Lubię gadżety – nie będę Wam tu ściemniać, że nie :) I jak pewnie wiele z Was bez smartfona nie wyobrażam sobie życia. Ba, kilka już razy to życie mi uratował. W kilka sekund podpowiedział gdzie znajduje się najbliższa całodobowa apteka, pomógł znaleźć punkt ksero w najbliższej okolicy czynny w niedzielę przed 9:00 rano (gdy ten do którego się wybrałam okazał się być zamknięty, a oddanie prac na uczelni ustalono na 10:00…), znalazł tytuł piosenki, która akurat leciała w radiu i wpadła w ucho… Długo mogłabym tak wymieniać – dlatego dzisiaj chcę się z Wami podzielić moimi pięcioma ulubionymi aplikacjami :)

NR 1 – oczywiście INSTAGRAM, o którym pisałam Wam tutaj (i o manii fotografowania, która ogarnęła calutki świat również). To świetna aplikacja, która pozwala nam na stworzenie własnej bazy zdjęć, które możemy uatrakcyjnić dodając przeróżne filtry. Możemy również śledzić albumy naszych znajomych i różnych postaci ze świata showbiznesu. Fajna sprawa :)

NR 2 to PINTEREST

Aplikacja Pinterest pozwala nam na dostęp do internetowego portalu. Ostatnio wolę przeglądać piny na telefonie zamiast na monitorze komputera – łatwiej i szybciej mi się te zdjęcia „przypina”. Jeśli jesteście użytkownikami Pinterest, albo jeszcze nie – ale lubicie inspirować się w każdej wolnej chwili – zaręczam Wam, że pokochacie tę aplikację!

NR 3 to KWC czyli Wizażowy Kosmetyk Wszech Czasów

KWC to nieoceniony doradca na zakupach. Ta aplikacja jest mobilną wersją katalogu Kosmetyk Wszech Czasów, do której teraz mamy dostęp zawsze i wszędzie. Wiele razy stałam już w Rossmannie z telefonem w ręku sprawdzając który balsam do ciała czy baza pod makijaż mają najlepsze recenzje (oczywiście zawsze traktuję je z odpowiednim dystansem). Posiada również opcję skanowania kodów kreskowych – ale powiem Wam szczerze, że działa to przy bardzo niewielkiej ilości produktów, dlatego lepiej jest wpisać nazwę w wyszukiwarkę.

NR 4 to STYLISH GIRL czyli niezbędnik każdej dziewczyny lubiącej modę

Aaaaach uwielbiam Stylish Girl. Ta aplikacja pozwala Wam zbudować swoją wirtualną szafę – zarówno tę prawdziwą jak i szafę swoich marzeń. Przy odrobinie wysiłku (czyli sfotografowaniu wszystkich ciuchów) zyskacie obraz swojej szafy w telefonie. Stylish Girl rozwiązuje problem z „co jutro na siebie włożyć?”. W ciągu kilku sekund możemy przyjrzeć na ekranie swoje ciuchy i skomponować gotowy zestaw. Jeśli mamy ochotę – możemy do outfitów dodać elementy z fashion mall (czyli katalogu ubrań i dodatków z różnych sklepów), które wpadną nam w oko. Świetna sprawa :)

NR 5 to SOUND HOUND

Sound Hound znajdzie dla Was piosenkę, którą właśnie słyszycie np. w radiu, ale nie macie pojęcia jaki jest jej tytuł oraz wykonawca. Dodatkowo wyświetli link do youtube oraz jej tekst. Uwielbiam ją, bo już wielokrotnie podpowiedziała mi tytuł piosenki, która akurat wpadła mi w ucho. Z radiem i muzyką z głośników/telewizora radzi sobie całkiem dobrze, ze śpiewaniem nie próbowałam… ;)

Ta piątka to tak niewiele – uwielbiam również Kindle, VSCO cam, Phonto, Photo Treats i wiele, wiele innych.

Chętnie poznam Waszych faworytów, piszcie koniecznie!