się co faktycznie jest dla mnie ważne i bez wyrzutów sumienia wykreślić z planu dnia to co nieistotne.

Dzięki czemu udało się na spokojnie zmieścić wszystko na czym mi zależy. Oczywiście nie jest idealnie, nic się nie zmieniło magicznie od samego ukończenia kursu. Ale udało mi się wyznaczyć kierunek. Stopniowo wprowadzam zmiany i dobre nawyki oraz zauważam pozytywne zmiany :)

Bardzo podoba mi się, że w kursie nie ma głaskania po główce i zapewniania, że możemy wszystko. Zamiast tego mamy konkrety, szczerość i solidną zachętę do pracy nad sobą, bo bez tego się oczywiście nie obejdzie ;)

Myślę, że uczestnictwo w grupie jest świetną wartością dodaną, pozwala się zainspirować, znaleźć zrozumienie (byłam jedną z osób, które bardzo skorzystały na dodatkowym czasie). Bardzo miło było widzieć wzajemny kontakt. Mimo, że do tej pory nie byłam tak aktywna jak chciałam, to na pewno chciałabym w niej dalej uczestniczyć. Wiele dodały też live’y, bardzo się cieszę, że wybrałam opcję z nimi, bardzo ubogaciły kurs.

Moim zdaniem największą wartością byłaby jego uniwersalność, myślę, że przewijające się pytania i ćwiczenia pomogą się odnaleźć osobom o bardzo różnych stylach życia, co dało się zaobserwować na grupie. Oraz to co pisałam już wyżej, czyli ogromna pomoc w ustaleniu swoich własnych priorytetów i położenie tak dużego ciężaru na to, co na prawdę chcemy robić i wartości, którymi chcemy się kierować. ;) PS. Przepraszam, że wypełniam sporo po czasie, mam nadzieję że opinia się do czegoś przyda. Pozdrawiam ;)” – Natalia


 

„Kurs upewnił mnie w przekonaniu, że organizacja jest tym, czego potrzebuję, aby każdy dzień był maksymalnie efektywny, ale żeby nie zabrakło w nim także czasu na odpoczynek i drobne przyjemności. Uświadomiłam sobie jakie są moje priorytety i czym się kierować w trakcie planowania. Otrzymałam narzędzia, które utrzymują moją wysoką motywację, a także wiem co zrobić, gdy jej zabraknie. Serdecznie polecam.” – Kasia Pawłowicz


 

„Na niniejszy kurs zdecydowałam się głównie z tego powodu, że ostatnimi czasy czułam, że czas przecieka mi przez palce, a ja nie robię nic konstruktywnego. Miałam poczucie, że muszę robić coś ważnego, aby dobrze się ze sobą czuć. Kurs DYL uświadomił mi przede wszystkim to, że właśnie warto czasem nie skupiać się na pewnych rzeczach i że to też jest potrzebne. Przyznam, że takie podejście zarazem mnie zaskoczyło, jak też uspokoiło!

Okazało się też, że było mi to niezmiernie potrzebne, aby skoncentrować się na tym, na co chcę poświęcać dany czas, a co nie jest niezbędne i mogę sobie po prostu odpuścić. Zrozumiałam, że aby określić dane cele, trzeba najpierw coś innego wykreślić.

Alina z DYL krok po kroku przeprowadziła nas poprzez różne obszary, mające za zadanie określić naszą drogę działania, odpowiednią dla każdego w indywidualny sposób. I to z pewnością jej się udało! Cenne było to, że towarzyszyła nam przez cały czas trwania kursu, także w spotkaniach live, które były znakomitym dopełnieniem treści!

Podejście Aliny do uczestników zasługuje na wyróżnienie, ponieważ cierpliwość i chęć dzielenia się wiedzą są u niej na wysokim poziomie. Poza tym, sama postawa organizatorki była otwarta i zachęcająca do rozmów i pytań. Duży plus również za elastyczność i zwolnienie tempa kursu na prośbę uczestników. :)

Dodatkowo dzięki grupie, mieliśmy zapewnione wzajemne wsparcie z pozostałymi uczestnikami i także dzięki którym mogliśmy znaleźć inspirację do lepszego działania. Nie sposób nie wspomnieć też o technicznej stronie szkolenia, ponieważ każdy moduł był przemyślany i starannie przygotowany.

Bardzo cieszy mnie także to, że kurs nie stanowił jedynie teorii, tylko dużą jego częścią była rzeczywiście praktyka i praca nad sobą. Muszę też przyznać, że przejście przez całość, nie należało do prostych zadań. Nad niektórymi kwestiami trzeba było się nawet kilkakrotnie zastanowić. Jednak dzięki temu, czuję, iż mamy większą świadomość o nas samych i różnych dziedzinach naszego życia. A z kolei to napędza nasze lepsze wybory na co dzień, związane z esencją kursu.

Zdradzę jeszcze, że zdarzyło mi się brać udział w szkoleniach stacjonarnych o podobnej tematyce, ale żadne z nich nie dało mi do myślenia tyle, co niniejszy kurs online.

Wskazówki zawarte w treściach, przykłady, opisy i metody, stanowiły narzędzia, którymi rzeczywiście mogłam zmienić zarówno swoje myślenie, jak i sposób funkcjonowania. Słowem podsumowania – jestem usatysfakcjonowana niniejszym kursem i szczerze zadowolona, że mogłam w nim uczestniczyć.” – @infinifable

KURS DESIGN YOUR LIFE

„Kurs dał mi przede wszystkim większą świadomość. Niby wiele rzeczy wydaje się oczywiste, nasze cele, dążenia itd., ale dopiero dokładne zastanowienie się nad tym i odpowiedzenie na kilka (a nawet kilkadziesiąt pytań) wiele spraw uświadamia i pozwala spojrzeć na całość trochę inaczej.

Nie mogę ukrywać, że kurs był dla mnie dużym zaskoczeniem, ale bardzo pozytywnym :) widać, że włożyłaś w niego sporo pracy i jest bardzo rzetelnie przygotowany. Bardzo cenię sobie również nagrania (spotkania live) do każdego modułu. Dobrze jest przeczytać materiały kursu, a następnie jeszcze usłyszeć do tego komentarz. Jeżeli chodzi o grupę wsparcia, dobrze było przeczytać z jakimi problemami zmagają się dziewczyny, ale również podzielić się swoimi refleksjami itd.” – Irena


 

„Kurs uświadomił mi kilka ważnych spraw:

1. Inwentaryzacja – uświadomiłam sobie jak czasem jestem rozwleczona. Niby mój dzień wypełniony jest na 100% – połączenie mojej pracy w 'malikceramik’ oraz dodatkowej pracy na pół etatu w branży kosmetycznej, czasem nie jest łatwo. Mimo, że codziennie wstaję o 5.30-6.00 rano (oczywiście weekendy zostawiam na błogie lenistwo – do 7.00 :) bo już budzik w głowie sam mnie budzi) zauważyłam jak dużo czasu przelatuje mi przez palce. Dzięki tak szczegółowemu modułowi 1 mogłam odpowiedzieć szczerze – sama przed sobą – jak wygląda mój dzień i w jaki sposób go wypełniam.

2. Projektowanie – wspaniały moduł, który wyciągnął ze mnie 200%. Szczegółowe rozpisanie tak ważnych życiowych kwestii dało mi sporo do myślenia. Najfajniejsze było zderzenie z rzeczywistością – wybór celów, które dzięki rozpisaniu na części mniejsze – udaje się zrealizować. Już widzę efekty mojej czerwcowej pracy!

3. Upraszczanie – w tym module wydarzył się mały cud :) jestem osobą, która uwielbia mieć porządek – błyszcząca kuchnia na koniec dnia to absolutna podstawa. Zawsze to ja brałam na siebie obowiązki domowe, mimo że wracałam z pracy o 19 i właściwie to miałam już ochotę odpocząć, myłam naczynia, odkurzałam, itd. Ostatecznie ustaliłam z mężem grafik i w dni parzyste to właśnie on zajmuje się ogarnianiem mieszkania – z grubsza. Piątek wieczorem sprzątamy razem. A ja czasem pozwalam sobie nie zauważyć „skarpetki” na podłodze i podnieść ją następnego dnia. :)

4. Działanie – już od długiego czasu mam wypracowane poranki, myślę, że akurat tutaj jestem dobrze zorganizowana. Wszystkie posiłki mam rozpisane od poniedziałku do soboty, a trening to podstawa 4-5 razy w tygodniu. Multitasking jest mi dobrze znany – podcasty i książki są ze mną, kiedy ćwiczę na steperze (akurat godzinka) w pracowni również w tle lecą podcasty. Ale rozpisałam sobie te czynności, które chcę rozpocząć, kontynuować, przestać itd. :)

5. Strategie – Przyznam, że ten moduł jeszcze nie do końca przerobiłam. Zostawiłam go na podsumowanie całego czerwca i moich osiągnięć. Bardzo spodobała mi się metoda Pomodoro – testuję na sobie i się sprawdza. Również „temat dnia” – ale jeszcze muszę to rozpracować.

6. Motywacja i dyscyplina – i tutaj również jestem jeszcze do tyłu, ale już jestem na dobrej drodze do wrócenia na właściwe tory. W moim odczuciu kurs jest fantastyczny. Otwiera oczy i głowę. Dzięki dużej ilości pytań jesteśmy w stanie mocno zastanowić się nad tym co chcemy osiągnąć, gdzie obecnie się znajdujemy. Tutaj nie ma drogi na skróty – trzeba sumiennie podejść do każdego pytania.” – Kasia (@malikceramik)

KURS DESIGN YOUR LIFE

Ależ jestem niesamowicie dumna z tych „moich dziewczyn! Wykonały kawał dobrej roboty i naprawdę się cieszę, że mogę wspierać w ulepszaniu swojej organizacji tak fantastyczne kobiety.

>>> DOŁĄCZ DO KURSU <<<

Z mojej strony to już dzisiaj wszystko – życzę udanego weekendu!

ALINA SZKLARSKA

 

 

Alina