Wspominałam Wam ostatnio, że w tym roku Święta spędzimy wraz z całą rodziną w naszym domu, a ja ochoczo wzięłam na siebie odpowiedzialność za dekoracje. Cały wieczór buszowałam w sieci w poszukiwaniu pomysłów na ciekawe dekoracje świątecznego stołu… Jeśli Wy również szukacie inspiracji, to może uda się Wam ją znaleźć w moim dzisiejszym poście :)

To, co rzuciło mi się w oczy po przejrzeniu tysięcy zdjęć to: obfitość. Przypuszczam, że wszystkie te stoły zostały udekorowane wyłącznie do zdjęcia i nikt nie ma zamiaru przy nich nigdy zasiadać, bo na blacie ledwie mieszczą się talerze… :) Na naszym stole będą musiały się pomieścić również półmiski z jedzeniem, więc siłą rzeczy dekoracje będą znacznie bardziej minimalistyczne ;)

Myślę, że w przypadku stołu również pójdę w srebro i złoto, no i wykorzystam dekoracje, które przygotowałam już wcześniej.

Srebro i złoto

Jestem ostatnio zauroczona tym połączeniem i najchętniej stosowałabym je wszędzie. Urzekło mnie to zdjęcie z cekinowym bieżnikiem… takim na Świeta w wersji glamour ;) Chociaż jak się dłużej zastanowić, to takie wariacje pasują chyba bardziej do karnawału ;)

Wykorzystanie bombek

Bombki wykorzystać możemy nie tylko na choince, ale również na stole.

Bombki poukładane piętrowo – po prostu bomba! Chyba zrobię coś podobnego z z moim stojakiem.

Świece i świeczniki

Ogromnie podoba mi się cały stół zastawiony świecami, jednakże świeczniki będę zdecydowanie bardziej praktyczne. Wosk ze świecy na obrusie – brrrrr. A w czasie jedzenia i podawania sobie półmisków z jedzeniem nietrudno o taką małą katastrofę.

Żywe gałęzie

Chyba żadna dekoracja nie będzie bardziej oczywista, niż choinkowe gałązki… pięknie się prezentują.

Ja czuję się mocno zainspirowana, a Wy? Z każdego zdjęcia zaczerpnę jakiś szczegół dla siebie i przygotuję własną wersję. Dzisiaj wieczorem czeka mnie dekorowanie choinki, a w poniedziałek pieczenia ciąg dalszy… :)