Wbrew wszelkim pozorom powyższe zdjęcie nie jest obrócone „do góry nogami”… Odwrócone są doniczki z kwiatami! Pomysł dla osób lubiących niebanalne rozwiązania. O zieleni w domu, a konkretnie o pomyśle na domowy ogródek ziołowy pisałam w tym poście o systemie Urbio, a dzisiaj przyszedł czas na resztę roślin w domu. Kto powiedział, że ulubione kwiaty mogą tylko stać na parapecie, czy na podłodze? Mogą przecież wisieć – i żeby było jeszcze bardziej nietypowo, mogą wisieć „do góry nogami”.

Za tym ciekawym pomysłem stoi firma Boskke (tutaj macie link do ich strony). Stworzyli oni doniczki Sky Planter, które pozwalają nam na powieszenie roślin korzeniami skierowanymi do góry. Ich konstrukcja jest zaprojektowana w taki sposób, aby ziemia nie spadła nam na głowę, nie grozi nam również woda, ponieważ wlewamy ją od góry do specjalnego zbiornika. Wygląda to bardzo nietypowo.

Doniczkę  Sky Planter można było jakiś czas temu kupić w sklepie internetowym Fabryka Form, obecnie jest niedostępna… jak tylko ją odnajdę, to z pewnością podzielę się z Wami linkiem.

Jak Wam się podoba ta propozycja?