Moja bajka

Mówią, że jeśli praca stanie się naszą pasją – lub na odwrót, nasza pasja będzie pozwalała nam na zarabianie – już nigdy więcej nie będziemy musieli pracować. A czym dla Was jest praca? Złem koniecznym, drogą do zrealizowania swoich planów, czy spełnieniem marzeń? Dla każdego z nas idealnym zajęciem będzie coś kompletnie innego, a skoro poświęcamy pracy minimum 1/3 życia to niesamowicie ważne jest, by przynosiła nam satysfakcję. Jestem wielką szczęściarą, bo moja praca jest jednocześnie moją pasją, a pasja powoli staje się moją pracą. W tej chwili jest to dla mnie układ idealny, taka – moja bajka :)

 

Na moje „nieszczęście” wszystkie rzeczy, którymi się zajmuje związane są z wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem. Dlatego właśnie staram się, by moje otoczenie było jak najmilsze, by zawsze mieć pod ręką coś pysznego do przekąszenia, a w tle leciała ulubiona muzyka. Nawet gdy komputer wyłączam dopiero w środku nocy, myślę sobie – jest dobrze. Uwielbiam to. To ma sens :)

Ale projektowanie to nie jest przesiadywanie przez komputerem i jedzenie truskawek… ;) Taka praca wiąże się również np. z pobytami na budowie – zdarza się, że i w kaloszach, ze względu na różny stopień zaawansowania prac budowlanych. To również wielogodzinne spotkania z inwestorami, niekończące się dyskusje, małżeńskie kłótnie przy wybieraniu koloru podłogi i miliony poprawek do wprowadzania. Jednak dzisiaj chcę się skupić na tej najprzyjemniejszej stronie pracy, czyli robieniu tego, co sprawia nam największą przyjemność. Ach, była bym zapomniała o wspólnych zakupach. Taaak, wspólne zakupy są też fajnie :D

Moja bajkaMoja bajka

Jedną z najważniejszych rzeczy jest dla mnie fakt, by to, czym się zajmuje przynosiło mi satysfakcję i bym czuła, że nie jest to praca na nic. Znam osoby, które odnajdują się w sprzedaży, pracy z pieniędzmi lub w księgowości. Niektórym pasuje biuro ze sztywnymi godzinami w pracy, czy pięcie się po kolejnych szczeblach kariery w korporacji. I to jest jak najbardziej ok, tylko nie jest dla mnie :) To po prostu nie jest moja bajka ;)

Projektowanie wnętrz to jedno z ciekawszych zajęć, jakie mogę sobie wyobrazić. Uwielbiam tworzyć kompozycję od podstaw, dobierać materiały, kolory i rodzaje wykończenia. Wiem, że wiele osób myli projektowanie wnętrz z dekorowaniem i myśli, że jest to tylko rozwieszanie obrazków i wybieranie efektownych kwiatów. A zrobienie wizualizacji zajmuje pół godziny… ;)

Moja bajka

Moja bajka

Moja bajka

Teraz, gdy pracuję w domu i sama decyduję o moim planie dnia staram się poświęcić o wiele więcej czasu blogowaniu. Bardzo zależy mi na tym, by nowe posty pojawiały się jak najczęściej i aby były jak najlepszej jakości. Różnego rodzaju współprace dodają mi dodatkowej motywacji – by dawać z siebie więcej, działać lepiej i cały czas się rozwijać. Nie myślcie sobie, że mam zamiar spocząć na laurach :)

Moja bajka

Moja bajka

mojabajka5

No i wiecie… ktoś musi pracować, by beztrosko mógł spać ktoś :)) Swoją drogą więcej czasu z rudym to jeden z milszych elementów pracy w domu :)

Moja bajka

# A jak to u Was wygląda? Czy dla Was również jest tak ważne, by praca była związana z Waszą pasją? A może obawiacie się, że gdy pasja stanie się pracą przestaniecie czerpać z niej przyjemność? Chętnie poznam Wasze opinie komentarzach :)

Tekst powstał w ramach współpracy z marką Delicje – Moja Bajka.