Ostatnim nawykiem, o którym chcę Ci opowiedzieć w ramach tego cyklu jest nawyk planowania z wyprzedzeniem. Gdy już opróżnisz swoją głowę, zdecydujesz o elementach, na które chcesz mieć czas, pozbędziesz się z niej wszystkiego co zbędne…, to właśnie działanie z wyprzedzeniem idealnie uzupełni tę najważniejszą moim zdaniem piątkę!

Płynnie połączone ze sobą mogą zapewnić Ci ten przyjemny spokój i poczucie panowania nad swoim życiem.

Jeśli trafiasz na ten wpis jako pierwszy, tu znajdziesz pozostałe artykuły z cyklu o nawykach:
Nawyk #1 – „opróżnianie głowy”
Nawyk #2 – podejmowanie decyzji
Nawyk #3 – pozbywanie się zbędnych rzeczy
Nawyk #4 – zamykanie pętli

Mówiąc o planowaniu z wyprzedzeniem, mam na myśli wszelkie sytuacje, które będą się w Twojej codzienności pojawiać. Planowanie z wyprzedzeniem wszelkich ważnych dla Ciebie spraw związanych z życiem rodziny, prowadzenia swojej firmy, realizowania się w swoich pasjach i zajmowania się rozwojem osobistym.

Z wyprzedzeniem planuj swój rok, swój kwartał, miesiąc, tydzień i każdy dzień. Naucz się podchodzić bardziej elastycznie do podejmowanych działań. Planuj w ważnych dla Ciebie obszarach, takich jak aktywność fizyczna, odżywianie, edukacja, rozrywka, czas dla siebie. Ty wybierasz!

TO TY MASZ SWOJE WŁASNE WARTOŚCI. TO TY WIESZ CO LUBISZ ROBIĆ, W CZYM JESTEŚ DOBRA, W JAKIE PROJEKTY CHCESZ SIĘ ANGAŻOWAĆ I W JAKIM KIERUNKU IŚĆ. TO TY WIESZ PO CO ROBISZ TO WSZYSTKO.

PLANNER DESIGN YOUR LIFE

DZISIAJ CHCĘ ZACHĘCIĆ CIĘ DO ZAPLANOWANIA Z WYPRZEDZENIEM SWOJEGO DNIA I TYGODNIA.

Zastanów się z wyprzedzeniem KIEDY w tym tygodniu znajdziesz czas na najważniejsze dla Ciebie elementy. Kiedy spędzisz wartościowy czas z rodziną,
a kiedy z samą sobą. Kiedy pójdziesz na trening, spotkasz się z przyjaciółką i pójdziesz w końcu na tę nieszczęsną cytologię, odkładasz to od kilku miesięcy, przecież doskonale wiesz jakie to ważne.

Kiedy będziesz szydełkować, robić zdjęcia, szaleć z siostrzenicą na placu zabaw, gdzie pomieścisz ten drugi sezon Domu z Papieru i The 100 na Netflixie, bo ponoć jest absolutnie rewelacyjny (wybaczcie, musiałam Wam o tym napisać również w materiale do Wyzwania, jeśli macie ochotę na świetny serial to koniecznie obejrzyjcie The 100! Ma już aż 6 sezonów, a każdy kolejny jest dwa razy lepszy od poprzedniego)…

GDY JUŻ ZDECYDUJESZ KIEDY ZNAJDZIESZ CZAS NA TE NAJWAŻNIEJSZE DLA CIEBIE ELEMENTY – PRZEJDŹ DO PLANOWANIA DNIA.

Zastanów się jakie trzy najważniejsze zadania chcesz zrealizować w dniu dzisiejszym. Jeśli nie do końca wiesz, które z nich są najważniejsze – to najprawdopodobniej te, za które najmniej chce Ci się zabierać i możliwe, że przekładasz je na później od dłuższego czasu.

ZASTANÓW SIĘ TEŻ: JEŚLI PO ZREALIZOWANIU TYCH TRZECH ZADAŃ WIECZOREM BĘDĘ Z SIEBIE ZADOWOLONA I BĘDĘ MOGŁA POWIEDZIEĆ, ŻE TO BYŁ DOBRY DZIEŃ… TAK, TO SĄ WŁAŚNIE TE TRZY ZADANIA.

Gdy rozprawisz się już z tą trójką – zabierz się za inne sprawy… i pamiętaj o zapewnieniu sobie odpowiedniej ilości czasu na taki odpoczynek, jaki najbardziej lubisz.

PLANNER DESIGN YOUR LIFE

To już ostatni, piąty wpis w ramach serii o DOBRYCH NAWYKACH. Który z nich udało Ci się już wdrożyć u siebie? Który dopiero przed Tobą, a który jest najbardziej problematyczny? Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz się podzielić swoimi refleksjami w komentarzach :)