Dzisiaj w temacie domu, ale na luzie. Poszalałam ostatnio trochę zakupowo i chcę pokazać Wam kilka drobiazgów, które kupiłam – bardziej i mniej przydatnych, na szczęście wszystkie okazały się być wdzięcznymi obiektami do fotografowania ;)

Strasznie trudno jest się oprzeć niektórym gadżetom, gdy od ich posiadania dzieli nas tylko kilka kliknięć. Czasem kliknięć nie do końca przemyślanych. No bo przykładowo – takie pasiaste słomki… Pojęcia nie mam skąd bierze się we mnie potrzeba ich posiadania i to w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Na Instagramie „uspokoiliście” mnie, że też tak macie i nie jestem taka dziwna jak mi się wydaje.

Papierowe słomki w paski - Designyourlife.pl

Gdzie można kupić takie słomki? Jeszcze niedawno trzeba było kombinować z zamawianiem na ebayu, a teraz bez problemu można je dostać w sklepach internetowych z dekoracjami, czy na allegro (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „papierowe słomki” albo „papierowe rurki” i voila), a czasami również i w Empiku. Wszystkim zdjęciom napojów dodają one kilka punktów do atrakcyjności, a u mnie najzwyczajniej w świecie… wywołują uśmiech na twarzy. Stanowią uroczą dekorację półki/blatu/kuchennej szafki, czy stołu na imprezie. Głupia rzecz, słomki, a tyle radości.

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć surową tacę ze sklejki (znaleziona za grosze na allegro), którą mam zamiar totalnie odmienić, bo nigdzie w sklepach nie znalazłam takiej, jaką chciałabym mieć.

Papierowe słomki w paski - Designyourlife.pl

Najlepszy zakup sierpnia, zdecydowanie! W końcu zaopatrzyłam się w drewnianą skrzynkę, a nawet dwie – znalezione rownież na allegro. Wykorzystuję je między innymi w roli stolików na balkonie…

Biała skrzynka - Designyourlife.pl

…oraz w roli tła fotograficznego, rzecz jasna. Dowód poniżej. Kolejnym zakupem jest biała skrzyneczka z sercem z Home&You, w której trzymam moją ulubioną biżuterię. Pepitka w sercu to moja inicjatywa – pod przykrywką jest bowiem możliwość zamocowania w tym miejscu np. zdjęcia. Tak przy okazji – kto poznaje białą bransoletkę?

Pudełko na biżuterię - Designyourlife.pl

Wzór pepitki wydrukowałam z tego szablonu: PEPITKA, który wykorzystałam kiedyś w jednej z ramek wiszących na ścianie w moim pokoju. Może i Wam się do czegoś przyda.

Pudełko na biżuterię - Designyourlife.pl

Włochatą poduchę mogliście już oglądać w moim poście o wykonaniu DIY poszewek na poduszki. Sporo osób pytało gdzie ją kupiłam – znajdziecie ją w Home&You.

Włochata poduszka - Designyourlife.pl

Teraz czas na jeden z najczęściej kupowanych w Ikei przedmiotów (chyba zaraz obok stolików Lack) – lustro stołowe Myken. Wiele z moich koleżanek ma je u siebie w domach i w akademikach, często widuję je na Instagramie. Proste, niedrogie, nie udziwnione :)

Lustro Ikea Myken - Designyourlife.pl

Jak powszechnie wiadomo – nawet zwykła woda niegazowana smakuje lepiej, gdy wypijemy ją z designerskiego słoika z kolorową słomką. Im również nie byłam w stanie się oprzeć. Moje kupiłam w sklepie internetowym Scandiloft. Trochę przepłaciłam, da się je znaleźć taniej, będę musiała to jakoś przeżyć :)

Słoik do picia - Designyourlife.pl

Słoik do picia - Designyourlife.pl

 

Trochę się tego nazbierało w ostatnim czasie, uff! Właśnie popijam wodę z cytryną (tak wszędzie każą – bo zdrowo, trzeba!) przez pasiastą rurkę z plastikowego słoika, kończę pisanie posta i zabieram się za nowy poradnik na temat projektowania i urządzania. Planuję też nowy cykl, który być może zastąpi Design Your Space, a mi pozwoli na podpowiedzenie czegoś większej ilości czytelników. Szykuje się wiele zmian i nowości. Mam nadzieję, że cieszycie się na nie chociaż w połowie tak bardzo, jak ja :)