Pięć plus pięć… czyli 5 moich zdjęć z minionego tygodnia i 5 linków, którymi koniecznie chcę się z Wami podzielić. 

Pięć zdjęć z ostatniego tygodnia

1. (zdjęcie powyżej) Oto moja nowa miłość :)) Tyle lat przeżyłam w przekonaniu, że nie cierpię jazdy na rowerze, a tu taka niespodzianka. Obecnie najchętniej wszędzie poruszałabym się na rowerze. Nie dorobiłam się co prawda jeszcze własnego, ale planuję w najbliższym czasie zakup pewnego miejskiego cudeńka. A może ktoś z Was poleci mi jakiś wart uwagi model, w niezbyt wysokiej cenie?

2. Aż serce rośnie, gdy się człowiek dowiaduje ile fajnych rzeczy się wokół niego dzieje. Tydzień temu po raz pierwszy odwiedziłam „Przystanek Śniadanie” w Katowicach i na pewno jeszcze tam wrócę. Niedziela, piękna pogoda, lenistwo i pyszne śniadanie zjedzone na kocu – czy mogłoby być lepiej?

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

3. Poprzedni tydzień rozpieszczał nas pogodą i jeden z dni udało mi się poświęcić na „miejskie plażowanie”. Odwiedziliśmy Pogorię III w Dąbrowie Górniczej – jak najbardziej polecam. Plażowaliśmy jednak na przeciwnym brzegu niż ten, z którego zrobione zostało zdjęcie, cudne miejsce! Tutaj możecie zobaczyć panoramę.

Pogoria III

 

4. A nie mówiłam, że dużo się dzieje? Poniższe zdjęcie zrobiłam na Festiwalu Kolorów w Katowicach. Nie wiem niestety jednej rzeczy (bo przyjechaliśmy „na styk”): czy przegapiłam ten kulminacyjny moment, w którym ponad tłumem unosi się gęsty, różnokolorowy obłok dymu (jak np. na tym zdjęciu znalezionym na Google), czy go po prostu… nie było, bo coś nie wypaliło? :)

Festiwal Kolorów - Katowice

 

5. W miniony weekend zakończyłam zajęcia w mojej szkole fotograficznej, o której pisałam Wam w ostatnim poście. Szkoda mi, że to już koniec, bo ciągle mam niedosyt! Pozostało mi już tylko dokończyć moją pracę dyplomową z reportażu… i zaczynam poszukiwanie nowych fotograficznych wyzwań.

piec-plus-piec-designyourlife7

 

6. (bonus!) A tutaj ja – robiąca dla Was to zdjęcie na Instagram, czyli #smakujslaskie w toku :) Dzięki za tyle miłych słów na temat nowego projektu Smakuj Śląskie!

Smakuj Śląskie  - Designyourlife.pl

 

Pięć linków, które zainteresowały mnie w ubiegłym tygodniu…

1. Jak wymyślić nazwę dla firmy, gdy nie mamy na nią pomysłu? Wymyślanie nazwy (firmy, akcji, projektu, bloga) to ogromne wyzwanie, jest przecież tak bardzo istotna… każdy, kto stał przed takim zadaniem, to wie. Muszę przyznać, że zaskoczyło mnie istnienie w sieci tak wielu generatorów nazw. Nie można traktować ich zbyt poważnie, ale myślę, że mogą być jakąś podpowiedzią.

2. 10 zdań, których nigdy nie wypowiedziałby dobry mówca. Ciekawe, ciekawe… :)

3. 7 prostych fotograficznych trików/hacków (film). Podpatrzone u Pauli. Każdy, kto interesuje się fotografią musi to zobaczyć! Numer 2 i 7 muszę w końcu wypróbować, bo już od dawna się do tego zabieram.

4. Ispirujące wideo o stanie FLOW i o tym co robić, by przebywać w nim jak najczęściej. Uwielbiam to uczucie i najchętniej czułabym się tak przez cały czas.

5. Pozytywne rezultaty picia 3 litrów wody dziennie. Zobaczcie koniecznie to porównanie zdjęć – to naprawdę zdumiewające jak bardzo zmieniła się twarz tej kobiety. Nie wiem na ile jest to kwestią zmiany oświetlenia czy retuszu, ale na wszelki wypadek idę sobie nalać kolejną szklankę :))