Lubicie czuć, że Waszą głowę przepełniają ciekawe pomysły i nieustannie pojawiają się kolejne? Gdy macie mnóstwo planów na najbliższe minuty, godziny, dni i miesiące, widzicie rzeczy których nie widzą inni i wpadacie na długo poszukiwane rozwiązania? Uwielbiam ten stan! Niestety nie jest on permanentny i każdemu zdarzają się chwile zwątpienia i znudzenia. Co zrobić by zdarzały się jak najrzadziej?

Przeczytajcie koniecznie 10 sposobów na to jak być zawsze pełnym inspiracji, które specjalnie dla Was stworzyła Lou z bloga Lovingit.pl.

Jeśli jeszcze u niej nie byliście, to zajrzyjcie koniecznie – jeśli lubicie piękne wnętrza, lubicie piękne zdjęcia i szukacie… inspiracji :) to z pewnością się Wam u Niej spodoba. O, tutaj.  Odwiedzam regularnie i odwiedzam bardzo chętnie, bo uwielbiam ludzi, którzy działają z pasją. Lou robi to co lubi i to się czuje :) A teraz już oddaję jej głos.

10 prostych sposobów jak być pełnym inspiracji każdego dnia

Jak wypełnić każdy dzień inspiracjami? Warto zatrzymać się na chwilę i zacząć chłonąc świat. Inspiracje są w zasadzie wszędzie. Trzeba tylko nauczyć się doceniać każdą chwilę i rozejrzeć się wokół :) Poniżej kilka sposobów, które pomogą Ci w odnajdywaniu inspiracji każdego dnia.

1. Notatnik z inspiracjami: Tak, to podstawa! Łatwo zapomnieć o niezwykłych rzeczach napotkanych w drodze do pracy. Myśli zajmują obowiązki i planowane spotkania. Ale gdyby je sobie zapisywać? To naprawdę świetny pomysł. Idealnie sprawdza się tutaj notatnik albo kalendarz. Wystarczy zapisać choćby hasło, czy jakieś źródło. A nawet założyć specjalny zeszyt na ulubione inspiracje. Kartki zapełnią się szybciej niż myślisz i zobaczysz, że będziesz do nich powracać:)

2. Folder z inspiracjami: Podobnie, podczas poszukiwań w Internecie. Kiedy natrafisz na jakąś ważną dla Ciebie stronę, od razu ja zapisz! Obrazki i zdjęcia albo teksty warto zapisywać w osobnym folderze. Mój zawiera już mnóstwo inspiracji! Makijaże, które mnie fascynują, wypieki, które zachwycają, przykłady wyjątkowych aranżacji wnętrz, o jakich nie można zapomnieć :) I wiele, wiele innych, które nie wpisują się jeszcze w moje hobby, ale są niesamowicie dla mnie inspirujące. Może dzięki nim odnajdę nową pasję?

3. Inspirujące blogi: Śledź blogi! Wybierz swoje ulubione i poszukuj na nich ciekawych rzeczy. Subskrypcja pomaga zawsze być na bieżąco. Niektóre strony prowadzone są przez ludzi pełnych inspiracji i zawierają naprawdę wartościowe treści. Zresztą na pewno masz listę swoich ulubionych typów :) Osobiście korzystam z bloglovin.com i gorąco polecam.

4. Inspiracje uchwycone aparatem: Staraj się zawsze mieć przy sobie aparat fotograficzny. Nigdy nie wiadomo, na co niezwykłego można natrafić podczas zwykłego spaceru :) Sprawdzi się chociażby aparat w komórce. Ważne, by być zawsze przygotowanym. W ten sposób można stworzyć równie imponujący album z inspiracjami. Dokumentuj wszelkie pomysły i wszystko, co tylko Ci się spodoba. Doceń piękno, którego na co dzień się nie zauważa. Mając przy sobie aparat, można sfotografować poranną rosę, mozaikę ciepłych jesiennych barw w parkach czy może już niedługo – pierwsze płatki śniegu. Zatrzymaj się na chwilkę i zwróć uwagę na takie szczegóły. Uwiecznione na zdjęciach piękne momenty będą stanowić wspaniałe źródło inspiracji!

5. Inspirujące strony: A jeśli już stworzysz swoją galerię, nie trzymaj jej w szufladzie. Podziel się nią, wymień inspiracjami z innymi. Dobrym pomysłem jest założenie konta na www.tumblr.com – tam znajdziesz naprawdę wspaniałe zdjęcia.

6. Inspirujące działania pełne oddania!: Wkładaj serce we wszystko, czym się zajmujesz! Jeśli gotujesz nawet skromny obiad, gotuj tak, jakbyś miał serwować go na najlepszym przyjęciu. Jeśli słuchasz muzyki, wczuj się w nią. Potańcz, pośpiewaj, bądź pełen energii:) Zamknij oczy i wizualizuj pozytywną aurę przy ulubionych kawałkach.

7. Radość, która inspiruje: Ciesz się! Udało Ci się nareszcie wytrwać – choćby przez tydzień – w postanowieniu regularnego sprzątania/nauki/medytacji/itd.? Pogratuluj sobie. W tych drobnych gestach i myślach jest pełno inspirującej motywacji!

8. Inspirujące biografie: Czytaj biografie osób, które podziwiasz. Może się okazać, że mają lub mieli życie bardzo podobne do Twojego? Znajdziesz motywację i sposoby, jak odnieść sukces we własnym życiu.

9. Marzenia do spełnienia: Czerp z życia pełnymi garściami! Jeśli marzysz o wizycie w jakimś miejscu, ale nigdy nie mogłeś się do tego zebrać – po prostu tam pojedź! Spróbuj swoich sił w czymś nowym, nie rezygnuj ze swoich marzeń. Jeżeli się nie uda – trudno, to tylko powód do dumy, że miałeś odwagę spróbować. I ogromna inspiracja:) Pamiętaj, że kreatywność wymaga odwagi! Nie bój się popełniać błędów.

10. Zdrowe nawyki – gwarancja inspirującego życia! Dbaj o siebie! Zwracaj uwagę na to, co jesz. Od czasu do czasu zaszalej. Ważne jednak, by codziennie wzmacniać swój organizm, tylko wtedy wykorzystasz życie w pełni. Zdrowy  i pełen sił osiągniesz wszystko, co tylko zechcesz! Spacer albo poranny jogging to niesamowity zastrzyk energii! Będziesz pozytywnie nakręcony  i pobudzony do działania. A po dniu wypełnionym inspiracjami, czas na relaks. Chwilę tylko dla siebie – uśmiech na twarzy, kubek zielonej herbaty i przyjemne myśli.

 Źródło zdjęć

Wielkie dzięki Lou, za odwiedziny! Mam nadzieję, że udało się nam Was zainspirować – a może podzielicie się swoimi własnymi sposobami na to, by każdy dzień był inspirujący?