23 rzeczy, za które jestem wdzięczna

Dzisiejszy wpis to wpis specjalny – urodzinowy – stuknęły mi właśnie 23 lata ;) Z tej właśnie okazji postanowiłam zebrać listę 23 rzeczy, za które jestem wdzięczna. To wpis bardzo osobisty, chyba najbardziej z dotychczasowych i bardziej osobisty, niż planowałam tu zamieszczać. Ale skoro znamy się już tak długo… ;))

 

1. Jestem ogromnie wdzięczna za mój dom i moją rodzinę, bez której nie byłabym tą osobą, którą dzisiaj jestem. Mam najlepszych na świecie rodziców i mam nadzieję, że moje dzieci w przyszłości będą mogły być ze mnie tak „zadowolone”, jak ja jestem z moich… :) Jestem wdzięczna również za to, że moja własna Mama jest moją najlepszą przyjaciółką i najbardziej kreatywną osobą jaką znam. Serio. Ona wycina z opakowań po przyprawach etykietki i okleja nimi słoiczki. Podśmiewywałam się z tego przez tyle lat, a teraz robię dokładnie tak samo :)) Pewnie oberwie mi się za to co napisałam, gdy to przeczyta ;)

2. Jestem bardzo, bardzo wdzięczna za mojego X., który znosi mnie już spory kawałek czasu i całkiem nieźle mu to idzie :) Jest dla mnie nieustannym wsparciem w każdej, najdrobniejszej sprawie. Motywuje mnie do działania, zachęca i zawsze we mnie wierzy. Gdyby nie on – nie byłoby ani tego bloga, ani mojego sklepu. On zawsze wysłuchuje moich szalonych pomysłów – i zamiast wyśmiania ich, czego zwykle się spodziewam – mówi: super, no to działamy, pomogę, jak tylko będę potrafił. Dziękuję!!!

3. Jestem wdzięczna za mojego starszego brata, który od zawsze jest dla mnie wielką inspiracją i choć „nie cierpieliśmy się” szczerze przez całe życie to teraz skoczyłabym za nim w ogień :) Sporo czasu zajęło mi dostrzeżenie jaki to fajny facet, ale lepiej późno, niż wcale!

4. Jestem wdzięczna za wszystkie zbiegi okoliczności i przypadkowe sytuacje, dzięki którym jestem teraz tu, gdzie jestem. Często towarzyszy mi wrażenie, że więcej mam szczęścia niż rozumu :)

5. Jestem wdzięczna za to, że ktoś kiedyś postanowił dać mi szansę i w 19-letniej studentce pierwszego roku zauważył potencjał. Dzięki tej szansie właśnie – i duuużej ilości ciężkiej pracy – dzisiaj mam za sobą już 4 letnie doświadczenie w branży, które otwiera mi możliwości robienia różnych naprawdę fajnych rzeczy.

a23 rzeczy, za które jestem wdzięczna

6. Jestem wdzięczna za to, że wybory które podejmuję okazują się być dla mnie dobre :)

7. Jestem wdzięczna za tego bloga, bo choć nie wiem jak banalnie by to nie zabrzmiało, to zmienił on naprawdę sporo w moim życiu, poznałam mnóstwo interesujących osób, zostałam kilkakrotnie doceniona tak, jak wcześniej mi się nawet nie śniło. Dzięki niemu stałam się o wiele bardziej zorganizowana i poukładana.

8. Jestem wdzięczna za wsparcie i motywację, którą dostaję od Was. Dzięki Waszemu pozytywnemu odzewowi cały czas chce mi się starać, robić więcej i lepiej.

9. Jestem wdzięczna za pasje, które mi towarzyszą – takie jak np. fotografia – i chociaż fotograf ze mnie żaden, to cały czas pamiętam dzięki temu, by zauważać najdrobniejsze momenty i się z nich cieszyć.

10. Jestem wdzięczna za to, że przyszłość rysuje się przede mną w jasnych barwach i nie opuszcza mnie uczucie, że to mój rok :)

11. Jestem wdzięczna za to, że mogę sobie pozwolić na realizację moich marzeń, pragnień i zachcianek – oczywiście w ramach zdrowego rozsądku :)) i że nigdy mi tak na prawdę niczego nie brakowało, nawet jeśli czasami myślałam inaczej.

12. Jestem wdzięczna, że mogę jeść co chcę i co lubię, i po tym wszystkim nie ważę jeszcze 125kg :D Wiem, że przydałoby mi się dużo więcej ruchu niż mam w chwili obecnej (to znaczy: jakikolwiek ruch poza kursowaniem pomiędzy domem, samochodem i pracą), ale nie jest źle :)

13. Jestem wdzięczna za najlepszą książkę o… wdzięczności, którą przeczytałam, z której wziął się pomysł na tego posta właśnie, czyli „The Magic”. To najbardziej pozytywna książka, jaką czytałam i która faktycznie coś w moim życiu zmieniła.

23 rzeczy, za które jestem wdzięczna

14. Jestem wdzięczna za pewną dwójkę ludzi, z którą mam absolutnie najlepsze flow, jakie można mieć. Całymi godzinami potrafimy planować nasze przyszłe wielkie biznesy i rozkładać na czynniki pierwsze misję zdobycia świata. Uwielbiam to!

15. Jestem wdzięczna za grupę świetnych dziewczyn, z którymi robimy absolutnie najlepsze sushi w mieście, możemy gadać, bawić się i tańczyć do białego rana.

16. Jestem wdzięczna za to, że ktoś mi kiedyś wytłumaczył, że porażki nie istnieją. Że istnieją tylko informacje zwrotne. Świadomość tego pomaga w radzeniu sobie z wszelkimi niepowodzeniami, bo nie istnieje przecież osoba, której wszystko by się w życiu udawało.

17. Jestem wdzięczna za to, że wszystkie złe rzeczy w moim życiu, moje małe wielkie tragedie i osobiste końce świata zawsze dawały początek pozytywnym zmianom i przynosiły mi dobre rzeczy.

18. Jestem wdzięczna za 5kg rudego futra, najcudowniejszego na świecie!!! Bo wprowadza do naszego domu potężną dawkę śmiechu :))

19. Jestem wdzięczna za to, że czuję się kochana. Że mam na kogo liczyć.

20. Jestem wdzięczna za to, że potrafię widzieć w innych osobach pozytywy, wierzyć, że nie zawodzą mnie z premedytacją i wybaczać.

23 rzeczy, za które jestem wdzięczna

21. Jestem wdzięczna za wszystkie osoby dookoła mnie, nawet za te, których na co dzień nie lubię, każda relacja uczy nas czegoś innego, niektóre z nich np. wyrozumiałości, cierpliwości i opanowania. To też jest cenna lekcja.

22. Jestem wdzięczna za to, że wszystkie moje smutki mijają bardzo szybko, że złe humory nie trzymają się mnie zbyt długo i szybko wychodzi słońce. Że szybko potrafię się pozbierać i na nowo uwierzyć, że będzie ekstra :))

23. Jestem wdzięczna za te naprawdę dobre 23 lata i z wielką nadzieją spoglądam w te kolejne. Będą jeszcze lepsze, czuję to :)