Organizer jest jedną z tych rzeczy, bez których obecnie nie wyobrażam sobie życia. Okej, może nie życia – ale nie wyobrażam sobie bez niego produktywnego funkcjonowania. Zawsze byłam bardzo wybredna w kwestii wyboru odpowiedniego kalendarza i jeszcze nie znalazłam takiego, który satysfakcjonował by mnie w 100% :) No i myślę sobie, że przecież ja wszystko robię sama – dlaczego by nie więc „szyty na miarę” organizer? :)

 

Mój idealny organizer

Jeśli mam go zawsze nosić przy sobie, musi spełnić wiele różnych warunków. Po pierwsze: musi być odpowiedni „w środku”, a to oznacza godzinowy plan dnia, listę rzeczy do zrobienia, miejsce na luźne notatki i rzeczy, o których powinnam pamiętać, miejsce na zapisanie sobie jadłospisu czy treningu na dany dzień. Potrzebuję również miesięcznych zestawień na różnego rodzaju harmonogramy, aby mieć wszystko pod kontrolą. Ale to nie wszystko, bo organizer idealny musi mieć jeszcze odpowiedni rozmiar, być lekki oraz… no, oczywiście, ładny. Mimo długich poszukiwań nie udało mi się znaleźć kalendarza, który miałby to wszystko – jeśli miał odpowiedni środek, to był zbyt duży i ciężki (bo nie chce mi się ze sobą nosić wielkiej księgi) lub zbyt mały, miał papier przez który przebijał cienkopis, czy nieciekawą okładkę.

 

Jak powstał mój organizer? :)

Okładkę poskładałam sobie w Corelu z ulubionych instagramowych zdjęć (a wydrukowałam na trochę grubszym papierze w punkcie ksero). Jej wielkość to A5, bo właśnie taki chciałam, by był mój kalendarz. Na decyzję o formacie wpłynęła również kwestia oszczędności, bo dzięki temu na jednej kartce A4 zadrukowanej dwustronnie uda mi się zmieścić cztery dni. Okładka jest kolorowa, wesoła i bardzo „moja”, a samo spojrzenie na nią przypomina mi o tym, że powinnam doceniać to co mam, celebrować małe przyjemności oraz… ruszyć tyłek i pójść pobiegać.

DIY organizer // DesignYourLife.pl

DIY organizer // DesignYourLife.pl

 

Strony organizera do wydrukowania

Strony mojego organizera są do bólu proste, ale zawierają sobie wszystkie niezbędne dla mnie rubryki. Plan dnia od godziny 8:00 do 22:00 czyli cały dzień, a nie tak jak zwykle jest w organizerach do np. 19:00. Oprócz tego oddzielona jest część na zadania wykonania, które nie są konkretnie osadzone w czasie. No dole zostawiłam sobie pole z kratkami do odznaczania czynności, które muszę/planuję każdego dnia wykonać (np. powtórzyć słówka z angielskiego i hiszpańskiego, odpowiedzieć na wszystkie mejle, zrobić 50 przysiadów i ogarnąć fanpage na Facebooku) oraz pole na zapisanie codziennego jadłospisu (lub np. planowanego treningu).

Projekt stron przygotowałam w Wordzie.

Kawałek niżej znajdziecie przygotowane do wydruku strony. Trzeba je wydrukować dwustronnie (zwracając uwagę na to jakie marginesy uznaje Wasza drukarka) w taki sposób, by później obracając kartki wszystko było na swoim miejscu :) Porozcinać i zbindować.

Strony celowo są wydrukowane na szaro – po pierwsze: mniej wydacie na dwustronny, czarno-biały wydruk :) Po drugie: szare tabele są idealnym tłem dla kolorowych cienkopisów i zakreślaczy. Warto jest znaleźć sobie swój własny system zapisywania – ja np. na różowo zakreślam zadania związane z blogiem, na zielono zakreślam czynności, które wiążą się z wyjściem z domu, a na żółto te, które wykonuję na miejscu. Dzięki temu wystarczy mi rzut oka, bo wiedzieć jaki dzień mi się szykuje.

DIY organizer // DesignYourLife.pl

DIY organizer // DesignYourLife.pl

Kolorowe karteczki wszelkiej maści są mi oczywiście niezbędne :)

DIY organizer // DesignYourLife.pl

Pliki do ściągnięcia

DIY-ORGANIZER-DZIEŃ1b

DIY-ORGANIZER-MIESIAC1b

 

Projektowanie idealnych szablonów stron jest w toku!

Ten organizer przygotowałam w 100% pod siebie i z pewnością będę go w dalszym ciągu udoskonalać. Pracuję też nad kilkoma innymi typami stron, aby dostosować je do różnych potrzeb i różnych stylów życia. Jeśli nie odpowiadają Wam zaprojektowane przeze mnie strony, to chętnie przyjmę Wasze uwagi i sugestie. Dajcie znać co jeszcze chętnie widziałybyście w swoim terminarzu, a ja przygotuję dla Was taki szablon do wydrukowania i zamieszczę w którymś z następnych postów :)

Trochę więcej na temat organizacji czasu…

…będzie w następnym poście i video, nad którymi pracuję. Proszę o chwilę cierpliwości. Jeśli macie jakieś pytania, to oczywiście piszcie :) Od usłyszenia, zobaczenia i przeczytania niedługo :)

Dalej szukasz organizera idealnego?

Jeśli dalej szukasz organizera idealnego, ale nie chcesz zajmować się samodzielnym drukowaniem oraz składaniem kartek i wolisz gotowy produkt – serdecznie zapraszam do mojego sklepu :)

>>> ORGANIZACJA OD ZARAZ <<<

organizacjaodzaraz.pl