Pięć plus pięć… czyli 5 moich zdjęć z minionego tygodnia i 5 linków, którymi koniecznie chcę się z Wami podzielić. Czas najwyższy rozprawić się z „twórczą niemocą”… ;)

 

(więcej niż) Pięć zdjęć z ostatniego tygodnia

Po pierwsze: (zdjęcie powyżej) Postanowiłam sprawdzić, czy moja zmiana lokalizacji wpłynie korzystnie na brak weny do pisania, który dopada mnie niestety od czasu do czasu. Myślę jednak, że dopada nie tylko mnie. Powiedźcie, że nie tylko mnie! ;) No i jak wpływa…? Tak sobie. To chyba trzeba po prostu przeczekać.

Po drugie: Sporo fotografuję… a najczęściej są to nietypowe miejsca, takie jak np. zamknięta już fabryka porcelany. Poniżej możecie zobaczyć jedno z moich ujęć wykonanych podczas warsztatów z fotografii nocnej.

Katowice nocą - Designyourlife.pl

 

Po trzecie: Gdzieś w tak zwanym międzyczasie przeleciała nam majówka. Spędziłam ją baaardzo leniwie, nie ruszając się poza granice Śląska. Jednego dnia udało mi się zaliczyć małą wycieczkę do Pszczyny…

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

A tutaj właśnie zdjęcie z pszczyńskiego parku. Cudowne miejsce!

Park w Pszczynie - Designyourlife.pl

 

Po czwarte: Przechodzę ostatnio fazę makaronową i najchętniej nie jadałabym nic innego. Serio, codziennie. W domu i we wszystkich restauracjach, w których mam okazję być. Najczęściej wybieram makaron z sosem serowym – coś genialnego! Polecacie jeszcze jakiś dobry przepis?

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

Po piąte: postanowiłam dołączyć do projektu #100happydays, w którym bierze udział już dobre „pół internetu”. Więcej przeczytacie o nim tutaj. Jest bardzo podobny do realizowanego już przeze mnie rok wcześniej 30 dniowego projektu „małe rzeczy”.  Swoje zdjęcia publikuję na Instagramie, a poniżej możecie zobaczyć kilka z nich.

Jak zapewne zauważyliście w poprzednim wpisie, udało mi się zrealizować moje wielkie, materialne marzenie. Pozbyłam się starego, ledwie już zipiącego sprzętu i zastąpiłam go wymarzonym MacBookiem Pro. Śmiga aż miło, a filmy montują się na nim prawie same! ;)

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

Ot taki mały prezent od siebie, dla siebie.

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

I jeszcze jeden zrealizowany punkt z mojej wiosennej wishlisty – dzięki mojej czytelniczce, Monice, którą serdecznie pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję.

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

Coś nowego na moim kanale na YouTube

W końcu zmotywowałam się do zmontowania drugiej części mojego vloga z Rzymu. Część pierwsza dla przypomnienia tutaj.

Opublikowałam też nowych ulubieńców minionego miesiąca.

Pięć linków, które zainteresowały mnie w ubiegłym tygodniu…

1. 10 najlepszych sposobów na skupienie się u Catherine the owner. Część z nich stosuję na co dzień, ale będę musiała koniecznie wprowadzić do swojego planu dnia punkt 8.

2. Jak pisać mejle, żeby nie czekać długo na odpowiedź u Wittaminy. Sądzę, że każdy chciałby właśnie takie dostawać! Warto zajrzeć.

3. Coś specjalnie dla blogerów: seria Backstage Blogera u Naspidowanego. Piotrek w genialny sposób omawia zagadnienie po zagadnieniu. Must read! A jak już jesteśmy przy blogowaniu, to przyznam się Wam, że mam ogromną ochotę na e-kurs Blog Life od Beautiful Mess, aż mnie skręca z ciekawości, co tam ciekawego Elsie i Emma przygotowały w nowej, odświeżonej wersji.

4. Dla oburzonych kasowaniem przez różnych blogerów komentarzy pod wpisami polecam ten tekst u Janka z bloga Stay Fly. Aha! W nawiązaniu do moich ulubieńców miesiąca zobaczcie też koniecznie Jego spożywczych ulubieńców kwietnia, nieźle się uśmiałam (również z samej siebie) przy oglądaniu.

5. Film u Eveliny, przez który mam ochotę przefarbować włosy na fioletowo… :) No bo czemu nie?! Warto zobaczyć też jej film o tym jak być zawsze zmotywowanym i pełnym inspiracji.

 

Dla wytrwałych mała zapowiedź: na blogu możecie się spodziewać w najbliższym tygodniu kontynuacji fotograficznego poradnika, kolejnej metamorfozy Design Your Space i kilka słów o przydatnych gadżetach :) Sporo więcej będzie mnie też na YouTube.

To już wszystko dzisiaj – życzę Wam udanego weekendu!