W ubiegłym tygodniu wielokrotnie wspominałam Wam o bloSilesii i spotkaniu, które odbyło się 25 lutego w Katowicach. Wiem, że tylko niewielka część moich czytelników to blogerzy, więc teoretycznie temat dotyczyć może niewielkiego grona, ale i tak chcę Wam o tym napisać, bo inicjatywa ta jest dla mnie bardzo ważna. Jestem w nią osobiście zaangażowana i fajnie będzie, gdy o zintegrowanej śląskiej blogosferze usłyszy jak najwięcej osób.

BloSilesia ma na celu integrację śląskiej blogosfery i vlogosfery.

Na naszych spotkaniach pojawiają się jednak nie tylko blogerzy, lecz również miłośnicy blogosfery i osoby związane z branżą social media. Ze spotkania na spotkanie uczestników przybywa, a tym razem spotkaliśmy się w gronie około 70 osób.

Muszę przyznać, że jestem naprawdę dumna z tego, jak dobrze nam się to wszystko na Śląsku rozwija i jestem przekonana, że będziemy niedługo na poważnie konkurować z Blog Forum Gdańsk, o którym Wam pisałam. W organizację spotkania zaangażowana byłam już po raz drugi  (w październiku miałam również przyjemność być jednym z prelegentów), tym razem jednak skupiłam się na wykonywaniu głównie „czarnej roboty” ;) Wychodzę z założenia, że zamiast narzekać na to, że we własnym regionie nic ciekawego się nie dzieje, trzeba znaleźć odpowiednie osoby i zorganizować coś wspólnie.

Poniżej możecie zobaczyć Mateusza, Basię, Dagmarę, no i mnie. Tak w ogóle, to Dagmarze za jej zaangażowanie należy się medal, bo tworzy wszystko od samego początku, nieustająco dba o to, by wszystko działało jak trzeba… i zapycha codziennie mojego Facebooka ogromną ilością powiadomień o tym, czego jeszcze trzeba dopilnować. Musimy już zabrać się za kolejne wydarzenie, bo na moim fejsie zrobiło się ostatnio podejrzanie cicho… :)

blosilesia - relacja ze spotkania

Wtorkowe spotkanie odbyło się w klubie Klawiatura w Katowicach i wygłoszone zostały na nim cztery prezentacje.

Prezentacje poprowadzili:

– Krzysiek Humeniuk (Więcej Luzu!) mówił o tym, co jest ważne przy zmianie szaty graficznej bloga
– Tomasz Adamski (Bez Imprimatur) przedstawił swoje rady dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z vlogowaniem
– Basia Chronowska (Słoneczny Balkon) powiedziała trzy słowa o świadomym blogowaniu
– Marcin Nowak (Gdzie Wyjechać?) opowiedział o podróżniczej blogosferze w Polsce

W przerwach między prezentacjami poznawaliśmy się nawzajem, a w części końcowej postanowiliśmy urządzić dla uczestników spontaniczny hyde park. Odważni blogerzy mieli szansę wyjść na środek by opowiedzieć o sobie i swoim blogu. Zebrało się całkiem spore grono, więc w przyszłości na tego typu prezentacje trzeba będzie przewidzieć trochę więcej czasu. Teraz słuchamy opinii uczestników, odbieramy Wasz feedback i postanawiamy, że ze wszystkich sił będziemy się starać, by każde kolejne spotkanie było jeszcze lepsze :)

Tutaj przeczytacie relację ze spotkania na stronie bloSilesia.

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć początek prezentacji Krzyśka…

KRZYSIEK BLOSILESIA

… a tutaj: Marcina, któremu chcę przy okazji pogratulować wyróżnienia w konkursie Blog Roku. Bytom górą!

blosilesia - relacja ze spotkania

W czasie przerwy z Basią, Angeliką i Paulą. :)

blosilesia - relacja ze spotkania

Pierwszy raz uczestniczyłam w zbiorowym selfie wykonywanym kamerą… no takie rzeczy robi tylko Mediafun ;), który zaskoczył nas swoim pojawieniem się na Śląsku przyjeżdżając na spotkanie z Warszawy.

blosilesia - relacja ze spotkania

blosilesia6

Na spotkaniu mieliśmy rzecz jasna bardzo fajnych partnerów, czyli Miasto Katowice, Klawiaturę, Instadruk, Frugo i Stację 7. Spotkanie na zdjęciach uwieczniał jak zawsze Tomek z OdkryjŚląskie.

blosilesia - relacja ze spotkania

blosilesia - relacja ze spotkania

Dziękuję przy okazji wszystkim tym, którzy przybyli i tym, z którymi udało mi się porozmawiać. Już kilka osób pisało mi, że nie odważyły się do mnie podejść, co jest kompletnie irracjonalne, bo najprawdopodobniej byłam zestresowana dużo bardziej od Was… :)