Wielkanoc już za pasem, przybywam więc do Was ze zbiorem najciekawszych pomysłów na udekorowanie z tej okazji naszego otoczenia. Zebrałam dla Was 6 różnych pomysłów – każdy z nich w różnych wariantach. Niewiele czasu zostało, zabieramy się do roboty!

 

Opcja 1: oryginalnie ozdobione jajka

Żaden inny element nie wiąże się z Wielkanocą tak wyraźnie, jak jajka. Warto więc może ozdobić je trochę bardziej niebanalnie, niż zwykle się to robi. Nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się w przypadku jajek, które mamy zamiar potem zjeść – brokat bym tutaj akurat odpuściła, ale graficzne wzorki – czemu nie. Okazuje się też, że taśma washi tape (pisałam o niej tutaj: pomysły na wykorzystanie taśmy washi tape) jest absolutnie uniwersalna, bo sprawdzi się zarówno przy dekorowaniu jajek, jak i wydmuszek. Warto ją mieć!

Wielkanocne DIY - jajka

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

 

Opcja 2: świąteczny wieniec

Wieńce sprawdzają się bez względu na okazję. Wystarczy do ich dekoracji użyć związanych z konkretnym świętem elementów. Pamiętacie mój świąteczny wieniec z bombek? Na Wielkanoc można wyczarować coś podobnego z wydmuszek lub ze styropianowych jajek. Oprócz nich idealnie sprawdzą się tutaj również kwiaty i bazie.

Wielkanocne DIY - świąteczny wieniec

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

 

Opcja 3: stroik na stół

Nie ma wielkanocnego stołu bez stroika – chociaż takiego niewielkiego. Idealnie pasują tu kwiaty, no i jajka, oczywiście. Mnie urzekł pomysł nr 3, z tym, że do jego zrobienia wykorzystałabym pewnie rzeżuchę (już pięknie sobie rośnie i mam nadzieję, że do Wielkanocy zdąży!).

Wielkanocne DIY - stroik

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

 

Opcja 4: girlanda

Z girlandami jest podobnie jak z wieńcami – wpasują się w każdy klimat, zarówno ten wielkanocny, bożonarodzeniowy, klimat Halloween, czy po prostu imprezowy. W większości przypadków wystarczy po prostu kawałek sznurka i kolorowe papiery.

Wielkanocne DIY - girlanda

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

 

Opcja 5: „drzewko” z jajkami

„Drzewko” udekorowane jajkami jest tym, co osobiście podoba mi się najbardziej. Kilka dni temu pokazywałam Wam moje ozdobione papierowymi kwiatami gałęzie. Sądzę, że w ciągu kilku następnych dni dołączy do nich kilka styropianowych, kolorowych jajek :)

Wielkanocne DIY - drzewko w jajkami

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

 

Opcja 6: wielkanocny świecznik

Jajeczne świeczniki… a może raczej świeczniki z jajem? :) Świetny pomysł na wykorzystanie pozostałych skorupek – wystarczy umieścić w nich tea lighty! Wersja dla bardziej cierpliwych: rozpuścić w garnuszku wosk i nalać go do skorupek, wykorzystując wyciągnięte z tea lightów knoty. Najbardziej uroczo prezentują się moim zdaniem w wytłoczce na jajka – tylko… czy to aby na pewno bezpieczne?

Wielkanocne DIY - świeczniki z jajek

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

 

Mam nadzieję, że zebrane przeze mnie propozycje przypadły Wam do gustu – ciekawa jestem, który z pomysłów postanowicie zrealizować? Dajcie też znać, czy chcecie, bym przygotowała posta z pomysłami na udekorowanie wielkanocnego stołu, tak jak zrobiłam to przed Bożym Narodzeniem.