Dopiero od kilku dni mogę uczciwie powiedzieć, że mam wakacje – nareszcie oddałam indeks do dziekanatu! W związku z rozpoczęciem letniego sezonu, tak jak wiele innych osób, przygotowałam sobie listę planów do zrealizowania tego lata. Część z nich to „pewniaki”, inne są trochę jak życzenia, które – mam nadzieję – uda mi się w dużej części spełnić. Moja zimowa i wiosenna lista były dla mnie dużą motywacją, latem nie może być inaczej…

Zdjęcie ilustrujące ten wpis zostało zrobione rok temu w Czarnogórze – jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć, to odsyłam Was do relacji: Migawki z urlopu w Czarnogórze.

Co planuję zrobić tego lata?

1. Wybrać się na urlop w jakieś piękne, ciepłe miejsce. Koniecznie all inclusive. Jeszcze nigdy nie byłam na takich wakacjach – zawsze było zwiedzanie, samodzielne organizowanie wszystkiego i ogólna improwizacja. Bardzo to lubię, ale tym razem chcę poleżeć sobie beztrosko na leżaku, moczyć się w basenie i niczym się nie przejmując, popijać drinki z palemką bez presji, że jeszcze nic nie zwiedziłam. Mam nadzieję, że już lada moment będę pisała do Was z lepszego, cieplejszego miejsca – intensywnie poszukujemy oferty last minute.

2. Zrobić TO ZDJĘCIE na moim wymarzonym Santorini. To trochę plan, a trochę życzenie… Marzę od dawna, by znaleźć się na tej wyspie, o czym wiecie już z mojego ostatniego pakietu inspiracji. Nie ma w chwili obecnej miejsca, które chciałabym odwiedzić bardziej… Na szczęście coraz więcej biur podróży oferuje wczasy na Santorini i to w coraz lepszych cenach, więc nie tracę nadziei, że się uda.

3. Wybrać się na nightskating w Katowicach. To będzie wyzwanie! Znajomy namawia mnie na udział w nightskatingu od kilku dobrych lat, ale za każdym razem oceniałam swoją kondycję jako zbyt słabą na takie szaleństwo. W tym roku czuję, że dam radę :)

4. Zaliczyć lokalne letnie imprezy i festiwale. Mam nadzieję, że wybierzemy się na Tauron, Beerfest, no i marzy mi się również Ostrava (to akurat nie do końca lokalnie), ale obawiam się, że termin nie spasuje.

5. Ruszyć z moją firmową stroną. Ciągle coś innego jest ważniejsze i wciąż odkładam to na później. Zdążyłam w międzyczasie zaprojektować nową stronę internetową House Doctor, ale na własną nie starczyło już czasu, muszę się zmotywować…

6. Spędzić aktywne lato w mieście i korzystać z dobrodziejstw województwa. Jeśli jesteście ze Śląska i chcecie być na bieżąco z imprezami w naszym regionie, to polecam Wam wydarzenie Lato w Śląskiem nie musi być nudne na Facebooku.

7. Wybrać się na rowerową wycieczkę z dłuższym dystansem. Ciekawa jestem, ile kilometrów dam radę zrobić: 15-20 km to jeszcze żadne wyzwanie – chciałabym porządnie się zmęczyć!

8. Urządzić sobie piknik – ale taki z prawdziwego zdarzenia, z wiklinowym koszykiem i pysznym jedzeniem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Trzy Stawy w Katowicach nadają się do tego celu idealnie, nawet nie muszę daleko szukać.

A Wy co fajnego macie w planie?