DIY stojak na biżuterię pokazywałam Wam już tydzień temu, w tym poście, a dzisiaj mam dla Was trochę inną jego wersję. Moje DIY muszą być użyteczne, a ja ciągle nie byłam do końca usatysfakcjonowana z mojego sposobu przechowywania ulubionych akcesoriów – dlatego stworzyłam ten oto DIY stojak na bransoletki. Wiecie co jest super? Że na 99% elementy potrzebne do jego wykonania już macie w domu (albo bez problemu się w nie zaopatrzycie).

Potrzebne Wam będą: rolka po ręczniku papierowym, która jest bazą naszego stojaka. Jeśli odpowiada Wam taka wielkość – to ok, możecie od razu ją obszyć materiałem, ja jednak chciałam, aby rolka miała trochę większy obwód, dlatego obkleiłam ją pianką. Drugim najważniejszym elementem jest podstawka z opakowania na płyty CD – jeśli nie macie takiego w domu, to podpytajcie znajomych, ja tak właśnie zrobiłam :) No a poza tym: kawałek materiału, igła z nitką, nożyczki, klej (najlepiej klej na gorąco w pistolecie).

1. rolkę obklejamy pianką – tak jak pisałam wcześniej jest to opcjonalne, 2. materiał na lewej stronie zszywamy w tunel, dopasowany do obwodu naszej rolki, obojętnie jakim ściegiem, w dalszym ciągu na lewej stronie ściągamy jedną część tunelu nitką, 4. odwracamy materiał na prawą stronę na nakładamy na rolkę, drugi koniec również ściągamy nitką i końcówkę wpychamy do środka rolki, 5. wycinamy z materiału kółko o obwodzie ok 1,5cm większym niż podstawka, obszywamy fastrygą i ściągamy, 6. podstawkę umieszczamy w środku, zawiązujemy nitki.

Pozostało nam już tylko wyciąć otwór z dołu rolki i umieścić na stojaku – polecam do pewnego zamocowania użyć kleju na gorąco, który klei absolutnie wszystko. Gotowe! Podstawkę ozdobiłam małymi kuleczkami.

Stojak służy mi bardzo dobrze, wreszcie wszystkie ulubione bransoletki mam na oku ;) Przegląd lepszy niż w sklepie – a przy okazji ładna ozdoba toaletki. Jak Wam się podoba – SPRÓBUJECIE? :)

A jeśli coś jeszcze jest dla Was niejasne – tutorial nakręciłam w wersji video :)