W dzisiejszym poście, będącym kontynuacją cyklu pomysł na wnętrze chcę podzielić się z Wami najciekawszymi inspiracjami łazienkowymi, pokazać realizacje i projekty, które ostatnio wpadły mi w oko. Folder „piękne łazienki” na dysku mojego komputera jest już pokaźnych rozmiarów :) Zaprojektowanie ciekawej łazienki to sprawa niełatwa, bo pod uwagę trzeba wziąć mnóstwo elementów, które są na z góry narzucone (jak np. przebieg istniejącej instalacji, który nie zawsze możemy zmienić). Układ funkcjonalny zawsze da się rozpracować, ale bez POMYSŁU na łazienkę ani rusz :)

Na początek, żeby się odrobinę rozmarzyć – trzy fantastyczne wizualizacje salonów łazienkowych. Bo nazwanie ich łazienkami byłoby po prostu nie na miejscu :)

A teraz… wracamy do rzeczywistości :) Na początek piękne połączenie bieli z naturalnym egzotycznym drewnem.

Poniżej kolejne trzy wizualizacje, które wyjątkowo mi się spodobały. Jeśli nie mamy odwagi na prawdziwe drewno, możemy zdecydować się na płytki drewnopodobne. Nie będzie to już to samo, bo będą przecież zimne w dotyku, więc będą mogły drewno tylko odrobinę udawać, ale będziemy w stanie dodać łazience odrobiny przytulności.

Rosnąca trawka wygląda genialnie :)

A teraz dla kontrastu trochę czerni, której wielu się obawia, a wręcz wystrzega. Nie da się zaprzeczyć, że czerń pomniejsza pomieszczenie optycznie, jest to więc rozwiązanie głównie dla łazienek o większej powierzchni.

Świetne patenty na przechowywanie przedmiotów codziennego użytku. Kable od prostownicy i lokówki zwykle tworzą w mojej szufladzie supeł nie do rozwiązania ;)

Na przechowywanie warto przeznaczyć każdy zakamarek – i oczywiście wykorzystać niezastąpione koszyki. Poniżej: w formie zawieszonych półeczek.

Pomysł na nietypową dekorację… Tylko skąd wziąć tyle pojedynczych płytek w różnych rozmiarach i kolorach???

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje dzisiejsze łazienkowe inspiracje. Było głównie nowocześnie, następnym razem zdjęcia z lekkim akcentem retro.

Jeśli szukacie inspiracji do urządzenia wnętrza, może zainteresują Was również moje poprzednie posty: pomysł na PRZEDPOKÓJ, pomysł na DOMOWE BIURO, oraz pomysł na SYPIALNIĘ.