Jeśli ciekawi Cię sposób w jaki ja sama korzystam z narzędzia, które stworzyłam – ten wpis powinien Ci się spodobać! Zobacz koniecznie jak duży drzemie w nim potencjał, jak wiele różnorodnych spraw i zapisków może znaleźć w nim swoje miejsce.

Gdy projektowałam przed laty PLANNER Design Your Life zależało mi na stworzeniu takiego produktu, który będzie dawał możliwie jak największą dowolność personalizacji. Nic mnie bardziej nie wkurza w plannerach i kalendarzach niż marnowanie kartek zapełnionych gotowymi tematycznie tabelkami, z których się po prostu nie korzysta. Po co mi w plannerze strona na planowanie budżetu, jeśli prowadzę go w Excelu? Osobna tabelka na jadłospis? Dla osoby, która go nie planuje, to po prostu strata cennego miejsca!

  • Dlatego właśnie wszelkie nagłówki w Plannerze D.Y.L. są bardzo ogólne, aby każdy użytkownik mógł samodzielnie podjąć decyzję o ich przeznaczeniu.
  • Dlatego właśnie w Plannerze nie ma dat, aby w „luźniejszych” tygodniach (w czasie ferii, na urlopie itd.) lub gdy akurat nie chce się z niego korzystać – strony nie pozostawały nie zapisane.
  • Dlatego właśnie – lub może przede wszystkim?! – korzystanie z Plannera można rozpocząć w dowolnym momencie roku, OD ZARAZ!

Idea Organizacji Od Zaraz przyświecała mi przy projektowaniu wszystkich produktów, które znajdziesz w moim sklepie. Zamawiasz, dostajesz i używasz nie czekając na początek roku, miesiąca, a nawet tygodnia.

To tyle tytułem wstępu – teraz zapraszam Cię do obejrzenia zdjęć z zawartością moich prywatnych plannerów. Trochę się stresuję pokazując własne zapiski, ale ostatecznie kto lepiej może przedstawić je w akcji, niż ja? :)

PLANNER Design Your Life w akcji

Pierwsze strony w plannerze to Plan roku oraz lista postanowień/planów.

Ja wykorzystuję jako plan roku i jedną, i drugą stronę , bo lista planów ma również 12 pozycji – na każdy z miesięcy. Jeśli nie chcecie zapisywać w plannerze osobistej listy postanowień, to do dyspozycji są dwie osobne strony na rozplanowanie różnych obszarów, np. osobno plany związane z prowadzeniem biznesu, a osobno daty urodzin naszych bliskich, czy inne istotne dla nas święta i wydarzenia.

PLANNER Design Your Life

PLANNER Design Your Life

PLANNER Design Your Life

Planner wystarcza na 6 miesięcy codziennego (!) używania, więc po planie roku następuje 6x plan miesiąca w kratkach na dwóch sąsiadujących stronach, habit tracker i wolna strona na notatki – ja często zapisuję tam planowane wydatki i różne firmowe koszty (to ta „ocenzurowana” rozmazana strona).

PLANNER Design Your Life

Na stronach z planem miesiąca najczęściej umieszczam plan publikacji na blogu, YouTube, wysyłkę newsletterów, wszystko zgodnie z własnym kodem kolorystycznym, dzięki czemu wystarczy jeden rzut oka i wszystko wiem.

Ostatnio w planie miesiąca zaczęłam wykorzystywać karteczki samoprzylepne, co znakomicie mi się sprawdza!

PLANNER Design Your Life

Habit tracker to moja ulubiona strona – tutaj śledzę swoją aktywność w social media, czy systematyczność w wykonywaniu różnych codziennych aktywności, na których mi zależy (jak np. picie odpowiedniej ilości wody, trzymanie się diety, spacery itd.).

PLANNER Design Your Life

Kolejne strony w plannerze to Plan Udanego Tygodnia oraz widok całego tygodnia na dwóch sąsiadujących stronach.

Zadania nie przypisane do konkretnych dni umieszczam na planie tygodnia, a swoją codzienną pracę planuję na stronach Dzień za dniem.

PLANNER Design Your Life

PLANNER Design Your Life

PLANNER Design Your Life

Tygodniowe zestawienie to strona, która daje nam ogromną dowolność. Celowo nie umieszczałam na niej nagłówków typu budżet, czy jadłospis, dzięki czemu sama wybieram, co jest dla mnie w danym momencie najistotniejsze. W tygodniowym zestawieniu planuję takie kwestie jak aktywność w social media lub wpisuję zaplanowane z mężem obiady i spisuję, co w ciągu dnia zjadłam. Aktualnie plan social media przeniosłam do Trello, bo teraz ważniejsze na co dzień jest dla mnie kontrolowanie jadłospisu (pozbywam się zbędnego balastu :D).

PLANNER Design Your Life

PLANNER Design Your Life jest narzędziem dla osób, które ogarniają jednocześnie wiele różnych spraw i… dużo notują! Dlatego z pewnością nie zabraknie im specjalnych stron na notatki, które można zagospodarować w dowolny sposób. Na tych stronach czasem bardziej szczegółowo planuję miesiąc, robię tygodniową optymalizację, czy też po prostu notuję coś podczas rozmów telefonicznych, albo nowe pomysły, z którymi jeszcze nie wiem co zrobię, ale chcę je mieć wszystkie pod ręką, w jednym miejscu.

PLANNER Design Your Life

PLANNER Design Your Life

Czasem w moim plannerze jest bardziej kolorowo (na zdjęciu powyżej zadania podzieliłam na tygodnie – i każdy z nich miał swój kolor), a czasem nie zawracam sobie głowy zakreślaniem i strony wyglądają bardziej minimalistycznie.

Czasem też wcale się nie staram i trochę bazgrzę – to najczęściej w trakcie spotkań mastermind. Na ogół staram się jednak trochę do tego pisania przyłożyć, aby zwiększyć przejrzystość własnych zapisków.

PLANNER Design Your Life

PLANNER Design Your Life

Na końcu plannera znajdują się dwa arkusze z kolorowymi naklejkami, którymi można oznaczyć ważne dla siebie dni czy wydarzenia. Ja najczęściej korzystam z nich na stronach z planem miesiąca, co pomaga mi stworzyć jasne oznaczenia np. trwających w moim biznesie kampanii reklamowych.

PLANNER Design Your Life

PLANNER Design Your Life

 

No i to chyba tyle na dziś – ten wpis będzie się ładował przez kilka minut ze względu na tak dużą ilość zdjęć :D

Mam nadzieję, że dostarczyłam Wam trochę inspiracji do jak najlepszego wykorzystania przestrzeni w plannerze… I udowodniłam, że to naprawdę uniwersalne narzędzie, które można doskonale dostosować do własnych preferencji :)