Ten dzień w końcu nadszedł! Mam przyjemność zaprezentować Wam dzisiaj nową, odświeżoną wersję Design Your Life, którego metamorfozę planowałam już od dobrego roku.

Blog wyglądał tak samo od początku jego istnienia, czyli od kwietnia 2012. To prawie dwa lata! Pomimo wszelkich Waszych miłych słów na temat jego wyglądu, koniecznie było wprowadzenie pewnych zmian i poprawienie jego funkcjonalności.

Nie zależy mi na podążaniu za trendami, dlatego w dalszym ciągu nie zdecydowałam się na modne od dłuższego czasu kafelki, czy królujący w tym roku trend „portalowy”. Design Your Life to BLOG i bardzo chciałabym, by blogiem pozostał. Nowy wygląd był dużym wyzwaniem zarówno dla mnie, jak i dwójki facetów, z którymi współpracowałam (chłopaki, dzięki za cierpliwość). Jeśli jesteście ciekawi kto za tym wszystkim stoi, to linki znajdziecie w stopce.

Zależało mi na odświeżeniu i udoskonaleniu tego mojego miejsca w sieci, a nie na zaprowadzeniu kompletnej rewolucji, dlatego wiele z elementów wygląda w tym momencie podobnie… tylko lepiej :)

 

Co nowego? Jakie zmiany?

– Nowy nagłówek ze śliczną, responsywną grafiką i odrobinę odświeżonym logo bloga.

– Nowe kategorie i dodatkowe, widoczne dla Was pod tytułami wpisów, tagi. Na wprowadzeniu tej właśnie zmiany zależało mi chyba najbardziej, a wszystko to po to, by możliwie jak najbardziej ułatwić Wam nawigację na stronie i dostęp do archiwalnych wpisów. Wcześniejsze cztery kategorie (design, styl, bon apetit i misz masz) zostały zastąpione przez: design, d.i.y., styl, kuchnię, fotografię, kulturę i lifestyle.

– Nawigację ułatwi Wam również rozwijany pasek dodatkowych kategorii, który wyjeżdża po naciśnięciu na przycisk „więcej”. Z tego poziomu macie dostęp do postów opatrzonych etykietą np. organizacja, motywacja, recenzja, moje 4 ściany itp.

kategorie na Design Your Life

– Większe zdjęcia, bo wraz z rozwojem bloga fotografia stała się dla mnie o wiele ważniejszą sprawą, dlatego zależało mi na lepszym wyeksponowaniu moich zdjęć. Dodatkowo będę miała możliwość tworzenia wpisów ze zdjęciami na całą szerokość strony (bez prawej kolumny), co przyda mi się z pewnością przy okazji publikowania wpisów z podróży i wpisów typowo zdjęciowych.

– Instagram, czyli medium społecznościowe, w którym udzielam się najaktywniej. Nie wszyscy moi czytelnicy z niego korzystają, więc zależało mi na ładnym wyeksponowaniu dodawanych przeze mnie zdjęć. W prawej kolumnie możecie podejrzeć 10 ostatnio dodanych fotek.

– Wyróżnione wpisy. Na dole strony, pod bieżącymi wpisami, znajdziecie pas z wyróżnionymi, wartymi uwagi archiwalnymi wpisami.

– Ostatnie filmy z Youtube – dostęp do moich ostatnich filmów na YouTube z poziomu bloga. Choć oczywiście najlepiej byłoby, gdybyście subskrybowali mój kanał :)

–  Newsletter. Po wielu przebojach i opóźnieniach zostaje uruchomiony… dopiero teraz. Formularz zapisu znajdziecie na dole strony. Jeśli jesteście już zapisani, wiadomości ode mnie będziecie mogli się spodziewać w poniedziałkowe poranki – do kawy, na dobry początek tygodnia :)

popularne wpisy na blogu

 

Wciąż zastanawiam się nad zmianą systemu komentowania na Disqus, ale zabrakło mi jeszcze na to odwagi. Chętnie przy okazji poznam Waszą opinię na jego temat.

Zachęcam do zwiedzania, zajrzenia tu i ówdzie, sprawdzenia co się zmieniło i w jaki sposób teraz działa. Drobne elementy mogą nie działać jeszcze w 100% poprawnie i będziemy je modyfikować na bieżąco. Mam nadzieję, że nawigacja na stronie będzie dla Was łatwiejsza i miło będzie się Wam oglądało większe zdjęcia :)