Dzisiaj na design your life mam przyjemność gościć jedną z moich ulubionych blogerek, a z pewnością najbardziej pozytywną z tych, które znam. Justyna prowadzi bloga www.happyholic.pl, którego gorąco Wam polecam. Jego głównym tematem jest – jak nie trudno się domyślić – szczęście, znajdziecie na mim rady jak być szczęśliwszym człowiekiem i najlepszą wersją samego siebie. Jeśli brakuje Wam motywacji i pozytywnej energii, to u niej znajdziecie ich mnóstwo. Happyholic zgodziła się napisać coś specjalnie dla Was, aby pomóc nam wszystkim „oswoić” ten mało napawający optymizmem miesiąc w roku.

A teraz oddaję głos Happyholic…

Uczyń listopad najbarwniejszym miesiącem roku!
Znam niewiele osób, które lubią listopad. Przeważnie na około słyszę marudzenie, że taki brzydki miesiąc, chlapa, błoto, zimno… Na przekór temu wszystkiemu chciałam przedstawić Wam kilka działań, dzięki którym ten pozornie najbrzydszy czas w roku, będzie obfitował w kolory i radość. Myślę, że to idealna pora na dopieszczenie swojego życia. Poniżej przedstawiam siedem pomysłów, od których możecie zacząć ubarwianie listopada:

1. Kup sobie drobiazg, o którym od dłuższego czasu marzyłaś
Często zapominamy, że pieniądze są po to, aby ulepszać nasze życie – zarabiamy je dla samego zarabiania, zamiast raz na jakiś czas kupić sobie coś, co sprawi nam autentyczną radość. W moim przypadku takim drobiazgiem jest kolorowa paletka cieni do oczu – z niecierpliwością czekam na wizytę listonosza z moją wymarzoną paczką!

2. Poukładaj swoje rzeczy kolorami
Wracając do kolorów – warto popracować nad jakimś zakamarkiem mieszkania i uporządkować mieszczące się w nim rzeczy kolorami. Dla mnie niezwykle przyjemne jest patrzenie na regał z książkami ułożonymi wg kolorów. Równie dobrze można w ten sposób ułożyć np. ubrania w szafie, lakiery do paznokci, kuchenne drobiazgi!

3. Wywołaj zdjęcia i uporządkuj je w albumach
Naszą współczesną zmorą są fotografię, których życie kończy się na komputerowym dysku. A tak naprawdę zdjęcia oddają swoją magię dopiero na papierze, gdy możemy usiąść w jesienny wieczór z kubkiem herbaty i zanurzyć się w magię wspomnień. Wystarczy poświęcić chwilę i wybrać te fotografie, które kryją w sobie najpiękniejsze chwile z minionego roku – uczucie przyjemnego ciepła w sercu gwarantowane!

4. Oddaj się życiu kulturalnemu
Często narzekamy, że nie mamy czasu na czytanie, czy oglądanie filmów. Na przekór wszystkiemu postawmy w listopadzie na sztukę! Zrób listę przynajmniej trzech filmów, które bardzo, ale to bardzo chcesz obejrzeć w listopadzie oraz co najmniej jednej książki, którą od dłuższego czasu chcesz przeczytać – niech będą to dla Ciebie prawdziwe perełki, a nie pozycje, które „powinnaś” wg innych zobaczyć. Wybierz się do kina, teatru, galerii… jest tyle możliwości!

5. Odśwież swoją fryzurę
Dobra fryzura potrafi zdziałać cuda z naszym nastrojem (nawet w listopadzie!) – przekonałam się o tym już nie raz. Przeznacz w tym miesiącu czas na: strzyżenie, koloryzację, specjalną pielęgnację czy też po prostu poćwiczenie nowego upięcia!

6. Spaceruj!
Zauważyłam, że nic tak nie wycisza moich myśli (szczególnie gdy jestem czymś zestresowana), jak krótki – 20 minutowy spacer. Podczas chodzenia myśli same się porządkują, mamy czas na spokojny wewnętrzny dialog, możemy odetchnąć świeżym powietrzem. Mam zamiar poświęcić w tym miesiącu jak najwięcej czasu na relaks na świeżym powietrzu (i nie straszny będzie mi nawet deszcz!)

7. Odwiedź nową restaurację
Uwielbiam odkrywać nowe smaki, nowe wnętrza! Wypady do restauracji nie są może najtańszą rozrywką, ale myślę, że warto przynajmniej raz w miesiącu (szczególnie w TYM miesiącu!) sprawić sobie taką przyjemność. Takie wyjścia mogą przerodzić się w piękny rytuał.

Koniecznie zajrzyjcie na www.happyholic.pl po dawkę szczęścia specjalnie dla Was, do zabrania na wynos :)