Pięć plus pięć… czyli 5 moich zdjęć z minionego tygodnia i 5 linków, którymi koniecznie chcę się z Wami podzielić. Wiecie co, pomyliłam się. Bo kazało się, że doba ma jednak 24 godziny i ani minuty więcej. Słońce, bez względu na to, jak bardzo bym się śpieszyła i tak zajdzie za horyzontem o 16:02, a już o 14:12 schowa się za stojący na przeciwko mojego okna budynek. W ten zawoalowany i bardzo elegancki sposób usiłuję powiedzieć…, że… organizera dzisiaj na blogu nie będzie. Słońce schowało się za blok zbyt szybko, uniemożliwiając zrobienie zdjęć. Nie, żebym to ja za to wszystko za późno się zabrała, o nie :D

 

W związku z opóźnieniem, dzisiaj mam dla Was sobotni post, czyli moje pięć plus pięć. Z organizerem przybędę dopiero po weekendzie, bo sobotę i niedziele spędzę w stolicy ;) Może nawet nie zapomnę o nagraniu jakiegoś krótkiego vloga…

 

Pięć zdjęć z ostatniego tygodnia 

1. Kulisy blogowania :) Na prawym zdjęciu możecie zobaczyć moje zaimprowizowane „studio” fotograficzne i nowiutkie „blendy” prosto z Castoramy. Biały styropian czyni cuda!

#kulisydesignyourlife

 

2. Mój nowy, gustowny dresik. Trzeba się jakoś prezentować w domu, a co! To Lidlowa zdobycz, gdzie dorwałam również kilka fajnych koszulek do ćwiczeń.

Moje gustowne dresy

 

3. Taki widok wita najczęściej wchodzących do domu – Ryszard na stanowisku, w moim pokoju na szafie. To otwarte białe pudło to jego ulubione miejsce do spania. Nie, wcale nie jest za małe. Dla kotów nie istnieje coś takiego, jak zbyt małe pudło :)

Rysiulec <3

 

4. Wiosenna zima – zamawiam taką do końca marca, a śnieg niech sobie pada w górach ;)

Wiosna!

 

5. Ekhm. Czy tylko ja mam taki problem z odtwarzaniem „włosowych” tutoriali na YouTube? Miały być przepiękne heatless waves, a co wyszło, to sami widzicie ;)

Fail

 

Pięć linków, które zainteresowały mnie w ubiegłym tygodniu

1. Co prawda śniegu jeszcze nie widać (i BARDZO dobrze!), ale dobrze wiedzieć jak skutecznie zabezpieczyć buty przed solą. Zabiorę się za to odpowiednio wcześniej, zgodnie z radami Mr Vintage.

2. Ciekawy artykuł u Olfaktorii o tym, jak przedłużyć trwałość perfum na skórze. Nie wiedziałam, że m.in. nawilżenie skóry ma na to jakikolwiek wpływ! Jeśli narzekacie na słabą trwałość swoich perfum, to warto zajrzeć. I nie tylko dlatego warto zajrzeć ;)

3. Często w mejlach prosicie mnie o pomoc w stworzeniu Waszego blogowego szablonu. Ja niestety nie znam się na tworzeniu stron internetowych i od tej pory będę przesyłać wszystkim linka do artykułu Pauli o tym jak mieć ładnego bloga i jak stworzyć estetyczny, przejrzysty szablon :)

4. Jeśli zastanawiacie się w jaki sposób dorobić sobie kilka groszy do kieszonkowego (albo niewystarczająco satysfakcjonującej pensji) zajrzyjcie do tekstu Ani. Nie wiedziałam, że internet oferuje aż tyle różnych sposobów na zarabianie pieniędzy!

5. U Edyty znalazłam przyjemny artykuł z 70 sposobami na zadbanie o… samego siebie :) Bardzo spodobały mi się nr 22, 34 i 62.

 

Zapowiadają mi się dwa bardzo fajne i intensywne dni, a Wy tymczasem możecie nadrobić zaległości w zeszłotygodniowych postach, które produkowałam jak szalona. Wracam w poniedziałek. Udanego weekendu!