Dzisiaj w roli głównej występuje DRABINA. Okazuje się, że idealnie może wpasować się w każde wnętrze, zarówno te w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy nawet bardzo minimalistycznym. I może pełnić funkcje, które nigdy nie przyszłyby Wam do głowy. Zapraszam na mały przegląd inspiracji z drabinami we wnętrzach.

Coraz częściej przedmioty codziennego użytku (np. wieszaki na ubrania) jak i te, których nigdy nie posądzilibyśmy o walory estetyczne czy jakąkolwiek funkcjonalność we wnętrzu zaczynają pojawiać się w aranżacjach mieszkań. W wieszakach na spódnice umieszczone są obrazki i w ten sposób zawieszone na ścianie, palety tworzą stoliki kawowe, skrzynki składają się na regały. Obok nich pojawia się również i nasza drabina.

Po pierwsze: idealnie spisuje się jako wieszak – np. na ręczniki w łazience. Sami zobaczcie. Nie zawsze jest możliwość zawieszenia standardowego wieszaka na ścianie i w takiej sytuacji drabinka będzie wprost idealna, to rozwiązanie bardzo możliwe, że zastosuję u siebie.

 

Półki ułożone na stopniach pozwalają drabinie przeobrazić się w pełnoprawny regał na książki czy inne dekoracje.

 

Nie bez powodu drabinki zobaczyć możemy w wielu kwiaciarniach, bo wprost idealnie nadają się na kwietnik – donice poustawiać możemy wprost na stopniach albo większe w poprzek drabiny.

 

Drabinę możemy również wykorzystać po prostu jako miejsce do wyeksponowania ulubionych dekoracji i bibelotów. Niczego sobie spisuję się też jako nocna szafeczka.

 

Drabina w szafie? Czemu nie! Odpowiedniej grubości szczebelki posłużą jako drążki do zawieszenia butów, a drabina na zdjęciu po prawej udaje prawdziwą szafę :)

 

Drabina idealnie wkomponuje się w pokój dziecięcy jako półki na ulubione książeczki. Najbardziej jednak urzekło mnie rozwiązanie z namiotem – jaki dzieciak nie chciałby mieć takiego w swoim pokoju?

 

To jeszcze nie koniec – chcę Was jeszcze odesłać do DIY na blogu Beautiful Mess, w którym Elsie pokazuje w jaki sposób przeobrazić zwyczajną drabinę w MEBEL. Sami zobaczcie.

 

Mam nadzieję, że zebrane przeze mnie inspiracje przypadły Wam do gustu. Mi się właśnie marzy jakaś drabina w swoim pokoju, tylko gdzie ja ją pomieszczę? Udekorowałabym ją lampkami choinkowymi lub lampionami-kulkami i patrzyła na nią z zachwytem ;)) Mam poważnie obawy, że w moim przyszłym mieszkaniu więcej niż mebli będzie zaimprowizowanych przedmiotów typu palety, wieszaki i skrzynki…